Türkiye Kış Biatlon Şampiyonası Yapıldı

10/03/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 


 

        5-6 Mart 2011 Tarihlerinde Adana’da  Kış  Biathlon Şampiyonası 1. Ayak yarışmaları yapıldı. Yarışmalar 2 gün sürdü. Sporcular ilk gün ferdi olarak sabah 200 m yüzüp akşamı ise 3000 m koştuktan sonra  dereceleri toplanarak genel sıralamadaki yerleri belirlendi. İkinci gün ise sabah takım yarışları için tekrar 200 m yüzüp akşam 1500 m koştuktan sonra dereceye giren takım ve sporculara madalya töreni yapılması ile son buldu.

 

 

     Takım yarışları bir kız ve bir erkek katılımcı ile yapıldı. Bir takımdaki iki sporcu da 200’er m yüzerek akşam koşu etabına geçti. Koşu da yüzmedeki derecelere ve farklara göre start vermek yerine farklı bir uygulama yapıldı. Yarışta tüm bayanlara aynı anda start verildi, bayanlar 1500 m koşuktan sonra takım arkadaşına bayrağı vererek sonuçları belirleyici olan son 1500 m koşu etabı ile yarış son buldu.

 

 

   Ufak tefek aksaklıklar olsa da genel olarak güzel bir organisazyondu. Havuzun havalandırmasız ve tribünlerin az oluşu sporcular ve izleyenleri ara ara zor duruma soktu. Çok yoğun bir katılım olması ile ilk kez 500 kişilik bir yarışmacı sayısına ulaşılmasından dolayı, sporcuların yarışlarının geç saatlere kalmaması için öğle saatleri arasında mola  verilmeksizin müsabakalar aralıksız sürdü. Zaman zaman  hakemlerin dikkatsizliğinden doğan yanlış dereceler çıktığını düşünüyoruz.

 

 

Sonuçlar ;

Bireysel Yarış Sonuçları için Tıklayınız…

 

Bayrak Yarış Sonuçları için Tıklayınız…

 

Bayrak Yarışları Kulüp Puanları ve Sonuçları için Tıklayınız…

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın