Türk Bisikletinde Büyük Adım: Cyclingtr ve Stefano Sirotti İşbirliği

13/01/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Cyclingtr’dan bir ilk daha!

 

Cyclingtr.com kurulma amacı ve hedefinde Türkiye’de bisikletin ve bisiklet sporunun gelişmesi temel alınmıştır. Bu amaç ile çalışan yazar, yazılım ve görsel ekibi (fotoğrafçı, video kameramanı) derken verilen emekler ile günden güne hızla büyümüş Türkiye’nin lider bisiklet sitesi olmayı başarmıştır. Cyclingtr.com ailesine katılan tüm üyelerimize ve bisiklete emek veren herkese teşekkürlerimizle birlikte bir de özel sürpriz girişime imza attık. İlk yıllarımızdaki bebek adımlarını geride bırakarak, Türkiye’nin lider bisiklet sitesine yakışanı yaparak, Türk Bisikletinin çıtasını daha kaliteli kılmak için daha büyük adımlar atmaya başladık.

 

Türk bisikletinin Dünya’ya, Dünya penceresini Türkiye’ye açmaya devam ediyoruz. Cyclingtr.com’un da dahil olduğu yayıncılık kervanında dünya geneli haber ve görsel üreticilerinin yazı ve resimlerinin telif haklı olması sebebiyle Türkiye’den ilk kez bu anlamda profesyonel bir adım atılmış olup yine dünyanın en iyi spor fotoğrafçılarından Stefano Sirotti ve Cyclingtr.com işbirliği anlaşması yapmıştır. Bu anlaşmanın temel sebebinde Türk bisiklet severlerin mahrum kaldığı World Tour Listesi yarışları görselleri mahrumiyetini sona erdirmek ve Türkiye’nin de bisiklet sporuna önem verdiğini göstermektir.

 

 

 

Dünya’nın en iyi bisiklet yarışları fotoğrafçılarından Sirotti imzalı resimlerini izleyicileri ile paylaşmak için ciddi fedakarlıklar yapan popüler bisiklet siteleri arasında Türkiye’den bir bisikleti sitesi olarak Cyclingtr.com’un da katıldığını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Baba mesleği olan bisiklet yarışı fotoğrafçılığı Stefano’ya Merckx zamanında bu işe başlayan babası Emanuele Sirotti’den miras kalmış. Bisiklet yarışı fotoğrafçılığında 16 yıllık tecrübesini Türk bisiklet severlerle paylaşabilmek adına başlattığımız görüşmeler neticesinde SIROTTI fotoğraflarını kullanmak için telif hakkı bedelini ödeyerek aştık. Sezon yarışlarının haberlerini sunan Cyclingtr.com artık görsel verilerini World Tour yarışları ve daha bir çok yarışı bizim için de takip edecek Stefano Sirotti objektifinden takip edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

Sirotti imzalı fotoğraflarımızı aşağıdaki logomuzla etiketlenen resimlerde ayırt edebilirsiniz ; 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın