Tour of Turkey 2010 ve Liquigas Doimo Takımı

07/04/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )
Paylaş

 

 

Liquigas – Doimo (LIQ)

 

Takım Yöneticisi: Roberto AMADIO

 

Liquigas Doimo takımının Tour of Turkey’ e katılacak yarış ekibinden 2 sporcu (Francesco Chicci ve Maciej Bodnar) harici diğer 4 yarışçı 2010 sezonu için Liquigas Doimo takımına yeni katılan isimlerden oluşuyor. Tour of Turkey için takım lideri Francesco Chicci olacak. Takıma yeni katılan 4 yarışçı için de büyük turlara geçiş ve tecrübe edinmeleri hedefleniyor.

 

Liquigas Doima takımının Tour of Turkey turuna katılacak 6 kişilik ekip yarışçılarının isimleri şöyşe; Francesco Chicci(İtalya), Maciej Bodnar(Polonya), Maciej Paterski(Polonya), Davide Cimolai(İtalya), Tiziano Dall’Antonia(İtalya), Elia Viviani(İtalya)

 

 

Francesco Chicci: 29 Kasım 1980 doğumlu İtalyan yarışçı Francesco Chicci Tour of Turkey turunda Liquigas takımı takım liderliğini yapacak. Sprinter uzmanlığına sahip liderin protur yarış tecrübesi ve geçmişi oldukça başarılı. 2007 sezonundan itibaren Liqugas takımına Quickstep takımından transfer olmuştu.

2003 yılı UCI U23 Dünya Yol Yarışı Şampiyonu oldu son başarıları ise;

2009
Tour Down Under 6. etabında 1.
Tour of Missouri 6.etabında 1.
2010
Tour de San Luis 1. etabında 1.
Tour of Qatar 4. etabında 1.
Tour of Qatar 6. etabında 1.

 

Maciej Bodnar: 7 Mart 1985 doğumlu Polonya asıllı yarışçı zamana karşı uzmanı. 2006-2007 yıllarında üstüste Polonya U23 Zamana Karşı Yarışları Şampiyonu oldu. Son olarak 2009 Polonya Ulusal Zamana Karşı Şampiyonluğunu aldı. 2007 sezonundan bu yana Liquigas takımı adına yarışıyor.

 

 

 

Daha fazla bilgi için www.tourofturkey.org ziyaret edin.

 

Davide Cimolai: 13 Ağustos 1989 doğumlu İyalan sporcu bu yıl Liquigas Doimo takımına girerek profesyonel yarış dünyasına yeni giriş yaptı.Sprinter ve uzun yarış direncine sahip. Takım içi stratejilerde lideri taşımak için en uygun isim. Geçmişinde takım yarışlarında gümüş ve bronz madalyalara sahip. Profesyonel yol yarışlarına bu yıl giriş yapması  ile tecrübeye ihtiyacı olsa da önümüzdeki yıllarda lideri finişe taşırken izleyeceğimiz sporcular arasında olabilir.

 

 

 

 

 

 

 


Maciej Paterski:12 Eylül 1986 doğumlu Polonya asıllı yarışçı bu sezon Liquigas Doimo takımına yatılıp prodesyonelliğe yeni giriş yapmış isimlerden. 2010 Tour Down Under turuna katılan Maciej turu 101.sırada tamamladı. Uzun yol direnci ve sprinter özelliğine sahip bir sporcu.

 

 

 

 

 

 

 

Tiziano Dall’Antonia: 26 Temmuz 1983 doğumlu İtalyan sporcu da bu sezon Liquigas takımına katılıp profesyonel yarış dünyasına yeni giriş yapan isimlerden. Uzun yol direnci ve sprinter özelliğine sahip. 2005 yılı İtalya Ulusal U23 Zamana Karşı şampiyonluğunu kazandı.

 

 

 

 

 

 

Elia Viviani: 7 Şubat 1989 doğumlu İtalyan sporcu 2010 sezonu ile Liquigas Doimo takımına katılarak profesyonel yarış dünyasına yeni giriş yapan sporculardan. Uzun yol, pist ve sprinter özelliklerine sahip. Dünya şampiyonalarında 2 bronz, Avrupa şampiyonalarında kazandığı 5 altın 2 bronz madalya başarısı sergilemiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın