Tour of Turkey 1.Etap Zaferi Andrea Guardini’nin

24/04/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 


 

      Türkiye’deki binlerce bisiklet sevdalısının merakla beklediği 47. Presidential Cycling Tour of Turkey – Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu sabahın ilk ışıltılarıyla beraber 168 sporcusuyla start aldı ve çok çekişmeli geçmesi beklenen tur, sürprizlere açık olduğunu daha ilk etapta gösterdi.

_____Etap sonunda turkuaz mayonun sahibi  yarışın favorilerinin dışında bir isim olan Farnese Vini Neri Sottoli takımının 21 yaşındaki parlayan İtalyan yıldızı Andrea Guardini oldu.  İtalyan yıldız, yarışı 2 saat 35 dakika 44 saniyelik derecesi ile kazandı. Geçen senenin şampiyonu Giovanni Visconti’nin dizindeki sakatlanma nedeniyle gelemediği Türkiye Turu’nda gözler yine bu sene de bir Büyük Britanya Takımı olan Farnese Vini’ye çevrilecek. Bu yarışta Guardini son yıllarda görmeye pek de alışık olmadığımız bir tempoda  finişteki koparıcı sprinti ile yarışı aldı. Sprintteki göz dolduran tekniği ve kariyerindeki 80’e yakın birinciliği ile artık yollarda yeni bir İtalyan Süper Starı’nın olduğunu söyleyebiliriz.

[View:http://vimeo.com/22810186:550:0]

_____Genç sporcunun bu sene kazandığı en önemli başarılardan kısaca bahsedecek olursak İtalya’da Settimana Ciclistica Internazionale Turu’nda  etap 2.’liğini,  Malezya’da yapılan Tour de Lankgawi’deki 5 etap birinciliğini, Katar Turu’ndaki 5. etap zaferini, Tour of Umman’da altıncı etapta sonunda Mark Cavendish’e geçilerek 3.’lük almasını sayabiliriz. 

_____İstanbul’da gerçekleşen 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ilk etabı olan 114 km’lik İstanbul – İstanbul bugün başladı ve Cumhurbaşkanlığı turunda ilk kez bisikletçiler kıtalar arası bir geçiş yaptılar.  Avrupa yakasında  mevsim beklentilerinin altında soğuk bir havada Ahırkapı Feneri’nin önünden start alan yarışta dünyanın sayılı bisiklet sporcuları  Boğaz Köprüsü’nden geçiş yaptılar.

_____Anadolu yakasında Caddebostan sahilinde her biri 12 km’lik 8 turun ardından sona eren İstanbul – İstanbul etabında, turun favorilerinden Garmin-Cervelo takımının bu sene sezon başından beri çok iyi  yarışlar çıkaran ABD’li sporcusu Tyler Farrar ikinci olurken, Skill Shimano takımından sezonun bir diğer formda ismi Hollandalı Kenny Van Hummel ise 2 saat 35′ 44″ zamanlamasıyla üçüncü oldu.

_____24 Nisan 2011 sabahı erkenden uyanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu organizasyon ekibi, bu büyük yarışın layıkıyla gerçekleşmesi için kollarını sıvadı. Sultanahmet’teki start alanına kurulan standa yarış öncesi katılım imzalarını atan sporcuların bir kısmı, havanın serinliğinden dolayı imza atmaya son anda geldiler.

_____Bu süreçte, profesyonel yol bisikleti yarışlarını yakından takip eden İstanbul’lu bisikletçiler de ünlü yarışçılarla beraber fotoğraf çektirme fırsatı buldular. Startın ise serin havadan dolayı çok sakin olduğunu söyleyebiliriz.

_____Yakın takipteki okuyucularımızın bildiği üzere bu yı rotası değiştirilerek daha da güzelleştirilen ve kıtalar arası tek yol bisiklet yarışı özelliği de kazandırılan bu ilk etapta, Sultanahmet’ten sonra Haliç ve Dolmabahçe sahil yolunu kullanarak Boğaz Köprüsü’nü geçen yarışçılar, eşsiz İstanbul manzarasında yarışma fırsatı buldular.

_____Yarışın startının verilmesiyle beraber Boğaziçi Köprüsü’ne kadar bir-iki kişilik küçük ataklarla kaçışlar olsa da bunlar başarılı olamadı. Ancak burada söylenmesi gereken çok önemli nokta var ki, bu gerçekten bizi hem gururlandırdı, hem de ilerisi için umutlandırdı. 22 takımın katıldığı bu turda sadece iki profesyonel olmayan kıta takımı var ve bu takımlardan  Konya Torku Şeker Spor Vivelo ve Manisa Spor, Kıta Takımı (Continental Team) lisansına sahip ve ülkemizde bu yarış gerçekleştiği için HC2 kategorisindeki bu yarışa katılabiliyorlar ve bu sene Milli Takım yok. Oldukça farklı anlayışa sahip bu iki takımımız daha etabın ilk metrelerinden itibaren bu turda her şeylerini ortaya koyacaklarını ve bunu yapabilecek sporculara sahip olduklarını gösterdiler ve yarışın her anında önemli isimleri hiç yalnız bırakmadılar.

_____Bu sene sezon açılışında çok başarılı bir performans sergileyen ve iyi bir kadroya sahip olan Manisa Spor, yarışın ilk kilometrelerinde Bünyamin Özdemir ve  Ahmet Akdilek ile atak yaparak, Manisa Spor’un bu yarışta her yerde olacağını gösterdi. Ancak kadrosunda birçok yeteneği barındıran, ayrıca “Pirana” lakaplı ve bu tarz etapları almayı seven Danail Andonov  Petrov ve Miraç Kal gibi güçlü sprinterlere sahip bir takım olan Konya Torku Şeker Spor’dan cevap gecikmedi ve Mustafa Sayar’ın atakları ile turdaki taraftarlarına mesaj yolladı. Yine yıllardır yol bisikletine emek vermiş, sayısız değerli sporcu yetiştirmiş BrisaSpor niçin burada yok diye düşünmeden de edemedik.

_____Yarışın 10. km’sinde Boğaziçi Köprüsü küçük kopmalarla da olsa grupla beraber geçildi diyebiliriz. Boğaz Köprüsü’nden Anadolu yakasına geçen yarışçılar, Bağdat Caddesi’nde 8 tur atarak Suadiye Sahili’nden geçtiler. Bu güzel Pazar gününde gerçek bisikletsever izleyiciler, yarışçıların finiş noktasından her geçişinde reklam panolarına vurup tempo tutarak yarışçıları da coşturdular.

_____Yarışta genellikle pek önemli kaçışlar olmasa da asıl önemli olan kaçış, bitime 80 km kala yedi kişilik bir kaçış gurubunun oluşması ile gerçekleşti ve  ManueleBOARO (SBS), Timon SEUBERT (AAP), Rob GORIS (VWA), Lazlo BODROGI (TT1), Marco FRAPPORTI (COG), Arturo MORA ORTIZ’den (CJR) oluşan kaçış gurubu bu yarışı zaman zaman 45 saniyeye varan farkla ana grubun önünde çektiler. Ana grup ile kaçış gurubu arasındaki fark son 25 km kala 33 saniyeye indi ve ana gurubu Cervelo, Lotto, Lampre ve sonlara doğru ise Astana takımları domine etti.

_____Çiçeklere bezenmiş Sultanahmet yolundan Bostancı Sahil Yolu’na ulaşan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yarışçıları arasında kıyasıya bir rekabet olduğunu gördük. Bağdat Caddesi’nden 8 defa geçen sporcular ikinci turlarını geçerken aralarından 7’li bir grup, ana gruptan ayrılarak son tura kadar kendi tempolarında devam etti.

_____Yarışın bitimine son 17 km kala aradaki fark 15 saniyeye indi ve Manuele Boaron’un çektiği iki kişilik bir kaçış oluştu, ancak ana grubun temposuna dayanamayan ikili bitime 15 km kala yakalandılar.

_____Son turda yarış tam bir taktik savaşına döndü. Yarışın son km’sinde Andre Greipel dışında hemen hemen her takım kendi sporcusunu finişe getirmeye çalıştı. Son kilometrelerde Alman “Gorilla” lakaplı Andre Greipel yarışın başından beri yaşadığı lastik patlağı da dahil teknik sorunlar nedeniyle finişteki yerini bu kez alamadı. Son metrelerde göz dolduran tekniği ve atağı ile gerilerden gelerek bir anda yarışın favorilerinin solundan onları sollayan Farnese Vini-Neri Sottoli takımın yeni Süper Starı İtalyan Andrea Guardini, bu ilk etabını 2 saat 35′ 44″  zamanlamayla kazandı ve yarın yapılacak olan 178 km’lik  Kuşadası-Turgutreis etabında turkuaz renkli mayoyu giymeye hak kazandı.

_____Birincinin hemen arkasından finişten geçen Tyler Farrar ikinci ve Skill Shimano takımından Hollanda’lı Kenny Van Hummel üçüncü geldiler.

_____Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla da ilginin arttığı turun ilk etabının galiplerine ödül ve formalarını yine Cumhurbaşkanı Gül verdi. Dünkü teknik toplantıda, ilk etabın galibine verilmek üzere bu etaba özel konulan 3000 Euro’luk ek ödül de etabın galibi olan Andera Guardini’ye podyumda verildi.

_____Türkiye Bisiklet Federasyonu başkanı Emin Müftüoğlu’nun ve turun yöneticisi Aydın Ayhan Güney’in özverili çalışmaları sonucu, İstanbul etabının başarıyla noktalandığını söyleyebiliriz.

_____Tura katılan iki Türk takımından biri olan Manisaspor Bisiklet Takımı, 3’ü Türk olmak üzere 8 sporcuyla Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda boy gösterdi.

_____Yarışın son 3 kilometresi içinde Manisa Spor yarışçılarından da atak geldi, fakat turun büyük isimlerinin güçlü atakları karşısında geride kaldılar. Önümüzdeki etaplarda tam performanslarını sergileyeceklerine eminiz.

_____Tur sırasında Konya Torku Şeker Spor Vivelo takımının seyircilere Torku çikolatalarından ve Torku’nun tişört ve şapkalarından dağıtması hoş bir tanıtım örneği oldu. Profesyonelliğe doğru yola çıkan ve “Continental Takım” lisansı alan Torku Şeker Spor’un dağıttığı lezzetli çikolatalar, seyirciler tarafından hem lezzet hem de firmanın düşüncesi sebebiyle beğenildi. Ayrıca Torku Şeker Spor’un bir sürprizi de Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun finiş noktasında özel bir programla dünkü çocuk bayramını tekrarlayan nitelikte diyebileceğimiz, çocukların hayran olduğu çocuk program yıldızı Paytak’ı davet ederek yarışa ayrı bir renk katması oldu. Torku’nun hediyeleri ve yarışa özel programı ile izleyenler keyif alırken, Torku Vivelo takımının sporcusu Miraç Kal, finişe girerken sprint atağı ile de Türk bisiklet severlere ayrı bir heyecan yaşattı.


_____Yarışın çok önemli bir sonucu da Miraç Kal’ın  12. Ahmet Akdilek’in 15.  olmasıydı. Ayrıca 22 takımın katıldığı turda  Manisa Spor takımlar sıralamasında ikinci sıraya yerleşti,  Konya Torku Şeker Spor Vivelo’nun ise altıncı sırada yer alıyor  olması bizleri çok mutlu etti.

 

NOT : Alessandro Petacchi’nin finişte yanındaki sporcunun sırtına yaptığı itme- vurma hareketi, kendisine yarış komiserinden ceza getirdi.

 

1.Etap – 24 Nisan 2011 Pazar:

 

İstanbul  İstanbul – 114.1 km

1. Etabın sonunda :

  Yarış Lideri : Andrea Guardini – FARNESE VINI – NERI SOTTOLI

  Sprint Sıralaması : Tyler Farrar – GARMIN – CERVELO

  Dağların Kralı Sıralaması :

  Türkiye Güzellikleri Sıralaması : Arturo Mora Ortiz – CAJA RURAL

 

1. Etabın Ardından Genel Sıralama :

 

1 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 02:35:44
2 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 00:00:04
3 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 00:00:06
4 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 00:00:10
5 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli
6 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
7 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
8 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
9 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
10 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
11 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
12 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
13 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
14 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
15 Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team
16 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
17 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
18 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli
19 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
20 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
21 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
22 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team
23 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
24 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
25 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
26 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
27 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
28 Michele Merlo (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
29 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
30 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
31 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
32 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
33 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada
34 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural
35 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
36 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
37 Juan Pablo Forero Carreno (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia
38 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
39 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
40 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
41 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
42 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
43 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
44 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
45 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
46 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
47 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10
48 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada
49 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
50 Anthony Roux (Fra) FDJ
51 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
52 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
53 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
54 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
55 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
56 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent
57 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
58 Salazar Hugo Sebastian (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia
59 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
60 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
61 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
62 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
63 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
64 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
65 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
66 Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
67 Arthur Vichot (Fra) FDJ
68 Carlos Andres Martinez Montero (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia
69 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
70 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
71 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
72 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
73 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
74 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
75 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
76 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
77 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
78 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10
79 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
80 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural
81 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis
82 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
83 Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
84 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
85 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
86 Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
87 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
88 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
89 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
90 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
91 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
92 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
93 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
94 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis
95 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
96 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
97 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
98 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
99 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
100 Jan Barta (Cze) Team Netapp
101 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
102 Sandy Casar (Fra) FDJ
103 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD
104 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
105 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
106 Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10
107 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
108 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
109 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10
110 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano
111 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
112 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
113 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
114 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
115 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent
116 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
117 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
118 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
119 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada
120 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
121 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
122 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
123 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
124 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
125 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
126 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
127 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
128 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
129 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
130 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo
131 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
132 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
133 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
134 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
135 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD
136 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
137 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
138 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
139 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
140 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli
141 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
142 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
143 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
144 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD
145 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
146 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada
147 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
148 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
149 Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
150 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
151 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
152 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
153 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
154 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD
155 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano
156 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
157 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
158 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
159 Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10
160 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
161 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
162 Francis Mourey (Fra) FDJ
163 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
164 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
165 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto 00:00:44
166 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 00:00:46
167 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
168 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 00:01:10

 

 

 

1. Etap Takım Sıralaması :

 

 

 

 

1 De Rosa – Ceramica Flaminia 07:47:42
2 Manisaspor Cycling Team  
3 Veranda’s Willems-Accent  
4 Liquigas-Cannondale  
5 Colnago – CSF Inox  
6 Konya Torku Seker Spor – Vivelo  
7 Caja Rural  
8 Cofidis le Crédit en Ligne  
9 Andalucia Caja Granada  
10 Androni Giocattoli  
11 Farnese Vini – Neri Sottoli  
12 Team NetApp  
13 Team Type 1 – Sanofi Aventis  
14 FDJ  
15 Lampre – ISD  
16 Saxo Bank SunGard  
17 Skil-Shimano  
18 Team Garmin – Cervelo  
19 Pro Team Astana  
20 Colombia es Passion – C. de Colombia  
21 Omega Pharma – Lotto  
22 Team Spidertech Powered by C10  

 

 

 


 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın