Tour of Gallipoli’de Her Yer Toz Duman – 1. Etapta Sloven Blaz Jarc Rüzgarı

29/09/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Tour of Gallipoli birinci etabını Sloven Blaz Jarc 00:06:51
ile aldı.

 


1. Gelibolu Turu’nun ilk etabı olan prolog yarışı Tarihi Truva Harabelerindeki temsili
tahta Truva Atı’nın önünden verilerek başlandı.  Bu günkü prolog startında 9 takım toplam 51 sporcu
ile start aldı. Birer dakika arayla bırakılan sporcular dünkü kuradaki takım sıralamasına
göre ve takım menajerlerinin verdiği listeye göre tek tek yarışa başladılar.

 

 

 

 

Dün yapılan teknik toplantıdaki parkur uzunluğu hakkındaki düzeltilmesi
bu gün bir kez daha revize edildi ve prolog parkuru 7.5 km’den 4.7 km’ye çekildi.
25 derece sıcaklıkta yapılan yarışta zeminin bozukluğunun yanı sıra rüzgar sporcuları
zorladı ve özellikle son 700m’deki tırmanış, sporcular için aldıkları derecelerde
önemli bir rol oynadı.

 

 

 

 

 

 

Yarış öncesi yapılan röportajlarda herkes Sloven takımının gücünden bahsediyordu
ve sonuç tahminleri yanıltamadı. 4.7
km gibi sonderece kısa bir parkurda en yakın rakibine 25
sn fark atan pro takım Team Nettap’ın da sporcusu olan genç Sloven Blaz Jarc güçlü fiziği uzun boyu ve adele yapısı ile
ayrıca göz doldurdu. Slovenya Ulusal Takımı profesyonel takımlarda
koşabilecek düzeyde diyebileceğimiz,  Continental Sloven Adria Mobil takımının sporcularından oluşuyor.

Blaz Jarc start ile beraber temposunu hiç
düşürmedi ve sürekli arttırdı. Yokuşu da iyi olan Sloven sporcu gün sonunda
birinciliği aldı ve yarın sarı mayoyu Kilitbahir – Eceabat Conkbayrı – Alçıtepe
– Abide – Alçıtepe Kilitbahir arasında yapılacak 97 km’lik etap boyunca taşıyacak.  Yarış sonrası Blaz, Türk takımlarındaki
sporcuların durumlarını yarış öncesi bilmediklerini ancak bu sonucu almayı takım
olarak arzu ettiklerini, güçlü bir takım olduklarını ve sarı mayoyu tur boyunca
korumaya çalışacaklarını söyledi, ancak 4.7 km’lik parkurda 25sn fark atan Sloven Blaz Jarc şimdiden bu turun en güçlü sarı mayo adayı.

Turda ikinci etaptan sonra kırmızı ve yeşil mayoyu kimin giyeceği belirlenecek.

 

 

 

 

Torku Spor’un başarılı sporcusu Mustafa Sayar nihayet 00:07:16 sn ile ikinci
olarak tekrar kürsü gördü ve  Konya Torku
Şeker Spor – Vivelo takımının yine yüzünü güldürdü.  Mustafa yarış sonunda, Sloven sporcunun çok
güçlü olduğunu arkadaki sporcular ile arasındaki 4 sn’lik farkın çok az ve dikkatli olunması gereken bir fark olduğunu, bonifikasyonlar ile her şeyin değişebileceğini
söyledi ve her şey rağmen turun daha bitmediğini takımının ve kendisinin sarı mayo
için çalışacağını bildirdi. Dünya Şampiyonası’ndan dönünce antrenman yapma
fırsatı bulamadığını söyleyen Mustafa kendisini iyi hissetmemesine rağmen
rağmen bu dereceyi almış olmasının iyi olduğunu ancak yarışta tam gücünü
veremediğini belirtti.

BrisaSporun güçlü sporcusu Mert Mutlu ise başarılı bir yarış çıkararak 00: 07: 20
ile üçüncü olurken, yarış öncesinde
yapılan röportajda da söylediği gibi ilk günkü prolog etabının çok önemli
olduğunu  takım olarak sarı mayo için
ellerinden geleni tur boyunca yapacaklarını söyledi.

 

İlk etap sonunda takım olarak birinciliği alan Slovenlerden sonra en başarılı
takım olarak ManisaSpor Cycling Team görülüyor. 00:07:24 sn’lik dereceyi alan
dört sporcudan ikisi Manisa Spor’dan U23 ‘te ülkemizi başarıyla temsil eden
Recep Ünalan ve yine ManisaSpor’un güçlü ismi Ahmet Akdilek oldu. 07:24’lük
dereceyi alan diğer iki isimden biri Sloven Blaz  Furdi ve İran Süren Takımı’ının güçlü ismi
Hamid Shiri Sisan. Yine ilk etapta gözümüze çarpan bir diğer sporcu Azerbaycan
Ulusal takımı adına yarışan Azerbaycan vatandaşı Alexandr Suritkovich oldu.

 

 

 

 

 

Yarışın videosu için sayfayı tekrar ziyaret ediniz.

Not: Yarış alanında mahsur kalan turisler için Asbaşkan Abdurrahman Açıkalın’ın turislere yaptığı açıklayıcı konuşma ve turistlerin buna karşılık verdiği hoşgörü ve destek gerçekten kayde değer bir karşılıklı empatiydi.

Yarış sonuçları için tıklayınız.

1. Etap Sonu Bireysel
Sıralama

 

1 BLAZ JARC SLOVENIA NATIONAL TEAM 00:06:51 00:00:00

2 MUSTAFA SAYAR KONYA TORKU SEKER SPOR – VIVELO 00:07:16
00:00:25

3 MERT MUTLU BRISASPOR 00:07:20 00:00:29

4 BLAZ FURDI SLOVENIA NATIONAL TEAM 00:07:24 00:00:33

5 RECEP UNALAN MANISASPOR CYCLING TEAM 00:07:24 00:00:33

6 AHMET AKDILEK MANISASPOR CYCLING TEAM 00:07:24 00:00:33

7 HAMID SHIRI SISAN SUREN CYCLING TEAM 00:07:24 00:00:33

8 ANDI BAJ MANISASPOR CYCLING TEAM 00:07:26 00:00:35

9 ALEXANDR SURITKOVICH AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 00:07:27
00:00:36

10 VLADIMIR KOEV KONYA TORKU SEKER SPOR – VIVELO 00:07:30
00:00:39

11 MUHAMMER ATALAY KONYA TORKU SEKER SPOR – VIVELO 00:07:30
00:00:39

12 SERGIY SHUMILOV UKRAIN NATIONAL TEAM 00:07:31 00:00:40

13 UGUR MARMARA BRISASPOR 00:07:32 00:00:41

14 MOHAMMAD G. POURI SUREN CYCLING TEAM 00:07:33 00:00:42

15 BUNYAMIN OZDEMIR MANISASPOR CYCLING TEAM 00:07:34 00:00:43

16 NAZIM BAKIRCI BRISASPOR 00:07:36 00:00:45

17 EGOR DEMENTYEV UKRAIN NATIONAL TEAM 00:07:39 00:00:48

18 VAHID GHAFFARI SUREN CYCLING TEAM 00:07:41 00:00:50

19 GOKHAN HASTA BRISASPOR 00:07:43 00:00:52

20 FATIH HARMANCI MANISASPOR CYCLING TEAM 00:07:43 00:00:52

21 MARKO STANKOVIC SERBIA NATIONAL TEAM 00:07:44 00:00:53

22 DEAN PODGORNIK MANISASPOR CYCLING TEAM 00:07:46 00:00:55

23 RASIM REIS BRISASPOR 00:07:47 00:00:56

24 ALI RIZA TANRIVERDI BRISASPOR 00:07:50 00:00:59

25 HUSEYIN OZCAN KONYA TORKU SEKER SPOR – VIVELO 00:07:51
00:01:00

26 SECAATTIN DAZKIRLI KONYA TORKU SEKER SPOR – VIVELO 00:07:52
00:01:01

27 ISMAIL AKSOY TURKISH NATIONAL TEAM 00:07:52 00:01:01

28 PRIMOZ SEGINA SLOVENIA NATIONAL TEAM 00:07:56 00:01:05

29 BOGDAN RYAPOSOV UKRAIN NATIONAL TEAM 00:07:58 00:01:07

30 ESAD HASANOVIC SERBIA NATIONAL TEAM 00:08:01 00:01:10

31 ALJAZ HOCEVAR SLOVENIA NATIONAL TEAM 00:08:01 00:01:10

32 NEVZAT KIRAL BRISASPOR 00:08:01 00:01:10

33 ANTON STORCHOUS UKRAIN NATIONAL TEAM 00:08:02 00:01:11

34 KEMAL KUCUKBAY BRISASPOR 00:08:07 00:01:16

35 IGOR BIKOV UKRAIN NATIONAL TEAM 00:08:08 00:01:17

36 KARIM POURGHOLIBELVI SUREN CYCLING TEAM 00:08:11 00:01:20

37 BEKIR BAKI AKIRSAN TURKISH NATIONAL TEAM 00:08:12 00:01:21

38 SERHAT SERT KONYA TORKU SEKER SPOR – VIVELO 00:08:13 00:01:22

39 MUSTAFA CARSI MANISASPOR CYCLING TEAM 00:08:15 00:01:24

40 SERGIY SEVOSTYANOV UKRAIN NATIONAL TEAM 00:08:18 00:01:27

41 KAMIL AKALP TURKISH NATIONAL TEAM 00:08:21 00:01:30

42 ALI GULCAN MANISASPOR CYCLING TEAM 00:08:26 00:01:35

43 DRAGAN SPASIC SERBIA NATIONAL TEAM 00:08:34 00:01:43

44 ALCHIN ASADOV AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 00:08:34 00:01:43

45 PAVLIN BULINSKI KONYA TORKU SEKER SPOR – VIVELO 00:08:38
00:01:47
46 MILOS STOJAHOVIC SERBIA NATIONAL TEAM 00:08:40 00:01:49

47 S. ALIMOH SUREN CYCLING TEAM 00:08:41 00:01:50

48 JURE ZAGAR SLOVENIA NATIONAL TEAM 00:08:58 00:02:07

49 MAHAMMAD ALAKBAROV AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 00:09:54 00:03:03

50 AGSHIN ISMAYILOV AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 00:10:01 00:03:10

51 MEHMET TAS TURKISH NATIONAL TEAM 00:10:15 00:03:24

 

Tüm yarış sonuçları için tıklayınız.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın