Tour de France 2013 – 2.Etabın Sürpriz Galibi ve Yeni Lider Jan Bakelants

30/06/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Yüzyılın yarışı, Fransa Bisiklet Turu dünkü açılış etabı sürprizleri ve hareketliliğine bugün ikinci etapta devam etti. Takımların tedirgin olduğu ikinci ve üçüncü etabın kağıt üzerindeki en büyük favorisi Peter Sagan’ın bugün Ajaccio finişinde ilan edeceği zafer beklentisi gerçekleşmedi. Bir kez daha kağıt üzerindeki favoridense, sürpriz ataklar ve etap sonunun beklenmeyen isimlerle hareketliliği galibiyetin fantastik senaryosu yaratıldı. Bugün, tırmanışların yer aldığı ikinci etabın profilinde özellikle son tırmanış kapısı olan Cote du Salario’nun 1 kilometrelik tırmanış mesafesinde geçilecek %8,9 eğim, etabın kilit noktası olarak görülüyordu. Kısa ve dik eğim ile punçörlere şans tanıyan kritik bölümde etap galibiyeti için Peter Sagan büyük favori, Philippe Gilbert gibi isimler ise etabın galibiyetine gidebilecek punçör yapıdaki sporculardı. Ancak son tırmanış, beklenen isimlerin atağı ile geçmeyince sürpriz bir zafere kapıları araladı. Jan Bakelants’ın sezgisel kaçış grubu atağı, kahramansı performans inadı, kariyerinin ilk profesyonel galibiyetini üstelik sarı mayo ile birlikte unutulmaz etap zaferi coşkusu ile sonlandı.

 

Etabın Tırmanışları:

  • Km 70.0 – Col de Bellagranajo – 4.6% ortalama eğimli 6,6 kilometrelik tırmanış – kategori 3
  • Km 85.0 – Col de la Serra – 6.9% ortalama eğimli 5,2 kilometrelik tırmanış – kategori 3
  • Km 95.5 – Col de Vizzavona (1 163 m) – 6.5% ortalama eğimli 4.6 kilometrelik tırmanış – kategori  2
  • Km 144.0 – Côte du Salario – 8.9%ortalama eğimli 1 kilometrelik tırmanış – kategori 3

 

Dün, Açılış etabının kaotik kazalarından etkilenen isimlerin, bugün tam kadro Bastia startında yer alması  sevindiriciydi. 198 sporcunun aldığı start ile 4 tırmanış kapısı geçilerek 156 kilometrelik kısa ama teknik profiline eşlik eden sert rüzgarın yön verdiği ikinci günün finali nefes kesici rekabet atmosferine ev sahipliği yaptı. Napolyon’un doğduğu Ajaccio’da yapılan etap finişinin daha az savaşçıl geçmesi de beklenemedi. Günün temel yorumu rekabetsel savaşın, Napolyon’a yakışır finaline uygunluğu etrafında şekillendirmek de en doğrusu olur.

 

Kısaca bugün mayoları taşıyan isimleri belirterek başlayalım. Bastia startında Sarı Mayo, dünkü kaotik fırtına atmosferinden zaferle çıkan, ancak bugünkü profil sebebiyle mayoyu devretmesine kesin gözüyle bakılan Marcel Kittel’deydi. Kittel, dün yeşil ve beyaz mayonun sahipliğini alarak podyum görmüştü. Bugün, yeşil mayoyu puan rekabetindeki en yakın rakibi Alexander Kristoff(Katusha), Beyaz Mayo’yu ise Kittel’e en yakın zamanlama ile dünü tamamlayan Danny Van Poppel bugün mayoyu taşıyan isim oldu. Açılış etabının 1 puanlık tırmanış puanını alan Juan Jose Lobato(Euskaltel-Euskadi) bugünün bol tırmanış puanlı etabı sonunda mayoyu kaptırmak üzere kırmızı puantiyeli mayo ile start aldı.

 

 

Bastia’da alınan starttan hemen sonra ilk atak Jens Voigt(RadioShack Leopard)’tan geldi. Ancak Voigt’in kaçış denemesi başarısızlıkla sonlandı. İkinci kaçış denemesi 4.kilometrede 4 isim ile gerçekleşti. Blel Kadri(AG2R), dün de kaçış yapan Lars Boom(Belkin), David Veilleux(Europcar) ve Ruben Perez Moreno(Euskaltel)’in oluşturduğu 4 kişilik kaçış grubu denemesi başarıya ulaştı. Kaçışı yaklaşık 20 kilometre takip eden Julien Simon(Sojasun) lider grubu yakalayamadı ve 23.kilometrede ana gruba dahil oldu. 4 kişilik kaçış grubu, uzun süre iki buçuk dakikalık zaman avantajı ile ilerledi.

 

Etabın ilk prim kapısı, 33.kilometrede geçilen sprint primleri kapısıydı. Kaçış grubundan ilk geçen isim Lars Boom(Belkin) 20 sprint puanını aldı. Ana grup önünde ise lider 4’lüden geriye kalan 11 sprint puanı için mini sprint finişi edasında rekabet ekranlara yansıdı. Dün sprint kapısında yaşanan benzer sprint mücadelesinde Greipel bugün yine ana grup önünde maksimum sprint puanını alan isim oldu. Tırmanış puanlarında kaçış grubu avantajını ilk değerlendiren, ilk tırmanış kapısı Col de Bellagranajo’dan iki puanı alan Lars Boom(Belkin) ve 1 puan alan Ruben Perez(Euskaltel) oldu. Ancak günün ikinci tırmanışı Col de la Serra’nın 5,2 kilometrelik tırmanışında %6,9 ortalama eğim tırmanış performansına dayanamayan bu ikili kaçış grubundan geri kalmaya başladı ve günün kaçış grubu; Blel Kadri ve David Veilleux ile devam etti. Europcar, David Veilleux’u kaçış grubuna konumlandırarak bugün takımın çok istediği, Napolyon’un doğduğu kent Ajaccio zaferi için gün boyu taktik denedi. Son kilometrelere dek şansını deneyen Fransız takımı Europcar, bu tarihi zaferin mücadelesini elinden kaçırdı. Bu taktiklerden biri de, Blel Kadri(AG2R) ve David Veillex(Europcar) yarışın lideri iken finişe 74 kilometre kala ana gruptan atak yapan Thomas Voeckler ile geldi.

 

Cote du Salario’nun etap galibiyetine kilit nokta olması bekleniyordu. Ancak Col de la Serra, yarışın seyirine daha fazla etki etti. Sprinterler, bu tırmanışta hızla geri kalmaya başlarken, kaçış grubu üyeleri kopmaya, ana grup parçalanmaya başladı. Thomas Voeckler’in atağını bastırmaya yönelik ana grup temposu karşısında Voeckler yakalandı. David Veilleux ise tırmanışta geri kalarak Blel Kadri’yi kaçışta tek başına bıraktı. Kadri Col de la Serra’nın 2 tırmanış puanını, Velleux da 1 puanını alsa da Kadri’nin günün üçüncü tırmanışı Col de Vizzavona tırmanışında tek kalması, kaçışın erken sonlanacağını gösteriyordu. Nitekim Blel Kadri, ana grubun yaklaşmakta oluşu bir yana üzerine teknik sorun yaşayınca Col de Vizzavona tırmanışı, kaçışın sonlanacağını gösteren belirtilerin gerçeğe dönüştüğü tırmanış oldu. Blel Kadri’nin bugünkü performansı ona 2.etabın Combativite (en agresif ve savaşçı) ödülünü getirdi.

 

Voecker ile kaçış stratejisini başarıya ulaştıramayan Europcar takımı, Col de Vizzavona tırmanışında bu kez Pierre Rolland’ın atağı ile şansını denedi. Rolland, Blel Kadri’yi geçip solo devam etti ve kategori iki tırmanış puanı olan 5 puanı alarak gün sonunda kırmızı benekli mayoyu garantiledi. Bu, taktik ile Europcar takımının bir kez daha Fransa Bisiklet Turu tırmanış mayosunu hedeflediğine tanık olduk. Geçen yıl turun kırmızı benekli mayosunun galibi Thomas Voeckler’in bu 5 puanı alamaması, başka takıma kaptırılmaması gereken 5 puan anlamına geliyordu. Pierre Rolland 5 puanı diğer takımlara kaptırmamak, hem de kırmızı benekli mayoyu alma stratejisini başarıyla tamamladı. Böylelikle, 8.etaba kadar Europcar kırmızı benekli mayoyu elinde tutabilecek. Önümüzdeki günlerde düşük puanları dağıtacak tırmanışlarda Blel Kadri kaçışta yer almazsa Thomas Voeckler yavaş yavaş bu tırmanış puanlarındaki açığı kapatabilir. Ancak, Blel Kadri kaçış grubunda yer almaya devam ederse, Europcar’ın lideri konumunda tura başlayan Pierre Rolland, kırmızı benekli mayo ideali için turda erken yorulmak üzere kaçış grubuna girmesi gerekecek.

 

 

Pierre Rolland, takımın 5 puanlık taktiksel görevini tamamladıktan sonra, inişte ana gruba yakalandı. Finişe 40 kilometre kala, sarı mayo Marcel Kittel, Mark Cavendish, Andre Greipel ana grubun 6 dakika kadar arkasında kalmış, bugünün sprinterlere yönelik profile sahip olmadığını süresel olarak göstermişlerdi. Geride kalan grupta ayrıca; Beyaz Mayoyu taşıyan Danny Van Poppel ve kırmızı benekli mayoyu taşıyan Juan Jose Lobato’da vardı. Geride kalan grubun, ana grubu yakalamasının imkansız olduğu ve hal-i hazırda bir tırmanışın daha olduğu gerçeğinde geride kalan ve genel sıralama iddiası olmayan grup zaman farkını kapatmaktan vaz geçerek farkın açılışına tanık olarak ilerledi. Bugün, profilin zorluğu sebebiyle bu beklenen bir tabloydu ve Bastia startında bu sebeple Kittel’in mayoyu devir etmek üzere start aldığı biliniyordu.

 

Nitekim, finişe 15 kilometre kaldığında arkadaki sprinterler grubunun zaman farkı 9 dakikanın üzerine çıktı. Son tırmanış kapısı, Cote du Salario’nun 1 kilometrelik tırmanışındaki %8,9 eğimi bir punçörün etap zaferi için atak yapacağı yer beklentisi ile kilit bölüm olarak görüldüğünü belirtmiştik. En güçlü favori isim Peter Sagan’ın bu bölümü değerlendirmesi beklenendi. Ancak, finişe 13,2 kilometre kala başlayan Cote du Salario tırmanışı başlar başlamaz Juan Antonio Flecha(Vacansoleil) ve Cyrill Gautier(Europcar)’dan atak geldi. Son 10 kilometrede sergilenecek tam performansın ödülü sadece etap galibiyeti değil, sarı mayo da bu zaferle geleceğinden finalin hareketli geçeceği bu ataklarla kesinleşti. İkilinin kaçış denemesi, finişe 7,3 kilometre kala yakalandığında beklenen Sagan atağı emareleri hala yoktu. Yerine, bugün 34.yaşını kutlayan ve Bastia startında Specialized’in doğum günü hediyesi olarak özel tasarladığı turuncu bisikleti ile etaba başlayan Sylvain Chavanel’den atak geldi.

 

Chavanel’in atağına 5 sporcu daha cevap verdi ve yeni kaçış grubu 6 kişi ile oluştu. Etabın kaderini belirleyen, Chavanel atağını takiben oluşan kaçış grubunda; Jan Bakelandt(RadioShack Leopard), Jacob Fuglsang(astana), Gorka Izaguirre(Euskaltel), Sylvain Chavanel(Omega Pharma QuickStep), Juan Antonio Flecha(Vacansoleil) ve Manuele Mori(Lampre) vardı. Altılının yakaladığı 20 saniyelik fark, finişe doğru kapanmaya başlayıp, ana grubun hemen arkalarında belirmesi ile kaçıştaki isimler pedal kesti. Bakelandt, yavaşlamadı ve kalan 1,7 kilometreyi solo devam ederek galibiyet ve sarı mayo şansını denedi. 27 yaşındaki Belçikalı, kariyerinin ilk profesyonel galibiyetini sarı mayo ile alacak olmanın mücadelesinde, yüzündeki acı dolu ve şaşkınlık dolu ifadeyle etap galibiyetini ilan etti.

 

 

Günün büyük favorisi Peter Sagan, geç başlayan sprint mücadelesi sebebiyle beklenen zafer şansını Bakelandt’a kaptırmış oldu. Edvald Boasson Hagen ile finiş sprintinde kapışan Sagan, ikinciliği aldı. Günün üçüncüsü ise Michal Kwiatkowski oldu.

 

Jan Bakelandt, yaşattığı muazzam galibiyet savaşını ve zaferle sonlanan günün yorumunda; “Bu sene dizimden ameliyat olmuştum. Kariyerimin ilk profesyonel galibiyetini bugün almış olduğum için çok mutluyum. Bunun için 5 yıl bekledim. Atak olduğunu gördüğümde, ben de gideyim dedim. Sonrasında ana grubun kaçışı yakalayacak olduğunu gördüm. Yaklaşık 10 metre kalmıştı. Ana grubun önünde takım arkadaşım Jens Voigt’un “Hadi” dediğini duydum ve basmaya başladım. İniş olması benim için büyük avantajdı. Bacaklarımı sonuna kadar zorladım. Performans 10 ise ben 11’i denedim. Hala inanamıyorum çok mutluyum. Bizim sprinterimiz olmadığı için bu etaplarda şansımız olmadığını düşünüyorduk.” dedi. Dün, ana grubun tehlikeli hızını tecrübesiyle sabitleyip yavaşlatan 41 yaşındaki Jens Voigt’un bugün takıma kazandırılan etap galibiyeti ve sarı mayo sevincindeki etkisi Voigt ve Fransa Turundaki önemine bir kez daha ışık tutmuş oldu.

 

 

2. Etap Sonunda Genel Durum:


 


 

Jan Bakelandt

RSL

    4s 56′ 52

Marcel Kittel

ARG

   45 Puan

Pierre Rolland

EUR

     1 Puan

Michal Kwiatkowski

OPQ

   8s 40′ 04

RadiShack Leopard

   26s 00′ 11


  
 


 

2.Etap  30 Haziran 2013 Pazar:

Bastia > Ajaccio 156 KM

2.Etabın Sonunda;

 Yarış Lideri:Jan Bakelandt (RadioShack Leopard)

 Puanlamada:

1 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 47  puan
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale 43
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 41
4 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team 40
5 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 39
6 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 30
7 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 30
8 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 22
9 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 22
10 Julien Simon (Fra) Sojasun 21

  Dağların Kralı:

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 5  puan
2 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 5
3 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 2
4 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team 2
5 Brice Feillu (Fra) Sojasun 2

  Genç Yarışçı: Michal Kwiatkowski(Omega  Pharma QuickStep)
 

2. Etabın ardından Genel Sıralama;

1 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 3:43:11
2 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:01
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
4 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
6 Julien Simon (Fra) Sojasun
7 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
8 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
9 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
10 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
11 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
12 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
13 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
14 Bram Tankink (Ned) Belkin Procycling Team
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
16 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
17 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi
18 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
19 Arthur Vichot (Fra) FDJ
20 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
21 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard
22 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
23 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
24 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
27 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
28 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
29 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
30 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
31 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
32 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel Euskadi
33 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
34 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
35 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
36 Nicholas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
37 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
38 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff
39 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
40 Jean Marc Marino (Fra) Sojasun
41 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
42 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
43 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
44 Brice Feillu (Fra) Sojasun
45 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
46 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel Euskadi
47 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
48 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
49 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
50 Bauke Mollema (Ned) Belkin Procycling Team
51 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
52 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
53 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard
54 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
55 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel Euskadi
56 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
57 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel Euskadi
58 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
59 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
60 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
62 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
63 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
64 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
65 Moreno Moser (Ita) Cannondale
66 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
67 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
68 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
69 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp
70 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Procycling Team
71 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard
72 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
73 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
74 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard
75 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
76 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
77 Christian Vandevelde (USA) Garmin-Sharp
78 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
79 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
80 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
81 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
82 Maxime Mederel (Fra) Sojasun
83 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
84 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
85 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
86 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
87 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
88 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Procycling Team
89 Robert Gesink (Ned) Belkin Procycling Team
90 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
91 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun
92 Tom Danielson (USA) Garmin-Sharp
93 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
94 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:01:24
95 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:04:07
96 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
97 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
98 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
99 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
100 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
101 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:05:39
102 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard
103 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
104 Julien El Fares (Fra) Sojasun
105 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
106 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun
107 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
108 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
109 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
110 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
111 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
112 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
113 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
114 Kristjan Koren (Slo) Cannondale
115 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:35
116 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:09:06
117 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp
118 Maciek Bodnar (Pol) Cannondale
119 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Procycling Team 0:12:44
120 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
121 Egoitz Garcia Etxegibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
122 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
123 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
124 Brian Vandborg (Den) Cannondale
125 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
126 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
128 Maarten Wynants (Bel) Belkin Procycling Team
129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
130 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
131 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
132 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
133 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
134 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano
135 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano
136 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
137 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
138 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel Euskadi
140 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:17:35
141 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano
142 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
143 Johannes Frohlinger (Ger) Team Argos-Shimano
144 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano
145 Stuart O’grady (Aus) Orica GreenEdge
146 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
147 Lieuwe Westra (Ned Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
148 Aleksandr Kuschynski (Blr) Team Katusha
149 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
150 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
151 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol
152 Jérémy Roy (Fra) FDJ
153 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel Euskadi
154 Romain Sicard (Fra) Euskaltel Euskadi
155 Lars Boom (Ned) Belkin Procycling Team
156 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
157 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
158 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
159 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
160 Peter Velits (Svk) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
161 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
162 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
163 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
164 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
165 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
166 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel Euskadi
167 Edward King (USA) Cannondale
168 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano
169 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano
170 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
171 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
172 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
173 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
174 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
175 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
176 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling
177 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
178 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
179 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
180 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
181 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
182 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
183 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
184 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
185 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
186 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
187 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp
188 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
189 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida
190 Tom Leezer (Ned) Belkin Procycling Team
191 William Bonnet (Fra) FDJ
192 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
193 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
194 Kevin Reza (Fra) Team Europcar
195 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
196 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
197 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
198 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team

 

 

 

 

 

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın