Sporda başarının sırrı nedir?

04/04/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

Spora başlamayı düşünüyorsunuz. Belki hangi branşın size uygun olduğuna karar veremediniz. Belki de yolunuzu çizdiniz ve hatta birkaç denemeniz oldu bile. Ama tam olarak eksiklerinizi bilemiyor ve istediğiniz derecelere ulaşamıyor olabilirsiniz. Oldukça sağlıklı, kuvvetli, esneksiniz. Denge ve koordinasyon gibi becerilerinize de güveniyorsunuz. Takım çalışmasına yatkınsınız. Özgüveniniz ve hırsınız da cabası. Fakat bu meziyetlerinizi birleştirip iyi bir sporcu olamamaktan çekiniyorsunuz. Başarılı olabilmek için aklınıza takılan bazı sorular da olabilir.

Seçtiğim branşı yapabilecek kapasitede miyim?
Hangi spolar benim için uygundur?
Ne çeşit malzemelere ihtiyacım olacak?
Yarış sabahı ne yemeliyim?
Başarılı olmak için ne kadar zaman ve para ayırmalıyım?

Bunlar gibi birçok soru kafanızın içerisinde uçuşup duryor. Heyecanınızı törpülemek istemem ama sporda başarıya ulaşmak için çokça özverili olmanız gerekecektir. Bir kazanç söz konusu olduğunda, toplum olarak çok sabırsız ve kolay yoldan başarıya ulaşmak isteyen bir yapıdayızdır. Sürekli bizi başarıya götürecek sihirli bir formül veya bir hap ararız. Bana işin sırrının ne olduğunu soranlara verdiğim cevap şudur; “Bu işin tek sırrı var o da hiç bir sırrı olmamasıdır.” Tek yapmanız gereken; size uygun, akılcı bir antrenman programı düzenleyip ona sadık kalmaktır.

 

 

 

Size hayatın sırrını veremem ama konu spor olduğunda, hele ki mesafe ve çoklu sporlar söz konusu ise; yıllara dayanan deneyimlerimi paylaşabilirim. Çoklu spor antrenmanı yapmak kişisel gelişiminiz için etkili ve eğlenceli bir uğraşıdır. Sağlığınız ile birlikte hayal dünyanız ve hayata bakış açınız da gelişecektir. İlgili web sayfalarını takibe devam edin. Sevdiklerinize de tavsiye edin. Onların da kendini geliştirip sizi geçmelerinden çekinmeyin. Rekabet bu işin doğasında var. Güzel olan oyunun içerisinde olmak ve arkadaşlarla sağlıkla, hoşça vakit geçirmektir.

 

 

Hazırlayan: Utkuer Yaşar

 http://www.gittimgordumgeldim.com

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın