SPORANKA – Spor, Spor Turizmi ve Ekipmanları Fuarı

14/02/2014  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

sporanka

15-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığının himayesinde Congresium’da sporseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin en büyük spor fuarı olma özelliğini taşıyacak SPORANKA, Türkiye genelinde ve uluslararası 120 bin kişi ve kuruma ulaşmayı hedefliyor.

Amatöründen, profesyonele sporun devlerini Ankara’da buluşturacak SPORANKA, Yön Fuarcılık tarafından “Sanaldan-Sokaktan Spora” sloganı ile spor federasyonlarını, spor il müdürlüklerini, spor merkezlerini, alt dallarındaki spor branşlarını, amatör spor kulüplerini ve sporcularını Ankara platformunda buluşturuyor.

Yön Fuarcılık Tanıtım ve Organizasyon Ltd.Şti Başkanı Ömer Yaşartürk, katılımcıların memnuniyeti, kalite ve sürekli gelişim, ekip çalışması, dürüstlük ve dayanışma sürdürmekte olduğumuz yolculukta pusulamız olmaya devam edecektir diyerek, ” Maksimum 4 saatlik bir yolculukla 1.5 milyar insanın ulaşabileceği ülkemiz; son yıllarda sporda, uluslar arası standartlarda yapılan yatırımlarla, alt ve üst yapısıyla birçok önemli tesis ile uluslar arası etkinliğe ev sahipliği yaparak uluslar arası arenada da çekim merkezi haline geldi.

Türkiye amatör sporlarda da başarı grafiğini giderek yükseltmeye başladı. Bireysel ve takım sporunu bir arada barındıran bisiklet branşını çok önemsiyoruz. Bisikleti spor olarak kullanmanın yanında günlük hayatta da bisikletin yaygınlaşması için Ankara pilot şehir olabilecek potansiyelde. Perşembe günleri Ankara’da toplanan yüzlerce bisikletçi de bu konuda bizi umutlandırıyor. Fuarımızda Federasyomuzdan, sporcularımıza, üreticilerden, kullanıcılara herkesi bir araya getirmeyi düşünüyoruz. Havaların ısınmaya başladığı, okulların kapanmasına yakın bir zamana denk gelen fuarımıza olan katılımı daha da arttıracağını düşünüyoruz.

Fuarımızın amaçları arasında da çevre ve sağlıklı yaşam ile doğrudan ilişkili bisiklet branşına ilgiyi arttırmak gelmektedir. Kent yaşamında temiz ve çevreci ulaşımın temsilcisi olan bisiklete ilgiyi arttırmak ve özellikle yerel yönetimlerin yol ve kaldırım projeleri arasında bisiklet yollarının da girmesini destekliyoruz. Yerel yönetimlerin bu işe el atması insanları hem çevreci ve temiz bir spora yönlendirecek hem de bisiklet sporu ülkemizde daha tanınır hale gelecektir. 30 milyona aşkın gencimizin bilinçli olarak bisiklete yönelmesi, sporcu olmasa bile bisikletin farkındalığa varması, bisiklet branşını ülkede çok daha iyi yerlere getirecektir. ” dedi.

SPORANKA – Spor, Spor Turizmi ve Ekipmanları Fuarı’nı, hem sporcular hem de spor kurumları için önemli bir fırsat olduğunu söyleyen Ömer Yaşartürk, ‘SPORANKA, fuar bünyesinde yurt dışı ve yurt içi spor yatırımcılarını buluşturması özelliği ile kurumların bilinirliğini ve marka değerini arttıracaktır. Kurumlar, Sporda hizmet veren Türkiye’nin tüm spor işletme sahipleri ve yetkilileri ile birebir görüşme imkanı da bulabilecektir.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın