Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali – Göreme Dağ Bisikleti Yarışı; Teknik Toplantı

27/08/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

[View:http://vimeo.com/28252138:550:0]


12. si gerçekleştirilen Kapadokya Dağ Bisikleti Yarışları 2 senedir Kapadokya Bisiklet Festivali adı altında yapılıyor. Bu sene Salcano’nun isim sponsorluğunda gerçekleştirilen Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali’nin 4. ve son ayağı olan Göreme Dağ Bisikleti Yarışı (C1) 12 ülkeden 160’a yakın sporcunun katılımıyla yarın (28.08.2011) start alıyor.

 

 

 

4 ayağında da bulunduğumuz bisiklet festivalinin yarın yapılacak Göreme yarışının Türk dağ bisikletçilerinin gönüllerinde apayrı bir yeri ve önemi var. Ancak bununla beraber Göreme Dağ Bisikleti Yarışı’nın Class-1 olması sebebiyle dünyanın birçok farklı yerinden iddialı sporcuların bu yarışa ilgi gösterdiklerini görmek Cyclingtr olarak bizi çok mutlu etti. Bildiğiniz üzere özellikle bu sene Bisiklet Federasyonumuz Olimpiyatlara sporcu yollayabilmek için ülkemizde 15 kadar UCI yarışı düzenliyor ve son iki yıldır dünya sıralarında üst düzeyde olan birçok ulusal şampiyon ve ulusal/klüp takımları bu yarışlara ilgi gösteriyor. Yarın yapılacak olan yarışta 20’den fazla çok önemli isim start alacak. Bunların arasında Macar Şampiyon, Portekiz Ulusal Şampiyonu, Sırbistan Şampiyonu, Rusya’dan çok güçlü isimler, İran, İsrail hatta Brezilya’dan birçok güçlü pedal bu puanları alabilmek için Kapadokya’nın eşsiz doğasında ve kızgın güneşinde kıyasıya mücadele edecekler.

 

 

 

Saat 18:00’de (27.08.2011) Göreme Belediye Binası’nda gerçekleşen teknik toplantının önemli detayları olarak şunları söyleyebiliriz; Parkur 2007 Avrupa Şampiyonası’ndaki parkurun hemen hemen aynısı olacak. Sabah yapılacak yarışlarda Master Erkek (3 tur) ve Yıldız Erkek (2 tur) sporcuları saat 10:00’da, Genç Bayan (3 tur) ve Yıldız Bayanlar (2 tur) saat 10:05’te start alacak. Öğleden sonraki yarışlarda ise sırasıyla Elite Erkekler (5 tur), Elite Bayanlar (4 tur) ve Genç Erkekler (3 tur) 13:00’da başlayarak yine 5’er dakika arayla start alacaklar. Yarışta start loop olmayacak. Yarışa katılacak sporcular 15 dk öncesinde yarış alanında toplanacaklar. Yarışçıların yanlarında cep telefonu ve telsiz gibi cihazlar bulundurmaları yasak.

 

 

Teknik toplantıda vurgulanan önemli konulara kısaca değinirsek; Türk yarışçılar federasyona bildirilmiş sponsorları dışında reklam içeren formalar giyemeyecekler. Kulüp sporcuları kulüp formalarıyla, ferdi sporcular ise düz renk formalarla yarışacaklar. Yarın için eğer bu tarz formaları olmayan yarışçılar varsa, formalarının üzerindeki reklamların üzerini bantla kapatarak veya formalarını tersine çevirip giyerek yarışa katılabilecekler. Bu kurala uymayan sporcular yarışa katılamayacaklar.

Teknik toplantı ve röportaj videlarımız için bizi takip ediniz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın