Sakız Adası Yarı Maratonu’na Davetlisiniz

13/07/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Dünyada ve ülkemizde giderek sayısı artan yarı maraton yarışlarıyla hem sporun, hem de turizmin gelişmesinin kaçınılmaz olduğunu farkeden yörelere bir yenisi daha eklendi.

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Sakız Adası Yarı Maraton yarışından bahsediyorum. Sakız reçeliyle meşhur Sakız Adası, geçmişten bu yana Türkiye’den ve dünyadan turistlerin ziyaret ettiği Yunan adalarından biriydi. Artık adından Uluslararası Yarı Maraton yarışıyla da söz ettirecek olan adanın, ününe ün katacağı kesin.

Alışılanın aksine, organizatörler canla başla uğraşıp, dünyadaki ve çevre ülkelerdeki atletlere mail yoluyla ulaşıp yarışa davet etmesi hoş bir detay olduğu kadar etkili bir tanıtım yolu olsa gerek.

Yarı maraton,

10.5 km koşu/yürüyüş

ve çocuklar için 1.5 km yarışı (ücretsiz)

olmak üzere 3 kategori ile herkese hitap eden bir organizasyon düşünülmüş.  2 Eylül 2012 tarihinde Thymiana ilçesi belediye sarayı önünden başlayacak yarış, Fravagouni’den geçerek tekrar Thymiana’ya dönülerek son bulacak. 

18 yaş ve üzeri herkesin (1994 doğumlu ve daha erken doğanlar) katılabileceği yarı maratona, şimdiden Türkiye’den birçok atlet kayıt yaptırmış durumda.  Diğer uluslararası yarı maratonların aksine 10 euro gibi düşük bir kayıt ücreti alınan yarışta katılımcılara elektronik çip, göğüs numarası, şapka, katılım sertifikası ve madalya sağlanacak.

 

 

10 Ağustos 2012 Cuma gününe kadar sürecek olan kayıtlar, internetten yapılabiliyor.  Yarışın ilk 3 galibine katılım sertifikası ve madalya verilirken, bayanlar ve erkekler birincilerine ayrıca kupa da ödül olarak verilecek.

Yarışın hoş bir videosu da yarışın sitesinden izlenebilmekte.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=dM-zHyx2ED0:550:0]

Starttan itibaren su istasyonları bulunacak olan yarışın start ve finish noktalarında ayrıca sporcu içeceği de dağıtılacak. Her 1 km’de mesafe tabelası ile gps’li veya footpod’lu saati olmayan koşucular da yarışın hangi kilometresinde olduğunu öğrenebilecekler. Zaman sınırının 3 saat olduğu yarışla ilgili çip ve göğüs numaralarınızı 30 Ağustos ve 1 Eylül günlerinde 10:00-13:00 ve 19:00-21:00 saatleri arasında  Sakız Belediye binasından temin edebilirsiniz.

 

 

Yarışla ilgili her türlü bilgi ve kayıt için linki;

http://2012.chiosrunning.gr/en/index.html#feature

 

Yarışın organizatörü Michalis Simiriotis tüm Türkiye’nin de bu yarışta davetli olduğunu hatırlatmamızı rica etti, buradan okuyucularımıza duyuralım.

 

Hazırlayan: Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın