TayTay İlk Bisikletim

04/07/2014  //     //  İncelemeler ve Atölyem, Sponsorlu Haberler

Tay Tay

İlk bisikletinizi hatırlıyor musunuz? Eminim birçoğumuzun plastik ya da metal kadrolu üç tekerlekli bir bisikleti olmuştur ve büyük olasılıkla markasını da hatırlamıyorsunuzdur. Ben de hatırlamıyorum. Fakat emin olun sizin çocuğunuz hatırlayacak…

Benim, 3-4 yaşlarında kullandığım ilk bisikletim, metal kadrolu üç tekerlekli ve beyaz dolgu lastikli bir bisikletti. Ben de markasını hatırlamıyorum maalesef. Sadece o yaşlarda bisiklete binmekten çok keyif aldığımı hatırlıyorum. Sonra sonra piyasaya plastikten mamül kalın tekerlekli rengarenk bisikletler çıktı. Önden pedallı olan bu bisikletlerin pedallamak hayli zordu. Bu yaş grubundaki çocukların bacak kasları pedal çevirmek için gereken eliptik harekete pek yatkın olmadığını çevirme hareketlerini yaparken yaşadıkları güçlükten biliyoruz.

İlk bakışta bu plastik bisikletler göze hoş gelse de doğada kendi başına kolay kolay erimeyen malzemeden üretilen bisikletlerin kullanım ömrü de çok fazla olmuyordu. Sert plastikten yapılmış olan ve giderken rahatsız edici sesler çıkaran üstelik zamanla tekerleri çatlayıp, yarılan bu bisikletler pek sağlıklı olduğu söylenemez. Ucuz ama dayanıksız bu tür bisikletler kırılıp bozulduktan sonra bir daha bu türden bir bisikleti almamaya yemin eden bilinçli tüketiciler, çocuğunu bisiklet kültürü ve keyfinden de mahrum etmiş olurdu.

 

Tay Tay (1)

 

Artık, yukarıda saymış olduğumuz tüm olumsuzlukları unutabilirsiniz. Bundan böyle Tay Tay markası, çocuğunuzun ilk bisikletiyle bütünleşmiş bir isim olarak hem sizin hem de çocuğunuzun hatıralarında hoş bir anı olarak yer edecek.Üstelik çocuğunuza bisiklet kültürü ve spor sevgisini en sempatik şekliyle tanıtmış olacaksınız. Tay Tay, geri dönüşümlü çevre dostu ahşap malzemeden üretilmiş bir kadroya sahip. Sivri ya da keskin kenarlı bölümleri olmayan Tay Tay, oldukça güvenli bir bisiklet olma konusunda da iddialı. Pedalları olmayan Tay Tay, 2-6 yaş grubunda ilk kez bisiklete binecek olan çocuklara göre yapılmış bir denge bisikleti.

 

 

Zorlayıcı pedal hareketleri yerine çocuğun kas-sinir sitemini destekleyen ve denge-koordinasyon duyusunu geliştiren teknik bir yapısı var. Oturma yeri yüksekliği ayarlanabilir olan Tay’ tay’ ın kadro boyu 12 inç.(30:48cm) Ağırlığı ise 3.9 kilogram. Tay Tay, metal gövdeli ağır bisikletlere oranla minik bisikletçiler için ideal bir başlangıç bisikleti. Tekerleri ise ne dolgu ne de sert plastikten. Tay Tay’ ın iç ve dişli dış lastiği mevcut. Kısacası evdeki yama ve pompa takımınızla her zaman onarabileceğiniz türden. Şişme lastikleri sayesinde sesiz ve sürüş keyif çok yüksek bir iki teker.

 

Tay Tay (2)

 

Üstelik Tay Tay, suya dayanıklı çok özel ahşap bir malzemeden üretilmiş. Bu nedenle uzun yıllar sağlamlığını koruyarak kardeşten kardeşe aktarılacak şirin bir görünüme sahip. Suyla rahatlıkla yıkanabilir, nemden etkilenmez. Ayrıca 3 yıl da garantili. Herhangi bir sorun yaşadığınızda satıcınızla irtibata geçmeniz yeterli.

Tay Tay, tüm bu özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda Avrupa da en çok satan çocuk bisikleti ünvanına da sahip. Üstelik, çocuğunuzun evde ya da bahçede rahatlıkla kullanabileceği, hem kendisine, hem de çevreye zarar vermeyecek özel bir tasarıma sahip bir bisiklet. Çünkü Tay Tay, çocuklar için en sağlıklı ham madde olan ahşaptan imal edilmiş çok özel bir denge bisikleti. Gelişme çağındaki çocuğunuza sürüş güvenliği açısında gönül rahatlığı ile verebileceğiniz ve hiçbir zaman değerini yitirmeyecek çok özel bir hediye.

 

Tay Tay (3)

 

Eğer çocuğunuz için güvenli, dayanıklı ve sempatik bir tasarıma sahip bir bisiklet arıyorsanız Tay Tay doğru tercih olacaktır. Hazır minikler için bisiklet mevsimi gelmişken, vakit geçirmeden bir Tay Tay’ la tanışmanızı atmanızı tavsiye ederim.

Üstelik Tay Tay size o kadar yakın ki… Bir tıkla bisiklet.com GOA güvencesi ile satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece BURAYI TIKLAMAK.

Yazar Hakkında :

Cylingtr Triatlon Editörü

1 Comment to “TayTay İlk Bisikletim”
  • Aylin Koç
    4 Temmuz 2014 -

    Sağ ve Sol beyin çalışması için erken yaşlarda başlayan piyano eğitimini çoğu anne bilir. Piyanodan da önce bir yöntem var. Oğlum küçükken Türkiye’de Tay Tay henüz satılmıyordu. Sırf sağ sol beyin çalışımını desteklemek için yurtdışından alıp getirmiştim. Sonuç, oğlum şuan 9 yaşında ve Matematik dahisi gözüyle bakılıyor. Tavsiye ederim.

Bir Yorum Yazın