Rotwild – Yüksek Teknoloji İle Sadeliğin Buluşması

19/09/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Sponsorlu Haberler

Dünyaca ünlü Eurobike fuarında Rotwild’in yüksek teknoloji mühendisliği İle buluştuk.Alman Rotwild markası, bisiklet tutkunlarına her kategoriye ve sürüşe uygun eşsiz bisikletlerden oluşan ürün yelpazesi ile teknik, ergonomik ve geometrik açılardan çok gelişmiş ve özel bisikletler sunmaya devam ediyor. Rotwild kullananlar, markanın teknik yaklaşımının sonucu olarak bisiklet üzerinde daha iyi ve çevik bir şekilde kontrol sağlamanın, yüksek performansın ve daha etkili sürüşlerin keyfine varıyor.

 

  

 

Bunun da ötesinde, “Rotwild Navigator”ın icadı ise MTB kullanıcılarının kendilerine en uygun özellikteki bisikleti seçebilmelerine olanak sağlıyor.

2014 sezonunda Rotwild, MTB HT (Ön süspansiyonlu), MTB FS (Full süspansiyonlu), AMG, Hybrid ve Şehir/Tur kategorilerinde 14 yeni bisikletle piyasada olacak.

HT (HardTail) serisinde, 3 bisiklet hem alüminyum hem de karbon fiber kadrolara sahip olmalarıyla öne çıkıyor. Boru kalınlığı ve şekli ise ağırlığı, katılığı ve yorgunluğu azaltmak üzere üzere özel olarak tasarlanmış. C1 HT ve T1 HT modelleri ise “hydroforming” (su basıncıyla şekillendirme) yöntemiyle tasarlanmış kadrolara sahip.

MTB FS serisinde ise her tür arazi koşulunda kullanılabilecek şekilde tasarlanmış; hafiflik, geliştirilmiş kadro teknolojisi; dengeli kinematik sistem gibi avantajlara sahip 7 farklı bisiklet bulunuyor. Q1 FS 27.5, cross-country ve tüm arazi sürüşlerinde ihtiyaçları karşılamaya yönelik tasarıma sahip. C1 FS 29, E1 ve X1 modelleri ise Türkiye’de oldukça fazla ilgi görüyor. G1 FS 26 ise tırmanışta ve inişlerde çok verimli bir arazi bisikleti.

 

AMG’nin el yapımı, her koşula uygun bisikleti ise, üst düzey ürün arayanlar için biçilmiş kaftan. Hızlı dönüşlerde yol tutuşunu iyileştirmek üzere geliştirilmiş bu “seçkin” modelde Mercedes-Benz otomobillerinde kullanılan boyanın kullanılmış olması da oldukça dikkat çekici.

 

Şehirde bisiklet sürmeyi sevenler, Rotwild’in Türkiye’de de oldukça rağbet gören Şehir/Tur serilerine göz atmak isteyebilirler. Bu serideki bisikletler, günlük kullanımda konfor sağlamalarının yanı sıra, dengeli yapısı, düşük kadro şekli ve olası çarpmalarda darbe emme özlleiğine sahip olmasıyla ilgi çekiyor. Bagaj kapasitesini de artırmak üzere tasarlanmış olan bu modellerin bayanlar için olanı da bulunuyor.

MTB kullanıcıları artık daha az güç harcayarak daha sportif sürüş ihityacı içindeler. HYBRID serisindeki bisikletlerin kompakt tasarımı ve geliştirilmiş ağırlık merkezi de kullanıcıya olağanüstü kontrol imkanı sağlıyor. Yeni kadro alüminyumdanyapılmış. Bisikletin üzerindeki göstergeler sayesinde hız, kat edilen yol ve pil ömrü gibi verilerde takip edilebiliyor. Topeak tarafından geliştirilmiş olan sürüş performans uygulaması ise kişisel antrenman ve sürüş yönetimi asistanı olarak bu bisikletlere monte edilebiliyor.

 

Sofia Wiedenroth ve milli takım sporcusu Manfred Stromberg gibi dünya ve Avrupa şampiyonları da Rotwild bisikletlerinin kalite ve performansları konusunda hemfikirler.

 

Hazırlayan: Peiyun Ching

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın