Çekim Bisiklet’ in Açılışı Yapıldı. Rotwild Artık Türkiye’ de

08/04/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Sponsorlu Haberler

 

 

Rotwild‘ in distrübütörlüğünü alarak bisiklet dünyasına hızlı bir giriş yapan, Çekim Bisiklet geçtiğimiz hafta sonu mağaza açılışını gerçekleştirdi. Cyclingtr.com’ un altın sponsoru olan Çekim Bisiklet bundan sonra İstanbul/ Kadıköy’ de ürün satışlarını gerçekleştirecek. 

 

 

Çekim Bisiklet‘ in distrübütörlüğünü yaptığı Rotwild‘ den bahsetmekte fayda var. Rotwild Almanya menşeli bir firma. Rotwild‘ in Türkçe karşılığı geyik, bu nedenden dolayı firma logo olarak kendine geyiği seçmiş. Firma’ nın en önemli özelliği ise yüksek kalitede bisiklet üretimi yapmak. Özellikle karbon bisikletlerinde kullandığı malzeme ise 3 çeşit karbondan en üst seviye olanı. Çekim Bisiklet’ in sahiplerinden Michael Haltmeier kullanılan karbonun özelliklerini şöyle açıklıyor, 3 çeşit karbon vardır. Bunlardan en kaliteli ve en hafif olanı kumaş gibi kullanılanıdır. Rotwild bisikletlerinde de özellikle hem kaliteli hem de hafif bisikletler olması için bu teknoloji kullanılarak kumaş gibi işlenebilen karbon malzeme kullanmış.”

 

 

Rotwild‘ in bir başka özelliği de ürünlerinin gelişimini tamamen kendi ekibiyle yapması. Firmanın toplam 8 kişiden oluşan bir Ar-Ge ekibi bulunuyor. Bu ekip sürekli olarak bisiklet modelleri, bisiklet üzerinde kullanılacak olan teknoloji ve malzeme geliştirilmesi için çaba harcıyor. Bu sayede, firma kendi malzemelerini üreterek ürünlerinin kalitesini üst seviyede tutabiliyor. 

 

 

Rotwild‘ in ilginç bir özelliği de var. Daha önce özel üretim AMG ve Porsche marka bisikletleri hepimiz en azından internet üzerinden görmüşüzdür. İşte, Rotwild firması bu bisikletlerin üretimini gerçekleştiriyor. Çekim Bisiklet önümüzdeki aylarda yeni açtıkları mağazalarında AMG ve Porsche bisikletlerin de satışını gerçekleştirecek. 

 

Çekim Bisiklet hakkında şunları söylemekte fayda var. Çekim Bisiklet kalite ve müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı amaçlıyor. Özellikle bisiklet almak isteyenlerin doğru ve kendilerine en uygun bisikleti almalarını sağlamak firmanın hedeflerinden biri. Firmanın sahiplerinden biri olan Fatih Işık bu hedeflerini şöyle açıklıyor, “Bize bir müşteri ben gelip en pahalı bisikleti alacağım diyerek gelsin. Bu önemli değil. Biz müşteriye ona en uygun bisiklet ne ise onu vereceğiz. Amacımız, insanların, onlara uygun olan ve en doğru bisikleti almalarını sağlamak.” 

 

 

Çekim Bisiklet‘ in yapacağı uygulamalardan bir başkası da satılacak olan bisikletlerin denenmesini sağlamak. Daha önce insanlar bisiklet alırken mağazaya gidip, bisikletini seçip, daha sonra kullanırdı. Çekim Bisiklet’ te ise bu durum biraz daha farklı. Mağazaya gidip kendinize en uygun bisikleti seçtikten sonra dışarı çıkıp 1/2 saatliğine bisikleti deneme şansını bulabileceksiniz. Böylece bisikletin gerçekten size uyduğunu hissedip, en doğru kararı verebileceksiniz. 

 

 

Firma’ nın hedeflerinden biri de Türkiye’ deki çift amortisörlü bisikletlere olan bakış açısını değiştirmek. Bu sebeple önümüzdeki günlerde Çekim Bisiklet 10 Adet çift amortisörlü Rotwild dağ bisikletini mağazaları’ nda kiralamaya başlayacak. Bu sayede daha önce çift amortisörlü dağ bisikleti kullanmamış olan bisiklet kullanıcıları bu teknolojiyi de yakından test etmiş olacak. 

 

Çekim Bisiklet aynı zamanda Türkiye genelinde Rotwild bayilikleri vermek için de çalışmalarını hızlandırıyor. Ancak firma bayilerini seçerken oldukça yoğun bir araştırma yapıyor. Firma aynı zamanda bayilik vereceği mağazaların da kendileri tarafından eğitileceğini bizlere belirtiyor. 

 

 

Bu arada Çekim Bisiklet aynı zamanda Rotwild‘ in bisiklet kıyafetlerinin satışını da gerçekleştiriyor. 

 

 

Çekim Bisiklet’ in yeni açılan mağazasına ulaşmak için, Kadıköy’ de Şükrü Saraçoğlu Stadı’ ndan yukarı doğru biraz yürümeniz ve daha sonra Asım Us sokağa gitmeniz gerekiyor. Rotwild bisikletlerinin satışının yapıldığı mağazayı orada kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

Bu arada Rotwild bisikletleri ilgili ayrıntılı haberlerimizi de çok yakında siz Cyclingtr.com takipçilerinin beğenisine sunacağız

 

Çekim Bisiklet Adresi:  Asım Us Sokak, Sevindik Apartmanı No: 3/C Kızıltoprak – Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0 533 478 00 90

 

 

 

 


 

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın