RunFire Cappadocia Ultra Maratonu Sona Erdi

29/07/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

Bu yıl 20-27 Temmuz tarihleri arasında ikincisi düzenlenen RFC (RunFire Cappadocia) Ultra Maratonu‘nda toplam 260 km’lik mesafe 6 günde koşuldu. RunFire Cappadocia, 21 Temmuz Pazar sabahı Uçhisar’dan start alıp, Güvercinlik Vadisi, Damsa Barajı, Yüksek Kilise, Güzelyurt, Ihlara Vadisi, Hasan Dağ ve Tuz Gölü (104 km’lik uzun etap) üzerinden geçtikten sonra Çavuşin, Ürgüp ve Göreme vadilerinden geçip tekrar Uçhisar’da son buldu. Zaman zaman 1700 m yüksekliğe çıkan rotada en düşük seviye 900 m olarak ölçüldü.

 

Son etap startı

 

Oldukça zorlu koşullar barındıran bir doğada, düzensiz ve değişken zeminde gerçekleşen ve çok dik iniş ve çıkışlara sahip bir rotayı takip eden Runfire Cappadocia Ultra Maratonu’na tüm dünyadan katılan 52 sporcunun 29’u Ultra Maraton kategorisinde koştu. Peri Bacaları’ndan vadilere ve yer altı tünellerine uzanan zorlu parkurlarda, çöl sıcağının kavurucu etkisi eşliğinde izlenen kıyasıya rekabetin sonunda, erkeklerde Gobi Çölü Ultra Maratonu ikincisi Mahmut Yavuz ve bayanlarda 2012 RFC Ultra Maraton birincisi Elena Polyakova birinci gelirken; Barefoot Ted (Çıplakayak Ted), Michele Ufer ve Yonca Tokbaş‘ın da koştuğu 6G kategorisinde erkeklerde İbrahim Ethem, bayanlarda ise Yonca Tokbaş birinci oldu. 70K kategorisinde ise erkeklerde Akın Yeniceli ve bayanlarda da Fatma Kocabıyıkoğlu en başarılı zamanlamaya sahip oldular.

 

Tuz Gölü etabından bir kare

 

Sporcuların, Ultra Maraton‘un yanı sıra Discovery 6G (140 km), Discovery 4G ve Kurumsal Yarışlar olmak üzere toplam dört ayrı kategoride mücadele ettikleri organizasyonun tüm sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu zorlu yarışa bu yıl katılamadıysanız seneye üçüncü kez yapılacak olan Ultra Maraton keyfini kaçırmamak için başvurunuzu buraya tıklayıp açılan sayfadaki formu doldurarak şimdiden yapabilirsiniz.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın