Rock-A 2010

26/07/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

        Bu sene 4. kez düzenlenen bu festivale 2. kez katıldık. 16 Temmuz sabahı farklı il ve ilçelerden gelen bisiklet severlerle buluşarak Özdere’ye doğru yola koyulduk. Herbiri birbirinden değerli arkadaşlarımızın yanında, bu festival için Karşı Bisiklet’in davetlisi olarak gelen, bisiklet üstüne Türkiye’de yazıp çizen en başarılı kişi olan Aydan Çelik de bizlerleydi.

        İzmir’den 20 kişi yola çıktık. Ancak bu sayı, ilk günün akşamı ve diğer günler gelenlerle birlikte 50’yi buldu. Rock-A 2010 bizim açımızdan bu sene çok keyifliydi. İzmir’in değişik bisiklet gruplarından katılan arkadaşlarla tanışma fırsatımız oldu. Bisiklet üzerine uzun uzun sohbetler yaparken, ılık meltemin, denizin, müziğin, tiyatronun ve diğer atölye çalışmalarının keyfine vardık. Festivalin 2. günü ise Aydan Çelik ve Murat Tırpan, atölyemizde “Şeytan Arabası’nın Halleri” isimli bir söyleşi gerçekleştirdi.

        Yaklaşık 2 saat boyunca, bisiklet ve sosyal hayat, bisikletin muhalefeti, bisiklet ve sanat gibi konular üzerine söyleştik. Bütün bu güzellikler sadece atölye çalışmalarıyla sınırlı kalmadı, gündüz denize girdik, yüzdük, gece boyunca süren konserlerde coşup eğlendik. İmece evi sakinlerinden kimyasalsız sabun yapmayı, eşcinsellerin yaşadığı sıkıntıları ve sorunları, GDO‘nun dezavantajlarını, uluslararası af örgütünün çalışmalarını, kilden heykel yapımını öğrendik. Ritim grubuyla doğaçlama bir şeyler yaratmak inanılmaz güzeldi. Bütün bu güzel işlerle festival sonlandı. Bir kez daha fark ettik ki, dayanışma içinde ve paylaşarak yaşamak hayatı anlamlı kılıyor. Her bisiklet KARŞIDIR!

www.karsibisiklet.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın