Riva Triatlon Yarışı İptal Oldu.

06/07/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )Türkiye Triatlon Fedederasyon
‘u Başkanı Hamdi Güneş’in Sapanca Triatlonu teknik toplantısının yapıldığı konuşmasında verdiği bilgiler ışığında Triathlon Federasyon’unun triatlon sporunun gelişimi için her türlü yarış organizasyonuna destek verdiğini ve vereceğini ancak öncesinden Riva Triatlonu gibi organizasyonların kendilerinden izin alınarak  ve bilgilendirme verilerek yapılması gerektiğini bildirmişti. Federasyon olarak hiç bir özel organizasyona karşı olmadıklarını ancak uyulması gereken yasal kuralların olduğunu konun bu çerçevede değerlendirildiğini bildirmiş ve gereğinin yapılacağını belirtmişti.

11 Temmuz’da  Sakarya’da düzenlenecek olan Karasu Triatlonu ile aynı tarihe gelen  Rivathlon Yarışı Türkiye Triatlon Federasyonu’nun  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne başvurusu üzerine iptal edildi. 

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ile yapılan son görüşmede triatlon ve triatlon sporunun gelişimi adına yapılan her türlü girişimi her zaman desteklediklerini,  bunun  devam edeceğini ve bu yönde Federasyona yapılan  başavurların hiç bir zaman geri çevrilmediğini ancak yasal uyulması gereken kurallar olduğunu bunun kişere yada kurumlara özel bir ayrıcalık olamayacağını konunun bu çerçevede değerlendirildiğini belirterek Federasyon olarak her zaman sporcunun ve spora gönül vermiş insanların yanında olduklarını ve olacaklarını bildirdi. 

Türkiye Triatlon Federasyonu:  www.triatlon.org.tr

Riva Triatlon Yarışı’nın oragnizatörü Zeynel Alan ise Riava Triatlonu Yarışını mutlaka yaşatacaklarını ve her anlamda ileriye taşıyacaklarını  bildirdi. Alan’dan edinilen bilgiye göreTriatlon Federasyonu ile her zaman birlikte hareket edebileceklerini bu konuda bir sorun olmadığını bu yönde yapılacak her türlü paylaşıma  katkı vereceklerini belirtti. Gerekli yasal prosedürler çerçevesinde yarışın yeniden organizasyonun gerçekleştirilmesi  için başvuracaklarını bildirdi.

Yarış Takvimi www.yaristakvimi.com
Bu konuda yetkiller arasında görüşmelerin devam edeceğini ve konun triatlon sporu ve sporcusunun yararına çözüleceğine yürekten inanıyoruz.
Cyclingtr.com

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın