Radioshack’den Yeni Haberler

19/08/2009  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

Paylaş

 

2010 yılı için, iş ortağı ve Armstrong hedeflerini sıralıyorlar.

 

Fransa’ da yapılan turlarda  Radioshack takımının kurulduğu anons edildiğinde detay sıkıntısı yaşanıyordu Şimdilerde detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. US Postal ve Discovery Channel’in sahibi olan Bill Stapleton, ayrıca Lance Armstrong’un eskiden beri bağlı olduğu ajansı olan Capital Sports & Entertainment (CSE)’ da  patronu, bu ikili Radioshack takımının 2010 sezonu için planlarını açıkladılar.

 

Ekip 2010 için protour lisansı almaya çalışıyor; fakat protour lisansı şuan için Johan Bruyneel adına var, eğer takıma lisans alınabilirse bu Bill Stapleton adına olacak. “Bart [ Knaggs] tarafından yönetilen, Amerikadaki bir şirkette   lisansın tutulduğu ve  daha önceden Discovery Channel Takımı’nda  yapılan gibi bir yöntem izlenecek.  

 

 

Takımın Lance’in etrafında kurulacağı gerçeğini kabul eden Stapleton. Takım için Fansa Turuna katılmanın çok önemli olduğunu bu yüzden Protur lisansı almaya ihtiyaç duyduklarını belirtmiş ve takımın yarış takviminde büyük bir olasılıkla önemli değişiklikler oldu olacağını sanmadığını ifade etmiş.

Stapleton 2010 yarış takviminin 2009 yılı yarış takvimiyle benzer olma olasılığının yüksek olduğunu ancak, ikisininde mayıs ortalarında yapılacak olan California ile İtalya Turu arasında potansiyel bir çakışma olabileceğini belirtmiş. Stapleton Lance’in İtalya Turu’na katılmasının onu motive ettiğini seneye de böyle olacağını düşünüyor.

 

 

Trek-Livestrong  U23 takımı sayılı binicileriyle sporcu yetiştiren bir takım olarak hizmet verilecek. Ancak Radioshack takımı olarak bu takımın birleştirilip birleştirilmeyeceğine henüz karar verilmemiştir. Stapleton beş ile on yıl arasında yeni bir franchise yaratmak istediklerini ve yetişen binicilerin Livestrong takımı için önemli bir yere sahip olduğunu açıklamış.

 

Lance’i yedi Fransa Turu almış biri olmasına ve bu tularda liderlik yapmasına rağmen hala çözemediği bir durum var .
Bu sorun çözümü şu sıralar gündemde.   Johan Bruyneelin  geçmişte Astana’da olduğu gibi benzer bir rol alarak  takımın bir parçası olmasına çalışılıyor

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın