Petacchi Tarzı Fulcrum Racing Speed XLR Jant Seti

25/04/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

 

 

      Profesyonel sporcuların gözde jant setlerinden biri de Fulcrum Racing Speed XLR’ı Fransa Bisiklet Turu’nda da görmüştük. Türkiye Bisiklet Turu’nda Androni Giocattoli, Cofidis ve Lampre-ISD takım donanımında gördüğümüz FULCRUM Racing Speed XLR jant seti profesyoneller tarafından da tercih ediliyor. Profesyonel Takım Lampre’nin jant seti tercihi de Fulcrum Racing Speed XLR olmuş. Türkiye Turu’na Alessandro Petacchi takım liderliğinde katılan Lampre’nin gözde sprinteri ve “Ale-Jet” lakaplı meşhur yarışçının kadro renklerine hayran kaldık.

_____Lampre takımının kadro sponsoru Willier Centol SLR kadroları ile destek veriyor. Özellikle Alessandro Petacchi’nin renklerinde hazırlanan bisikleti ile jant renklerinin uyumu bisikleti bütünlemiş görünüyor.

_____Hafiflik ve yüksek profil özelliği, tercih sebepleri arasında yer alan özelliklerinden. Bildiğiniz üzere, Campagnolo tarafından tamamı satın alınan Fulcrum’un Racing Speed XLR’si, paslanmaz çelik Cronitect göbek yataklarıyla birleştirilen Campy’nin en pahalı sürtünmesiz CULT seramik rulmanlarıyla üretiliyor.  Karbon jant göbeği, ve rulman teknolojisinin tek getirisi dayanıklılık değil aynı zamanda pürüzsüz yüzeyi sayesinde rulmanların sürtünmesini minimize ederek daha akışkan sürüş keyfini hedefliyor.

_____Jant kenar yüksekliği (50 mm) standart kullanımlı janta Aero özelliğini kazandırıyor. Standart görünümlü jantın kenar yüksekliği ise jant etrafını çevreleyen 50mm’lik profil yüksekliği ile rüzgar etkisini kısmen keserek sürüş akıcılığına da katkıda bulunuyor. Özellikle Türkiye Turu için ideal bir jant seti olarak yorumlayabiliriz. Lampre takımı sporcularının tüm bisiklet donanımlarında Fulcrum Racing Speed XLR kullanılıyor. Tek fark Alessandro Petacchi’ye özel kadro renklerinde seçilmiş olması.

Jant Ağırlıkları:

 

Ön: 577 gr
Arka: 747 gr

_____Diğer çoğu karbon jantlar gibi Racing Speed XLR’da tubular özellikte. Karbon fiber jant ve karbon jant göbeği ön jantta 18, arka jantta 21 olmak üzere paslanmaz çelik jant telleri ile bütünleştirilmiş ve Fulcrum’un ikiye bir kesişmeli örülme özelliğiyle, her pedala asıldığınızda enerjinizi verimli bir şekilde yola aktarabilmek için sol tarafta 7 radyal tel ve çekiş sistemi tarafında ise 14 teğet örülmüş tellere sahip. Türkiye Bisiklet Turu’nda en şık jant setlerinden biri Fulcrum’un Racing Speed XLR modeli. İkinci etabın bitişinin ardından kalan 6 etabı izlerken performansını da yorumlayabilir, yarışın televizyondan aktarımı sırasında Fulcrum’un görsel ziyafetine siz de katılabilirsiniz.

_____Yarış sonrası temizlik ve bakıma alınan bisikletler teknik servise girerek tüm donanım kontrolleri yapılarak ertesi günkü etaba hazırlanıyor. Bakalım yarın Petacchi bu bisiklet ile neler yapacak ?

Cyclingtr’ı Facebok’dan Takip etmek için tıklayınız.

Cyclingtr’ı Twitter’dan Takip etmek için tıklayınız.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın