Muğla Üniversitesi Bisiklet Topluluğu 2. Kampüs MTB Yarışı Sonuçları…

08/05/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Turlar ve Organizasyonlar

 

 

 

 

Muğla Üniversitesi (MÜ) Bisiklet Topluluğu tarafından 18. Bahar Şenliği çerçevesinde düzenlenen Kampüs Dağ Bisikleti Yarışı, büyük bir heyecana sahne oldu. Kampüs içinde oluşturulan 4,7 kilometrelik  parkurda Elit Bayanlar, Elit Erkekler ve Master Erkekler kategorilerindeki yarışa 35 bisikletçi katıldı. 17 Kasım 2011 tarihinde düzenlenen birinci yarışın parkuruna göre daha uzun ve daha zorlu bir etapta koşulan parkurda, bisikletçiler zaman zaman zorlu anlar yaşadı. Parkur içerisinde yaklaşık 20 arkadaşımız hakem olarak görevlendirildi.

ilk yarışın parkuruna ek olarak; iki teknik iniş, bir single ve 650 metre daha uzatılan asfalt geçilen tırmanış bölümlerini gösterebiliriz.Yarış günü, üniversite senatosunun olması, yönetim kademesi anlamında yarışa katılımı sınırladı ama yine de bisikletçilerimiz açısından güzel bir gündü diyebiliriz.

Parkurun teknik özelliğinin ve zorluk düzeyinin artırılması, ne yazık ki düşme sahnelerinin sayısının da artmasına neden oldu, ancak teknik bölümlerin çok hızlı olmaması nedeni ile ciddi anlamda bir yaralanma meydana gelmedi.

Yarışın ortaya çıkmasında en büyük emek sahibi MÜBİT Topluluk Başkanı Tolga BEŞİKÇİ, MÜBİT Topluluk Koordinatörü Dilek BULUT, SKS  Daire Başkanı A. Fatih CEYLAN, Can DEMİREL, teknik masada görev yapan görevli arkadaşlarımız, BESYO Rekreasyon bölümünde seçmeli “bisiklet” dersini alan ve gönüllü hakemlik yapan öğrenciler, hocaları Bahadır ALTAY,  Rize den gelerek yarışa renk Kerem ANIL,  Isparta SDÜ den gelen Ali CAKAS kardeşimiz, Dalyan’dan, Marmaris’ten ve Akyaka’dan gelen bisiklet dostları ve RED-BULL çalışanları…Yarış sizlerle renklendi ve güçlendi..Hepiniz teşekkürleri ve alkışları hak ediyorsunuz…

Genel etap profili;

Yapılan değerlendirmelerde yarışın eğlence ve halkla ilişkiler boyutunun, yarışın profesyonellik boyutuna göre daha arka planda kaldığı öne çıkmıştır. Yarışa, il dışından iki sporcunun katılımı (Rize ve Isparta) gerçekleşmiştir. Master erkekler ve Elite erkekler kategorisinde 4 tur, elit bayanlar kategorisinde 2 tur üzerinden koşulan yarışta, ilk beş sıralamaları şu şekilde gerçekleşti;

ELİT BAYANLAR:

1-Gönül DOĞANAY–43:17

2-Sema ÜSLÜ–46.27

3- Yağmur Simge KOLAY–47.47

4-Sibel CENGİZ–48.50

5-Güler ÇAM–53.27

 

ELİT ERKEKLER:

1-Ali CAKAS–43.12

2-Kerem ANIL–44.22

3-Atahan YENİÇERİ–55.40

4-Mehmet Ali TÜRKDEMİR–55.41

5-Şevket ERSOY–1.12.38

 

MASTER ERKEKLER:

1-H.Tolga GÖK–54.40

2-Barış GÜNER–55.54

3-Levent SÜNGER–56.30

4-Mustafa GÜRBÜZ–57.49

5-Özgür PÜSKÜLLÜOĞLU–58.08

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın