Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı 2011 Yeşilköy-İstanbul

25/02/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

2011 Sezonu Motorsiklet ve Bisiklet Fuarı (Eurasia Moto Bike Expo)   İstanbul-Yeşilköy’de başladı. 24-27 Şubat 2011 tarihlarinde açık olacak olan fuar Pazar günü saat 19:00’da sona erecek.Fuara katılan firmaların yeni modellerini görmek isteyen, bu yıl bisikletini yenilemeyi düşünen veya bisiklet sporuna yeni başlayacak başlangıç seviyesindeki bisikletseverden – profesyonel bisiklet sporcularına kadar hitap eden geniş ürün yelpazesine sahip firmaların bulunduğu fuarın ilgi çekici olduğu kesin.

 

Fuar maalesef motorsiklet ve aksesuarları ağırlıklı, bisiklet kategorisinde az sayıda firmanın katılmış olması üzücü. Gönül ister ki “Bisiklet Fuarı” yapılsın. Tamamen Bisiklet ve aksesuarların tanıtıldığı fuarların düzenlenmesi bisikletin de motordan ayrı bir spor, zevk olduğu görülmesi ve kabul edilmesini umut ediyoruz. Bisiklet ile ilgili firmaların ve ilgi duyan birçok isimin katıldığı fuarda Cyclingtr.com olarak bizler de katılım gösterdik. Katılan firmalar, fuarın genel katılımı, bisikletin fuardaki konumu ve oranı hakkında inceleme yaptık. Fuarı gezmek isteyen bisikletseverlerin 27 Şubat 2011 Pazar gününe kadar vakti var. Son gün yoğun katılım beklendiğinden son güne kalmamanızı, yeni modelleri ve aksesuarları rahat inceleyebilmeniz için Cuma-Cumartesi günlerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Fuarın zemin altı elektrik sistemi sebebiyle rahat bir ayakkabı seçmenizi öneriyoruz.

 

 

Fuara katılan bisiklet firmalarını ve standlarını furara katılamayacak sporseverler için inceledik.

 

Alfabetik sıraya göre fuara katılan bisiklet ve aksesuarları firma standları:

 

Aslı Bisiklet

Buff

Belderia Bisiklet

Mamut Trailer

Orbis Bisiklet

Salcano Bisiklet

Not: Fotoğrafları büyültmek için fotoğraflara tıklayınız.

 

 

 

Kaliteli ürünleri ve profesyonel bisiklet camiasına en çok hitap eden firmaların standları olan Aslı Bisiklet, Mamut Trailer ve Salcano Bisiklet’in standlarını keyifle inceleyeceğiniz şüphesiz. Fuarın İstanbul’da düzenlenmesi, mesafe sorunu sebebiyle katılım sağlayamayacak bisiklet severler için firmalar, ürünleri, hedefleri ve standlarını bugün ayrı ayrı tanıtacağız. Üst düzey bisikletlerin yanı sıra uygun fiyatlı 2011 model bisikletlerin de bulunduğu fuarda firmalar her bütçeye hitap eden ürün yelpazeleriyle, alıcılarıyla buluşuyor.

 

Fuarın rengarenk ürünlerine çok farklı bir renk katan Thomas Öhler’in gösterisini kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Elbetteki katılamayacak olan bisikletseverlere gösteri Cyclingtr aracılığıyla ulaştırılacaktır. Salcano Bisiklet firmasının sponsorluğuyla Türkiye’ye gelen Dünya Şampiyonu muhteşem gösterileriyle izleyenleri büyülemekte.

 

 

 

 

Motorsiklet-Bisiklet Fuarı (Eurasia Moto Bike Expo)  giriş ücretleri Hafta içi:17 TL, Hafta sonu:23 TL  Fuar giriş ücretleri Bisiklet Fuarı statüsünde bisikletin çoğu oranla genç nüfusa hitap ettiğinin unutulduğunu yada dikkate alınmadığını gösteriyor. Fuar organizasyonunun fiyat politikası  bisikletseverlere yüksek geldiği için bizlere ulaşan bilgiye göre katılmak isteyen fakat giriş ücreti sebebiyle katılamayan, “giriş ücretleri böyleyse bisiklet fiyatlarının yanına yaklaşılmaz” yorumları iletilmiştir. Görünen o ki, yüksek giriş ücreti alıcıyı ön yargılı yaklaşıma sürüklemekte ve katılım şevkini kırmaktadır. 3 üyemize giriş biletleri tarafımızca hediye olarak gönderilmiş olup bizleri bilmeyen, bisiklete yeni başlayan bisiklet severlerin katılımının sağlanması, fuara ilginin artması için giriş ücretlerinin düşürülmesi gerekmektedir. Önümüzdeki yıllarda fuarda stand alacak firmaların Fuar Organizasyonuna giriş ücretlerini düşürebilirler ise katılımın artması ve ön yargının kırılması açısından faydalı olacaktır.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın