Meril Çiğdem Durmuş Anısına Bisiklete Saygı Etkinliği

27/07/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Ne yazık ki ülkemizde bisiklete ve bisikletliye gösterilmesi gereken saygının ve özenin eksikliğinden kaynaklanan trafik kazaları can almaya devam ediyor. En son, 8 Temmuz Pazartesi günü aldığımız acı haberle bu haberlere bir yenisi daha eklendi; ODTÜ İnşaat Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi ve bölüm birincisi Meril Çiğdem Durmuş, Ankara’da Angora Bulvarı üzerinde bisikletiyle yol alırken bir aracın kendisine çarpması sonucu maalesef henüz 22 yaşında aramızdan ayrıldı. 

 

Hem Meril’i ve trafikte hayatını kaybeden tüm bisikletlileri anmak, hem de topluma “trafikte bisikletin de en az araçlar kadar hakları olduğunu ve trafikte her zaman saygı gösterilmesi gereken bir ulaşım aracı olduğunu” hatırlatmak için Ankara, İstanbul, Antalya, Çanakkale ve Mersin‘de yapılacak olan eylemle eş zamanlı olarak İzmir‘de de bir “Saygı Etkinliği” düzenlenecek.

 

Toplanacak olan grup, 27 Temmuz 2013 Cumartesi (bugün) saat 20:00’de Sevinç Pastanesi önünde eylem ve basın açıklaması yapacak. Eylemde sadece Meril Çiğdem Durmuş değil, trafikte hayatını kaybeden diğer bisikletliler de anılacak.

 

Etkinlik için ilk olarak saat 19:00’da Konak Meydanı’nda buluşulacak. Daha sonra Critical Mass’le beraber trafikte yol almaya başlayacak olan grup, 20:00’de Alsancak Sevinç Pastanesi önünde toplanacak ve orada anma etkinliği gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi ve iletişim için etkinliğin Facebook sayfasını ziyaret edebilir ve katılım durumunuzu bildirebilirsiniz.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın