Maratoncu Akın Yeniceli 4 Günde 550km Koşacak

07/05/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Son iki senedir yaptığı derece ve aldığı birinciliklerle Uşak’ın sembol isimlerinden olan Maratoncu Akın YENİCELİ ulusal kanallarında ilgisini çekmeyi başardı. 10 Mayıs Cuma akşamı televizyonda canlı olarak yayınlanacak Beyaz Show’a davet edilen Akın YENİCELİ programa Uşak’tan koşarak gideceğini belirtti. “Beyaz emmim için 550 Km koşacağım diyen YENİCELİ”, başarılarımı sadece Uşak ve Türkiye ile sınırlı bırakmak istemiyorum, hedefinin iyi bir kulübe transfer olarak ay yıldızlı bayrağı dünya arenasında dalgalandırmak olduğunu sözlerine ekledi.

Akın’ın ilk günden beri yanında olan Uşaklı iş adamı aynı zamanda Akın’ın menajeri olan Hüseyin KESKİN ise Akın bu günleri çoktan beri hak etmişti, inşallah bundan sonrada yolu açık olur. Akın’a olan güvenimi ve desteğimi her zaman sürdüreceğim diyerek Akın’a moral verdi.

 

 

Uşak’tan Salı günü yola çıkan Akın YENİCELİ günde ortalama 140 Km koşacak. Bir aksilik çıkmaz ise Beyaz Show’un başlama saatlerine yakın İstanbul Bağcılarda olması beklenen Akın YENİCELİ programa koşarak girip 550 Km’lik hayatının en uzun ultra maratonunu tamamlamış olacak.

 

 

Akın programda memleketinin simgesi olan bazı hediyeleri de izlenme rekorları kıran Beyaz Show’un sunucusu Beyazıt ÖZTÜRK’e ve programa katılacak olan ünlü konuklarına takdim ederek yaşadığı şehrin tanıtımına da ciddi anlamda katkı sağlamış olacak.

Türkiye’nin önde gelen atletizm kulüplerinin ilgisini çekmeyi başarabilirse Uşaklı maratoncu artık dünya klasmanında bir maratoncu olma şansını da elde edecek.

 

Birkaç yarışta beraber de yarıştığım Akın kardeşime başarılar ve hedefine ulaşmasında kolaylıklar diliyorum.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın