Manuel Belletti den Colnago ya Armağan, 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu nun 3. Etap Zaferi

26/04/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

[View:http://vimeo.com/22916183:550:0]

      Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 3. etabı olan Bodrum-Marmaris yarışı bugün (27.04.2011) saat 11:50’de Bodrum’dan start aldı. 166 kilometrelik etapta güneşli havayla birlikte 165 bisikletçi Marmaris’e kendisinin ya da takım arkadaşının birincilik ödülünü alması için yarıştı. Gün sonunda aslında pek de sürpriz olmayan bir isim olan Manuel Belletti bitiş çizgisini ilk geçen isim oldu.

_____166 kilometrelik Bodrum-Marmaris etabı, Sakar inişinde iniş tekniğini konuşturan sporcularla seyri keyifli bir etap olarak bisiklet severleri ekrana kilitleyecek güzellikteydi. Türkiye Güzellikleri Priminin olmadığı turun bugünkü 3. etabında 65,3. km’de “Kategori 1″ sınıfında 710 metrelik ve 117. km’de “Kategori 2″ sınıfında 760 metrelik dağlık tırmanış mevcuttu.

_____Uzun mücadeleler ve toplu girilen finiş sonrasında yarışın birincisi 2011 yılında Giro della Provincia di Reggio Calabria ve Settimana Internazionale di Coppi e Bartali tur birincilikleri olan yetenekli genç bisikletçi, Colnago takımından İtalyan Manuel Belletti oldu. İkinciliği Androni Giocattoli takımından Roberto Ferrari, üçüncülüğü ise Avustralyalı FDJ takımından Wesley Sulzberger paylaştı.

_____Yarış uzun bir süre ataksız geçerken, gruptan ciddi kopmalar yaşanmadı, fakat etabın 65,1. kilometresinde bulunan, yarışın ilk prim kapısı olan Dağların Kralı kapısı yaklaşmaya başladığında grup içinden atağa kalkan ve Milas çıkışı sonrası gruptan kopan 4 yarışçı oldu. Yarış bitimine yaklaşık 100 km kala, arkalarındaki toplu grupla aralarını 5 dakika 30 saniyeye kadar açmayı başaran Yoann Bagot (Cofidis-FRA), Arthur Vichot (FDJ-FRA), Marek Canecky (Manisaspor-SVK) ve Luis Felipe Laverde Jimenez (Colombia Es Pasion-COL) ilk Kategori 1 tırmanışlı Dağların Kralı ödüllerini aralarında paylaşan isimler oldu. Geçiş ödülleri sırayla Jimenez, Vichot ve Canecky tarafından alındı.

_____Yarış bitimine 60 km kalana kadar hala ana grupla aralarındaki mesafeyi koruyan dörtlü, parkurun 109,3. kilometresinde bulunan sprint kapısında da puanlar için yine kendi aralarında mücadele verdi ve Manisaspor takımımızdan Marek Canecky kapıdan birinci sırada geçerek son günlerde yaşadığımız gurur tablosunda bir başarıya daha imza atarken, onun ardından gelen Bagot ikinci, Laverde ise üçüncü geçerek puan sıralamasında avantaj kazandılar.

_____Öndeki dörtlü atak grubu hızlarını kaybetmeyerek bir sonraki ödül kapısı olan 116. kilometrede bulunan Kategori 2 tırmanışı ile ikinci Dağların Kralı Kapısı’na ulaştılar ve yarışın ön saflarında bulunup hem ödülleri toplarken hem de bizlere ülkemiz adına önemli bir başarı sevinci yaşatan Manisaspor takımından Marek, etabın son prim kapısında yine birinci gelerek Yoann Bagot’a ikinciliği, Laverde’ye ise üçüncülüğü bıraktı.

 

_____Son 46. kilometrede, kaçan grubu yakalamak üzere Lampre ve Astana takımları grubu domine ederek ön saflara geçti. Son 39. kilometreye doğru artık kapı puanlarını toplarken dörtlü grup içinde kendini fazlasıyla yoran ve grup içine dönüp dinlenmeyi hak eden sporcumuz Marek Canecky geride kaldı ve Gökova inişinden önce öndeki grubu 3 kişiye indirdi.

 

_____Hafızalarımızda iki sene önceki yarışta yaşanan kazanın korkusu hala varken, tehlikeli bir iniş ve geçen seneye rağmen daha az olsa da hala yol bozuklukları olan Sakar Geçidi’nden Lampre takımı önderliğinde inen toplu grupta, hızları 80-100km/saate çıkan bisikletçilerden bir iki düşüş dışında ciddi bir kaza geçiren olmadı ve favori isimler de dahil hiçbir sporcunun ciddi bir kaza yaşamaması yüreklerimize su serpti.

_____Yarış bitimine yaklaşıldıkça öndeki grubun yakalanması gerekirken, arkada kalan toplu grubun hızlanması için Lampre takımı öne geçerek onları çekmeye başladı. Uzun süre kimsenin yer değiştirmek için gönüllü olmadığı grup, Lampre’nin çabaları sonucu bitime 11 kilometre kala ön grubu yakaladı ve Lampre takımı grup içine dinlenmeye çekildi.

_____Son kilometrelerde, bu yarışta başarılı olmasını beklediğimiz Konya Torku Şeker Spor’lu Danail Andonov Petrov’un da 8. kilometrede gruptan kısa bir süreliğine kaçmayı başarması ekranlarımız karşısında bize büyük heyecan yaşattı,  ancak bunun gibi bireysel ataklar  kısa aralıklarla tekrar tekrar yaşansa da kaçmaya çalışanlar öncü grup tarafından azimle yakalanarak tekrar gruba dahil edildi.

_____Son 6 kilometrede 25-30 kişilik toplu bir öncü grup atak yapıp son 3 kilometreye kadar kaçmayı başarsa da, kazandıkları tek avantaj rakiplerinden önce girdikleri şehir merkezinde bulunan yerel halkın alkış ve tezahüratlarını diğerlerinden daha önce duyabilmek oldu ve 3. kilometrede ana grup tarafından yakalandı. Yine toplu bir finişle sona eren Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 3. etabını rakiplerinden sıyrılıp tekerlek farkıyla kazanan, bu sezonun bir diğer formda ismi, 85 sırt numaralı İtalyan bisikletçi Manuel Belletti oldu ve 25 gibi genç bir yaşta olmasına rağmen birçok başarıya imza atmış olan genç yıldız sprinter, böylece genel sıralamada da birinci sıranın sahibi olmaya ve turkuaz mayoyu giymeye hak kazandı.

_____47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 166 km’lik Turgutreis – Marmaris etabını kazanan Manuel Belletti, yarış sonunda basın toplantısı düzenlendi. Manuel Belletti, esas amacının kısa bir süre sonra başlayacak İtalya Turu’nda başarılı olmak olduğunu söyledi. Belleti, kazandığı bu etabı kendisinin finişe gelmesinde büyük rol oynayan takım arkadaşlarına armağan ettiğini söyledi.

         

_____Belleti, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na 3. kez katıldığını, özellikle etapları ve Türkiye’deki yolları çok iyi bildiğini ifade ederek, “3. kez katılıyorum ve etaplar hakkında çok büyük bilgim var. En büyük avantajım da bu. Starttan itibaren takım arkadaşlarım benim iyi pozisyon almamı sağladı. Finişe gelmemde de büyük rol oynadılar, kendilerini kutluyorum” dedi.

_____Yolları bildiğini söyleyen Belletti, Sakar Geçidi için “Tehlikeli bir iniş” dedi. Belleti, Sakar Geçidi’ni inerken zorlanıp zorlanmadığı şeklinde sorulan bir soruya “Geçtiğimiz yıllarda bu inişte tehlikeli kazalar olmuştu. İnişte hemen öne geçip iyi bir pozisyon aldım. Bu da benim finişe diri gelmemi sağladı. Diğer etaplarda da olacağım. Gücümü, enerjimi fazla tüketmek istemiyorum, dediğim gibi esas hedefim İtalya Turu. Türkiye’de kazanabileceğim kadar etap almayı hedefliyorum. Genel ferdi klasman birinciliği hedefimde yok. Turkuaz mayoyu elbette sonuna kadar taşımak isterim, ama bunu kaybetmek de dünyanın sonu değil. Ben olmazsam ve kendi takımımdan bir arkadaşım Turkuaz mayoyu giyerse bundan büyük keyif alırım. Bence Turgutreis – Marmaris etabı benim için büyük bir avantajdı ve bunu kullandım. Finişe gelirken kafamda 300 metre kala atak yapmayı düşünüyordum. Önümde iki bisikletçi olmasına rağmen bu hedefimi de başarmış oldum” şeklinde cevap verdi.

_____Yarın saat 10:35’te Marmaris Atatürk Caddesi sahil yolundan başlayacak olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 4. etabı 207 km sonra Pamukkale’de sona erecek. Kategori 1 ve Kategori 2 tırmanışlarıyla beraber 2 adet Dağların Kralı kapısı da dahil olmak üzere 4 adet prim kapısı bulunan ve tırmanış etabı olarak da adlandırabileceğimiz parkurun zorlu tırmanışlarında mücadele verecek olan tüm yarışçılara başarılar diliyoruz. Yarınki etap sonrasında yarış sonuçları ve ayrıntılarla sizler için yine burada olacağız.

3.Etap – 26 Nisan 2011 Salı:

Bodrum – Marmaris 166 km

 

 Yarış Lideri :

1

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

11:21:36

 

2

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

0:00:04

 

3

Wesley Sulzberger (Aus) FDJ

0:00:06

 


 

 

 Sprint Sıralaması :

1

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

31

pts

2

Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent

31

 

3

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

26

 


 

 

  Dağların Kralı Sıralaması :

1

Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia

15

pts

2

Arthur Vichot (Fra) FDJ

10

 

3

Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team

7

 

4

Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

6

 

5

Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

4

 

6

Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team

3

 


 

  Türkiye Güzellikleri Sıralaması :

1

Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural

5

pts

2

Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

5

 

3

Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano

3

 

4

José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada

3

 

5

Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team

1

 

3. Etabın Sıralaması :

1

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

4:22:24

 

2

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

 

 

3

Wesley Sulzberger (Aus) FDJ

 

 

4

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

 

 

5

Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo

 

 

6

Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent

 

 

7

Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural

 

 

8

Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

9

André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

10

Nacer Bouhanni (Fra) FDJ

 

 

11

Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

12

Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

13

Anthony Roux (Fra) FDJ

 

 

14

Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli

 

 

15

Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural

 

 

16

Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp

 

 

17

Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli

 

 

18

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

 

 

19

Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

20

Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

21

Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

22

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

23

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

24

Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp

 

 

25

Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

26

Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

27

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

28

Rémi Pauriol (Fra) FDJ

 

 

29

Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team

 

 

30

Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

31

Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

32

Sandy Casar (Fra) FDJ

 

 

33

Francis Mourey (Fra) FDJ

 

 

34

Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

35

Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo

 

 

36

Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion

0:00:06

 

37

Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10

 

 

38

Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano

 

 

39

Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

40

Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural

 

 

41

Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent

 

 

42

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

 

 

43

Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto

 

 

44

Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

45

Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

46

Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

47

Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard

 

 

48

Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

49

Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale

 

 

50

Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10

 

 

51

Thibaut Pinot (Fra) FDJ

 

 

52

Rubén Martinez (Spa) Caja Rural

 

 

53

Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural

 

 

54

Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural

 

 

55

Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

56

Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard

 

 

57

Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano

 

 

58

Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

59

Leopold Konig (Cze) Team Netapp

 

 

60

Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

61

Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team

 

 

62

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

63

Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team

 

 

64

Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

65

Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana

0:00:13

 

66

Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

67

Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

68

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

69

Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox

0:00:15

 

70

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

71

Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano

0:00:35

 

72

Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli

 

 

73

Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

74

Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis

0:00:38

 

75

Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD

 

 

76

Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent

 

 

77

Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

78

Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana

 

 

79

Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis

0:00:41

 

80

Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp

 

 

81

Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

82

Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:00:42

 

83

Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

84

José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

85

Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana

 

 

86

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

87

Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano

 

 

88

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

89

Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

90

Allan Davis (Aus) Pro Team Astana

0:00:49

 

91

Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion

0:01:33

 

92

Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion

 

 

93

Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD

 

 

94

Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

95

Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team

 

 

96

Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

97

Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD

 

 

98

Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto

 

 

99

Jan Barta (Cze) Team Netapp

 

 

100

Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale

 

 

101

Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD

 

 

102

Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

103

Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

104

Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural

 

 

105

Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

106

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

107

Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano

 

 

108

Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano

 

 

109

Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team

 

 

110

Timon Seubert (Ger) Team Netapp

 

 

111

Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

 

 

112

Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) C. Es Pasion

 

 

113

Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

114

Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

115

Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

116

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

117

Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

118

Feng Han (Chn) Skil – Shimano

 

 

119

Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural

0:01:40

 

120

Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada

0:02:08

 

121

Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:02:11

 

122

Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion

0:02:22

 

123

Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10

0:02:46

 

124

Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale

0:03:16

 

125

Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

126

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

127

Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

128

Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard

 

 

129

Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

130

Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

131

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

132

Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion

 

 

133

Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

134

Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:04:31

 

135

Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD

 

 

136

Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli

 

 

137

Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD

 

 

138

Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD

 

 

139

Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox

0:06:35

 

140

Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

0:08:27

 

141

Arthur Vichot (Fra) FDJ

 

 

142

Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent

0:09:17

 

143

Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano

0:11:01

 

144

Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

145

Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

146

Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

147

Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

148

Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

149

Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

150

Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

151

Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

152

Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team

 

 

153

Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team

 

 

154

Eric Baumann (Ger) Team Netapp

 

 

155

Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

156

Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli

 

 

157

Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

158

Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

159

Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

160

Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

 

 

161

Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team

 

 

162

Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

163

Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

164

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

 

 

DNF

Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 


 


 

3. Etabın Ardından Genel Sıralama :

1

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

11:21:36

 

2

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

0:00:04

 

3

Wesley Sulzberger (Aus) FDJ

0:00:06

 

4

Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent

0:00:10

 

5

Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural

 

 

6

Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

7

Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli

 

 

8

Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team

 

 

9

Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural

 

 

10

Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

11

Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp

 

 

12

Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

13

Anthony Roux (Fra) FDJ

 

 

14

Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

15

Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp

 

 

16

Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli

 

 

17

Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

18

Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo

 

 

19

Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

20

Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

21

Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

22

Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

23

Nacer Bouhanni (Fra) FDJ

 

 

24

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

25

André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

26

Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

27

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

28

Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

29

Rémi Pauriol (Fra) FDJ

 

 

30

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

 

 

31

Sandy Casar (Fra) FDJ

 

 

32

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

33

Francis Mourey (Fra) FDJ

 

 

34

Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard

0:00:16

 

35

Rubén Martinez (Spa) Caja Rural

 

 

36

Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale

 

 

37

Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

38

Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural

 

 

39

Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural

 

 

40

Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent

 

 

41

Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

42

Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

43

Leopold Konig (Cze) Team Netapp

 

 

44

Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural

 

 

45

Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

46

Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto

 

 

47

Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion

 

 

48

Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10

 

 

49

Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano

 

 

50

Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

51

Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10

 

 

52

Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

53

Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano

 

 

54

Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

55

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

56

Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

57

Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard

 

 

58

Thibaut Pinot (Fra) FDJ

 

 

59

Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team

 

 

60

Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

 

61

Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana

0:00:23

 

62

Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

63

Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

64

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

65

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

0:00:25

 

66

Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana

0:00:42

 

67

Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano

0:00:45

 

68

Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

69

Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

70

Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli

 

 

71

Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD

0:00:48

 

72

Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

73

Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana

 

 

74

Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent

 

 

75

Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

76

Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard

0:00:51

 

77

Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp

 

 

78

Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

79

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:00:52

 

80

Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

81

Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

82

Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

83

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

 

 

84

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

85

Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano

 

 

86

Allan Davis (Aus) Pro Team Astana

0:00:59

 

87

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

0:01:04

 

88

José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada

0:01:08

 

89

Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo

0:01:26

 

90

Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion

0:01:43

 

91

Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team

 

 

92

Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano

 

 

93

Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD

 

 

94

Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

95

Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD

 

 

96

Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

97

Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana

 

 

98

Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD

 

 

99

Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada

 

 

100

Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion

 

 

101

Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

102

Jan Barta (Cze) Team Netapp

 

 

103

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

104

Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural

 

 

105

Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

106

Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion

 

 

107

Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale

 

 

108

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

109

Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

110

Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team

 

 

111

Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

 

 

112

Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural

0:01:50

 

113

Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

0:02:03

 

114

Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto

0:02:17

 

115

Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada

0:02:18

 

116

Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion

0:02:32

 

117

Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:02:40

 

118

Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10

0:02:56

 

119

Feng Han (Chn) Skil – Shimano

0:02:59

 

120

Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

0:03:20

 

121

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:03:22

 

122

Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale

0:03:26

 

123

Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

124

Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion

 

 

125

Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

126

Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano

0:03:51

 

127

Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team

0:04:13

 

128

Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox

0:04:21

 

129

Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada

0:04:24

 

130

Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD

0:04:41

 

131

Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli

 

 

132

Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD

 

 

133

Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD

0:04:55

 

134

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:06:22

 

135

Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:06:31

 

136

Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard

0:07:52

 

137

Timon Seubert (Ger) Team Netapp

0:07:53

 

138

Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox

0:08:22

 

139

Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

0:08:37

 

140

Arthur Vichot (Fra) FDJ

 

 

141

Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:09:07

 

142

Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent

0:09:27

 

143

Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano

0:11:07

 

144

Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis

0:11:11

 

145

Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

146

Eric Baumann (Ger) Team Netapp

 

 

147

Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

 

 

148

Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis

 

 

149

Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli

 

 

150

Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team

 

 

151

Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent

 

 

152

Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team

 

 

153

Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team

 

 

154

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

 

 

155

Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10

 

 

156

Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

0:11:31

 

157

Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

158

Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia

 

 

159

Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

0:12:02

 

160

Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia

0:12:09

 

161

Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent

0:13:19

 

162

Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

0:15:08

 

163

Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:15:11

 

164

Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:15:37

 


 

3. Etabın Ardından Takım Sıralaması :

 

1

FDJ

34:05:18

 

2

Androni Giocattoli

 

 

3

Team Garmin – Cervelo

 

 

4

Cofidis le Crédit en Ligne

 

 

5

Caja Rural

0:00:06

 

6

Veranda’s Willems-Accent

 

 

7

Team NetApp

 

 

8

Manisaspor Cycling Team

0:00:12

 

9

Pro Team Astana

 

 

10

Team Spidertech Powered by C10

 

 

11

Andalucia Caja Granada

 

 

12

Omega Pharma – Lotto

 

 

13

Saxo Bank SunGard

 

 

14

Konya Torku Seker Spor – Vivelo

0:00:19

 

15

Colnago – CSF Inox

0:00:21

 

16

Team Type 1 – Sanofi Aventis

0:00:38

 

17

Skil-Shimano

0:00:47

 

18

Farnese Vini – Neri Sottoli

0:00:55

 

19

Liquigas-Cannondale

0:01:39

 

20

Lampre – ISD

0:02:11

 

21

De Rosa – Ceramica Flaminia

0:02:17

 

22

Colombia es Passion – Café de Colombia

0:03:12

 


 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın