Mamut Trailers 2012 Moto – Bike Expo’da

02/03/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

2012 Moto-Bike Expo Fuarı’nın ilk açılış saatlerinden itibaren bir kez daha Cyclingtr ekibi olarak oradaydık. Fuarın daha ilk dakikalarından itibaren  muazzam kalabalık bir ziyaretçi topluluğu standlar arasında ilgiyle ilerlerken, fuara katılan firmaların hem 2012 motosiklet, hem de 2012 bisiklet modellerini ve ürünlerini incelemeye aldılar. İstanbul’da gerçekleşen MotoPlus Bisiklet ve Motosiklet Fuarı’na ilk günden yoğun ilgi gösteren İstanbullular bisiklet fuarının kendi şehirlerinde gerçekleşmesi avantajı ile meraklarını giderdiler. Diğer illerde yaşayan bisiklet severler için ise bizler standların yeni ve merak edilen ürünleri izlemeye aldık. Fuar boyunca, İstanbul’un uzaklarında yaşayan bisiklet severlere yeni trendleri ulaştırmaya devam edeceğiz.

 Geçtiğimiz yıl, az sayıda bisiklet firmasının olması sebebiyle gelen ziyaretçiler genel anlamda motosikletler üzerine yoğunlaşmıştı. Bu yıl ise yaklaşık 13 bisiklet firmasının yer almasıyla, bisiklet sever katılımcılar çoğunluktaydı. özellikle 2012 motosiklet ürünlerini incelemeye gelen ziyaretçi grubu, bisiklet firmalarının çokluğunun göze batmasıyla bir an için şaşkınlık yaşadılarsa da bisikletin hızla gelişmekte olduğu ülkemizin fuar katılımına yansıması alışılması gereken gelişmeler arasında yer alıyor. Hatta bazı motosiklet takipçilerinin çoğu kez bisiklet firmalarının çokluğunun yanında 2012 bisiklet tasarımlarının ve renklerinin albenisiyle karşı karşıya kalınca fikirlerini değiştirip bisikletleri incelemeye başladıkları görüldü.

 

 

Bu yılki katılımcı firmalar arasında, bisiklet aksesuarları temelli olarak geçtiğimiz yıl da fuarda yer alan Mamut Trailers ürünlerini bir kez daha 2012 Fuarı’nda ziyaretçilere tanıttı. Renkleri, kalitesi ve profesyonelliği ile ithal zannadilen Mamut Trailers, tamamen yerli üretim. Özellikle tur bisikletçilerinin beğenisini toplayan Mamut Trailers ürünleri bisikletinizde bir mini römork olarak görevi yapıyor. Sağlam tasarımı sayesinde uzun turların keyif veren kurtarıcısı konumunda işlevsel ürünleri bünyesinde barındırıyor. Kamplı hafta sonu turları, ailecek gidilecek piknik malzemelerinin güvenle ve rahatlıkla taşınması ve uzun turlarda gerekli olan tüm malzemelerin taşınmasını kolaylaştıran bu römorklar, satışa çıktığı günden bu yana müşteri memnuniyetleri ile kullanıcıları tarafından da geçer not aldı. Tamamen Türkiye’de üretilen, malzemesi ve işçiliği ile Avrupa standartlarını taşıyan Mamut Trailers 2012’den itibaren Avrupa’ya da açılarak bir Türk markası olarak bisiklet römorklarındaki iddiasını dünya ülkeleri pazarında daha fazla boy göstererek sürdürmeyi hedefliyor. 

Yapımında kullanılan malzemeler işlevsel, hafif, dayanıklı ve en önemli nokta olarak da dengenin mükemmeliğini sağlamak amacıyla milimetrik ölçülere dek profesyonel bir çalışmayla üretiliyor. Firma sahibi Mühendis Hakan Taşocak ve firmanın tasarım bölümünde çalışan mühendis ekibinin 2010-2011 yılındaki çalışmaları ile modellerindeki mükemmel denge ve dayanıklılığın ilk olarak Türk kullanıcılarına sunulması ve tanıtılması hedeflenmişti. Bu sebeple 2012’ye aynı ürünlerle girip, istikrarını koruyan ve pazarını ülke dışına genişleten firmadan beklenen yeni ürün müjdesi geldi. 2011’de firma ürün hedefine alınan yeni modele 2012 sonuna doğru kavuşacak olan Türk kullanıcılar için yıllardır özlemi duyulan ve Türk pazarında bulunmayan, ihtiyaç duyulan modelin 2012’de geleceğini ilk kez Cyclingtr’a açıklayan Taşocak, beklenen çocuk taşıma modelinin gelmek üzere olduğunu müjdeledi. Yeni modelin sertifikasyon ve dizaynı üzerinde çalıştıklarını, ürünün 2012 sonuna doğru çıkacağını açıkladı.

Yıllardır çocuklu ailelerin rüyası, bisikletiyle çocuğunu güvenle taşıma projesi Mamut Trailers’ın güvenilir Mühendislik Departmanı elinde Türk markasıyla hayat bulmak üzere.

Şu an için 4 adet taşıyıcı ürünü; Mamut Travel, Mamut Adventurer, Mamut Explorer ve Mamut Cargo modelleri ile MotoPlus Bisiklet ve Motosiklet Fuarı’na katılan firmanın standına uğramadan turunuzu tamamlamamanızı öneririz. Kalitesine hayran bırakacak malzemeleri ile bisiklet piyasasında ürünlerinin güvenilirliğini ispat eden tecrübeli firmanın ürünlerine, fuara katılamayacak bisiklet severler için değinmekte fayda var.

Ürünlerinin daha hafif ve sağlam olması için “Neden günümüzün en çok tercih edilen karbon malzemeden yapmıyorsunuz?” sorusuna oldukça önemli bir cevap alındı. Bu gibi materyalleri özellikle uzun turlarda 40 kilogramlık yük haddinin aşılması sonucu çatlak, kırık v.b. hasarların oluşmasında tamir edilebilme ihtimalini kolaylaştırmak için seçmedikleri belirtildi. Alüminyum kaynağının zor bulunduğunu bilen tecrübeli firma ürünlerinin hepsinde 16mm DKP Sanayi Borusu kullanıyor. Böylece kaynak yapılması daha kolay ve bulunabilir hale geliyor. Ve son kullanıcının tur keyfi, firmanın her türlü olasılığı düşünerek ürettiği profesyonel römorklarla işkenceye dönüşmüyor. Firma yetkilileri yük haddinin aşılmasıyla oluşabilecek talihsizlikler her ülkede kolayca bulabilecek kaynak makinası ile kullanıcının mağdur olmasını engelleyecek pratik ve sağlam bir üretim malzemesi seçildiğini belirttiler.

 Mamut Explorer : 6,7kg ağırlığında ve 40kg ağırlık taşıyabilen bir taşıyıcıdır. özellikle uzun tur gerçekleştirecek olan bisikletçiler tarafından en çok tercih edilen versiyondur. Eni 40cm, boyu 70cm ve yüksekliği 45cm olan bu taşıyıcının tabanını alüminyum kompozit malzeme kaplıyor. Fiyatı: 325 TL+KDV

 

 

 
Mamut Adventurer:  Explorer modeli ile boyut, kullanılan malzemeler ve dizaynına kadar herşey birer bir aynı tasarlanmışken farkı, taşıyıcının tekerlek ile arasına eklenen 3″lik süspansiyon özelliğidir. Daha çok ülkemiz konumuna göre güney bölgelerine yolculuk yapacak olan turcuların zorlu yol şartlarında hem eşyalarını hem de bisikletlerini sarsmayacak bir yapı oluşturulmuş. Fiyatı: 385TL+KDV

 

Mamut Cargo: Taşıyıcı seçeneklerinin hacim bakımından en geniş ve dolayısıyla en ağır olan ürünü Mamut Cargo. 53cm eni, 81cm boyu ile daha yaygın bir alanı kaplayan fakat 29cm yükseliği ile daha alçak bir yapıya sahip olan başka bir versiyonu. Bisiklet üzerine tek kol üzerinden bağlantısı yapılıyor. Ayrıca kol üzerinde bulunan bir süspansiyon desteği ile bisikletinizle dönüşler esnasında bir uyum içerisinde oluyor.  Fiyatı: 400TL+KDV

 

 

Mamut Travel: 43cm en, 79cm boy ve 29cm yüksekliğe sahip olan bu 4. ve son versiyon taşıyıcı yine uzun yol bisikletçileri tarafından tercih sebebi oluyor. 6.9kg ağırlığa sahip olan bu versiyon 40kg’a kadar tüm yükünüzü taşıyabiliyor. Fiyatı: 325TL+KDV

 

 

Günümüz reklam piyasasının çılgın varyasyonlardaki tanıtım stillerine eklenen; doğa dostu, reklamın ulaşılması zor görülen kalabalık bölümlere rahatlıkla girebilen bisiklet reklam panosu ise firmanın en çok tututan modellerden biri. Mamut Advertising’in satış fiyatı 325TL+KDV olarak belirlenmiş. Benzin masrafı olmadan, trafiğin ulaşamadığı kalabalık mekanlarda, hedef kitleye ulaşmak isteyen reklam şirketlerinin son trend advertising seçeneğine gösterdiği ilgiden üretici firma memnun. Tercih eden reklam şirketlerinin ise yeni trend reklam yaklaşımına ilgisi gün geçtikçe artıyor.

 

İşlevsel ürünlerine yeni ürün seçenekleri ekleyerek büyüme hızını arttırmayı hedefleyen Mamut Trailers’ın yüksek kalitedeki ürünlerine benzer kopyalarına da piyasada ulaşmak mümkün. Ancak, milimetrik mühendislik gerektiren ürünlerin kopyalarında aynı kalite, hafiflik, sağlamlığı yakalamanın %100 garanti olmadığını hatırlatmakta fayda var. Zira, yük taşımanın en az hissedilir olmasını hedefleyen firma, kullanıcının dengesini bozmayacak römork seçeneklerinde güvenlik ve konforun harmanlandığı mühendislik çalışmaları için ciddi bütçe ayırıyor.

 

Mamut Trailers ürünleri hakkında firmanın Genel Koordinatörü Hakan Taşocak ile bir röportaj yaptık. Bakalım Mamut Trailers nedir? Bir de kendisinden dinleyelim. 

 

 [View:http://vimeo.com/37809670:550:0]

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın