Lance Armstrong USADA Suçlamalarıyla Savaşmayacağını Bildirdi

24/08/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

Amerika haber ajansında yaptığı açıklamaya göre Lance  U.S Anti-Doping birliğinin spor hayatı boyunca performans arttırıcı ilaçlar kullandığı suçlamasıyla daha fazla savaşamayacakmış. Doping birliğinin açıklamasına göre Armstrong’un yedi Tour de France şampiyonluğunun elinden alınacağı ve sonbahardaki Ironman Dünya şampiyonasına katılamayacağı belirtilmişti. Tarihin en büyük bisikletçilerinden birinin elinden bütün mirası olan 7 Fransa bisiklet turu şampiyonluğunu almanın ne denli doğru olduğu gelecek günlerde çok tartışılacak bir konu olacak.

 

 

Karar verilirse Armstrong’a ömür boyu profesyonel spordan men cezası verilecek. Bu sporu bu kadar seven biri için çok ağır bir durum.
Lance Armstrong dün akşam artık USADA  ile daha fazla mücadele etmeyeceğini, yıl içinde peşini bırakmayan suçlamalarla savaşmaktan bitkin düştüğünü söyledi. Bu yıl masumiyetini kanıtlamak için bir çok testten geçtiğini. Ancak hala bir sonuca varılamamasının onu yıprattığını belirtti.

 

 

Dün geceki açıklamasındaki en üzücü sözler ise aynen şöyleydi: ” Her insanın hayatında yeter dediği bir nokta vardır. Benim içinde o nokta şimdi.”
Gelecek yıl Livestrong derneğinin 15 yılı olduğunu ve artık tek yapacağı şeyin onlara yardım etmek olduğunu söyledi.”Doping ile savaşımı kaybetmiş olabilirim ama bu misyondaki savaşı dernekteki insanlar ile kazanıcaz” dedi. Hayatını 40 yaşına yaklaşan  fit, enerjik, 5 çocuk sahibi ve kanserle savaşan bir adam olarak sürdüreceğini belirtti.

 

 

Hayatı sürekli savaşmakla geçen ve spora hayatını vermiş bir sporcunun bu savaşta yenik düştüğünü açıklaması kendisini üzdüğü kadar bütün sevenlerinide üzdü.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın