Lance Armstrong California Turunda Yarış Dışı

20/05/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

 

Amgen Tour of California’nın bugünkü 5.etabı Visalia-Bakersfield arasında koşuldu. Yarışın henüz başında 5. km.’sinde büyük bir kaza gerçekleşti. Yolun kenarına kayarak düşen birçok sürücü arasında Levi Leipheimer ve Lance Armstrong da vardı. Levi Leipheimer çabuk toparlayarak yarışa geri döndü. Bissel ve Radio Shack takımlarından kazaya birçok sporcu kazaya karıştı. Saxo Bank takımından Stuart O’Grady ‘de kazadaki diğer isimlerden biriydi. 

 

Kazadan sonra toparlanıp devam edenler ve kazayı sorunsuz geçenler Bakersfield’e doğru yarışa devam etti. Yarışın 24.km. sinde önce Saxo Bank takımından Stuart O’Grady ‘nin yarışı bıraktığı haberi geldi. Ardından efsane isim Lance Armstrong’un da yarıştan çekildiği haberi duyuruldu. Herkes heyecanla gelişmeleri beklerken devam eden yarışın 30.km.’sinde RadioShack takım menejeri ve spor direktörü Johann Bruyneel’in açıklaması geldi. Lance Armstrong kaza sebebiyle yarışı bırakmak zorunda kaldığı, kırığı olabileceği düşünülerek hastaneye röntgen çekimi ve tedavisi için yönlendirildiğini Bruyneel tarafından açıkladı. 

 

Armstrong’un sond urumu hakkında turun organizatörleri ve takım menajeri tarafından henüz başka bir açıklama yapılmadı. 5.Etap devam ediyor. Bu konuda gelişmeleri size aktaracağız.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın