Kemal Merkit Hatıra Ormanı İçin Kollar Sıvandı

07/11/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

Kıbrıs Triatlon Federasyonu tarafından, geçtiğimiz Eylül ayında kaybettiğimiz milli sporcumuz  Kemal Merkit anısına düzenlenen Kasım Şakası orta mesafeli triatlon yarışı 4 Kasım Pazar günü koşuldu.

 

 

Bu organizasyon sayesinde bir kez daha anılan Kemal Merkit’in sevenleri Kıbrıs’ta bir araya toplandı. Tüm katılımcılara ve izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşatan organizasyon, gerisinde güzel hatıralar bıraktı.

 

Yarışa katılan 86 sporcu arasında Kemal Merkit’in anısını yaşatmak üzere kurulan Team Merkit‘ ten de 66 sporcu bulunuyordu. Talihsiz bir kaza sonucunda kaybettikleri Kemal Merkit’in anısını yaşatmak üzere harekete geçen sporcularımız, Team Merkit ile attıkları ilk adımın arkasından ince düşünülmüş bir projeye daha imza atmak üzere yola çıktılar.

 

 

Kemal Merkit Hatıra Ormanı” adı altında bir proje geliştiren Team Merkit, bu güzel projenin başlangıcı Kasım Şakası yarışında attıldı.  Team Merkit takımı sporcularından  Özlem Duygu hatıra ormanı için ;

Yarışmak işin kolay kısmıydı. Şimdi sıra hatıra ormanı için kolları sıvamaya geldi. Amacımız mümkün olduğu kadar çok bağış toplayıp, Kemal’in adını toprağa dikmek ve onu ölümsüzleştirmek. Bu yolla da doğaya ve erozyonla mücadeleye katkıda bulunmak… Kemal için fidan bağışlamak isterseniz, aşağıdaki hesap numaralarını kullanabilirsiniz. Hepinizin desteğini bekliyoruz.”  diyerek bizlere gereken mesajı vermiş oldu.

Kemal Merkit’in adını ölümsüzleştirirken aynı zamanda bisikletin çevreci vizyonunu da yansıtan Team Merkit’in başlattığı bu güzel projeye destek olmak isteyenler gerekli bilgileri aşağıda bulabilirler.

Fidan dikimi Tema Vakfı aracılığıyla, İzmir Urla Hatıra Ormanı’nda yapılacaktır. 1 fidan bedeli 5,00 TL’ dir.

HESAP BİLGİLERİ :

Alıcı ismi : TEMA VAKFI
Banka/Şube : İŞ BANKASI LEVENT ŞUBESİ
İban No : TR 5600 0640 0000 1103 5120 7774

 

 

Team Merkit Sporcuları :

Özlem Duygu, Ceylan Aksüt, Ahmet Coşar, Alican Durmuş, And Tüfekçi, Arda Aksaray, Arif Uysal, Aylin Yanmaz, Bahar Saygılı, Barış Kaymak, Barlas Kazancı, Begüm Özüekren Kasapoğlu, Berk Tüfekçi, Boni Salis, Burak Ünal, Can Bedirhan, Can Koçak, Can Vuran, Carole Muller, Ceren Özcan, Çağlar Çiftçi, Defne Kılınç, Deniz Tatari, Didem Doğruol, Dilek Baytan,Duygun Yurteri, Emre Apaydın, Enis Kuşgöz, Erkal Hascan, Erol Mısırlı, Fatih Altan, Halil Kılıç, İbrahim Küçükdoğan, İzzet Baruh, Kerem Özçapkın, Kerim Sükan, Leon Penso, Mehmet Akif Ertürk, Mehmet Dumanlı, Melih Tan, Metin Aroyo, Muammer Yıldız, Murat Maosai, Murat Taşkıran, Mustafa Kumbaracı, Muzaffer Kuvvet, Müge Ergelmiş, Müge Maosai Geharani, Oğuz Omur, Okan Çam, Onur Şimşekçi, Özgür Aksaman, Özgür Nevres, Pınar Çağlar, Samet Bayraktaroğlu, Sedat Deniz, Sedef Özçelik, Serdar Çilliler, Szilvia Szabo, Şenol Yüksel, Şennur Atlı, Tijen Mergen, Tunç Sönmezoğlu, Ufuk Biriz, Utku Tuncer, Ümit Kemal Cengiz, Yalçın Arsan.

 

Kemal Merkit hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz buraya tıklayarak ilgili haberi görebilirsiniz.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın