Karabük-Yenice Kaymakamlık Kupası Dağ Bisikleti Yarışı

24/05/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 


Bu sene tabiatı ve doğal güzellikleri ile bir çok yöremiz dağ bisikleti yarışları düzenleyerek  ilgi merkezi oluşturmaya ve bu alandaki yarışta kuvar tutmaya çalışıyorlar. 2008 yılında düzenlenmeye başlayan ve kısa sürede uluslararası düzeye çıkan Aksaray Dağ Bisikleti yarışı özellikleri olan yörelerin tanıtımı için ne kadar etkin bir seçim olduğunun göstergesidir.

İşte bu çerçevede vizyonu yaklayan, doğa harikası yörelerimizden olan Karabük Yenice’de bir dağ bisikleti yarışı düzenleniyor.

Karabük Yenice Kaymakamlığı, Belediyesi ve eski bisiklet federasyonu başkanı Ünal Tolun’un da katkıları ile yapılacak olan yarışta yörenin tanıtımına ve  dağ biskleti ne katkı sağlayacak bir yarış düzenleniyor.  Yarışa gelcek olan sporculara için oragizasyon komitesi bir çok kolaylıklar ve para ödülleri sunuluyor. 13 Haziran’da  tabiat ve doğa cenneti Karabük-Yenice’ de düzenlencek, organizatörler dağ bisikleti yarışçılarını yarışa katılmaya ve tüm yarış severleri de bu görsel ziyafeti seyretmeye davet ediyorlar.


Karabük-Yenice Kaymakamlık Kupası Dağ Bisikleti Yarışı 13 Haziran 2010

Amaç: Karabük ili, Yenice ilçesi içerisinde bulunan Yenice ormanlarının tabii güzelliklerinin ve iç-dış turizm potansiyeline dikkat çekmek ve ilçemizde doğal yapımıza uygun bir spor kolu olan dağ bisikleti faaliyetlerini geliştirmek üzere Karabük Valiliği, İl Spor Müdürlüğü ve Yenice Kaymakamlığı işbirliği ile Türkiye çapın da bir Cross-Country disiplini yarışma düzenlenmesi ön görülmüştür.

Parkur: Yarışma için Yenice ormanları içinde 11 km.lik bir tur, parkur olarak oluşturulmuştur. Başlangıç, Yenice Kent ormanları tesisleri önünde verilecek olup, İnce Bacaklar Mahallesine kadar 4 km. sert zemin bir yoldan devam edecek olup, daha sonra arazi yolu olarak 3 km. Yazı köye tırmanılacak ve buradan Singeltrail (Dar Yol) bir yol kalitesi ile önce tatlı bir iniş, sonra 4 km. son 700 m. İçinde downhill zorluğunda bir inişle kent ormanına geri dönülmüş olarak bir tur tamamlanmış olacaktır.

 

Program: Yarışma 13 Haziran 2010 Pazar günü yapılacak olup, 4 kategoriden oluşacaktır.

 • 18 Yas ve altı Erkekler 3 Tur. 33 km – Start Saat 10:30
 • 30 Yas üstü Erkekler 3 Tur.33 km – Start Saat 10:30
 • Elit/U23 Bayanlar 2 Tur.22 Km -Start Saat 10:30
 • Elit/U23 Erkekler 4 Tur. 44 km – Start Saat 13:00

  Teknik Toplantı: Yarışmanın teknik toplantısı 12 Haziran 2010 Cumartesi günü saat:17:00’da Yenice kent ormanı tesislerinde yapılacaktır. Burada aynı zamanda Yarışma Plaka Numaraları verilecektir.

  Not: Yarışma günü geç kalanlar için 08:30–09:00 arası yarışma plaka numara dağıtımı ön görülmüştür, ancak; yarışma sıralamasında grup arkası start alacaklardır.

  Ödül Töreni: Ödül töreni yarışma bitiminde saat:15:30’da kent ormanı tesislerinde yapılacaktır.

  Ödüller: Yarışma sonucuna çeşitli sponsor firmalar tarafından ödüller ön görecekleri gibi, Yenice Kaymakamlığı yarışma kategorilerinde dereceye alan ilk üç yarışmacılara birer kupa ve ayrıca nakit para ödülleri ön görmüştür.

  İştirak: Yarışma Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmenlik ve kuralları çerçevesinde yapılacaktır. Kask kullanmak mecburidir.

  Türkiye Bisiklet Federasyonu 2010 vizeli lisansı olan her sporcu yaş kategorisine uygun bir şekilde yarışmaya katılabilirler. 3 sporcudan az iştirak halinde o kategori yarışı yapılamaz.

  Organizasyon: Yarışın organizasyonunu Karabük Valiliği, İl Spor Müdürlüğü ve Yenice Kaymakamlığı üstlenmektedir. Yenice Kaymakamlığı tüm iştirakçilere 12 Haziran 2010 cumartesi akşam öğrenci yurdunda konaklama temin ettiği gibi 12 Haziran 2010 Cumartesi akşamı yemek ve 13 Haziran 2010 Pazar sabah kahvaltısı temin etmektedir.

  Netice: Daha evvel de belirttiğimiz gibi, yapacağımız bu organizasyonla yurdumuzun doğal güzelliklerinin tanıtımına bir fayda sağlarken, bisiklet sporuna da faydalı bir çalışma yapmak arzusu İçinde ve fair-play çerçevesinde güzel bir hafta sonu geçirmek üzere tüm ilgilileri Yenice’mize bekliyoruz.

  Organisazyon Komitesi

 • Cyclingtr
  Yazar Hakkında :

  Bir Yorum Yazın