Kapadokya Bisiklet Festivali Başlıyor!

13/06/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından birçok bisiklet severin her yıl iple çektiği Kapadokya Bisiklet Festivali‘nin dördüncüsü, bu yıl 3-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Hem bölge halkına bisiklet sevgisini aşılamayı hem de yurdun çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından gelen bisikletçilere Kapadokya’nın doğal ve kültürel tanıtımını yapmayı amaçlayan festivale gösterilen ilgi, bu yıl da oldukça fazla. Bugüne kadar 170 kişinin katılacağı kesinleşen festivale toplamda 300’ün üzerinde bisiklet severin katılması bekleniyor.

 

 

Bu yıl parkurlarda yapılan bazı değişikliklerle daha da keyifli ve çekici olması amaçlanan festival, dört farklı bisiklet parkuru ve bir yürüyüş turundan oluşuyor. Bölgenin sembolü olan peribacalarını ve Kaymaklı yeraltı Şehri‘ni de görme ve gezme fırsatı veren turun bu yılki rotası şu şekilde belirlendi:

 

1. Gün: Ortahisar – Sarıhıdır – Ortahisar (51 km, 929 m tırmanış)

2. Gün: Ortahisar – Özkonak – Ortahisar (63 km, 1089 m tırmanış)

3. Gün: Ortahisar – Kaymaklı – Ortahisar (61 km, 1016 m tırmanış)

4. Gün: Ortahisar – Yeşilöz – Ortahisar (59 km, 1159 m tırmanış)

5. Gün: Kızılçukur Mevki (Yürüyüş parkuru)

 

 

Festivalin önceki yıllarında yaptıklarıyla zaten başarısını kanıtlamış olan ve aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun da organizasyonunu yapan Argeus Tourism & Travel firması tarafından düzenlenen festivalin organizasyon kalitesi ise gerek konaklama gerekse yeme-içme açısından her yıl daha da artıyor ve festivale yurt dışından katılımın daha fazla olması bekleniyor.

 

 

Festivalle ve katılım şartlarıyla ilgili detaylı bilgilere cappadociabikefestival.com adresinden ulaşabilir ve Katılım Formu‘nu doldurarak bu keyifli etkinliğin bir parçası olmaya adım atabilirsiniz.

 

Hazırlıklarınıza başlamadan önce, aklınıza gelebilecek her sorunun cevabını bulacağınız Sık Sorulan Sorular sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye eder ve festivale katılacaklara şimdiden keyifli turlar dileriz! Unutmadan; Cyclingtr bu yıl da orada olacak. O yüzden festival dönüşünde, Fotoğraflar sayfamızdaki “Turlar ve Organizasyonlar” bölümünü ziyaret etmeyi de ihmal etmeyin. (Önceki yılların fotoğraflarına da aynı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.)

 

Ayrıca festivalin önceki yıllarına dair bilgi almak için de aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Kapadokya Bisiklet Festivali 2012

Kapadokya Bisiklet Festivali 2011

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın