İzmirliler ‘Bisiklete Yol İstiyor’

19/08/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

İzmirli bisiklet severlerden yeni bir eylem haberi daha geldi. Bisikletli ölümleri, Pasaport’taki bisiklet yolunun kullanışsızlığı derken, artık yenilenme ve çağdaşlaşma için aktif adımlar atmaya kararlı olan bisikletliler, bu kez de bisikletin şehir yaşamındaki yerine dikkat çekecek yeni bir eylem hazırlığı içinde.

 

Bisikletliler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bisikleti tanımasını; sadece sahil şeridi için, gezinti amaçlı bisiklet yolu projeleri yapmakla yetinmeyip şehrin ana arterlerini birbirine bağlayan ulaşım amaçlı bisiklet yolları için projeler üretmesini ve hayata geçirmesini istedikleri için, 20 Ağustos 2013 Salı günü İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önünde bisikletleriyle uzun soluklu bir eylem yapmak için toplanmaya başlayacaklar. Saat 15:00’te başlayacak olan ve geç saatlere kadar sürmesi beklenen eylemde saat 19:00’da da basın açıklamasının okunması planlanıyor.

 

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilir, katılım durumunuzu belirtebilir ve bu haberi tüm arkadaşlarınıza kolaylıkla duyurabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın