İzmir Bisiklet Derneği Yeni Başkanı: Muhlis Dilmaç; Etkinlikler Tam Gaz….

05/02/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )
 

30 Ocak Cumartesi İzmir’de günü yapılan İzmir Bisiklet Derneği Genel Kurul’unda seçilen yeni yönetim görevi devraldı.

Öncelikli amacı bisiklet kültürünü İzmir’de yaymak olan İzmir Bisiklet Derneği kurulduğu günden bu yana İzmir merkez olmak üzere Ege Bölgesi ve Türkiye’de bisiklet temalı bütün etkinliklere koşulsuz destek vermiştir.

Genel Kurul’a katılan bütün üyelerin oyunu alan yeni yönetim de bisikletin başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye’deki gelişimine destek vermek ve öncülük etmek için lokomotif kurumlardan birisi olmayı amaç edinmiştir.

Hala insanların, yerel ve merkezi yönetimlerin bilinçlerine yerleşmemiş olan çevreci,ekonomik ve sağlıklı bir ulaşım aracı olan bisikletin çağdaş ülkelerdeki seviyesine ulaşması için uzun ve zorlu bir yola giriştiğimizi önceki deneyimlerimizden biliyoruz. Bütün deneyimlere açık olan İzmir Bisiklet Derneği, bisikleti; kültürel, sportif ve alternatif ulaşım aracı olarak hakkettiği seviyeye çıkarmak için tüm bisiklet severleri bu bilinç ve şevkle, yılmadan, birlikte mücadele etmeye çağırıyor.

Bisikletin gelişimine İzmir’de, Türkiye’de ve Dünya’da öncülük etmiş ve destek vermiş her bir bisiklet dostuna sonsuz teşekkürler.                          

                                                                                                                                                                                                                                    İzmir Bisiklet Derneği 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI : MUHLİS DİLMAÇ
GENEL SEKRETER: GÜLDEM FUNDA ULUTÜRK
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI: NAFİZ UYBAT
YAZMAN: TİMUKAN KARACA
SAYMAN: PINAR ÇEZİK
YÖNETİM KURULU ÜYElERİ: SUAT YEŞİLTEPE, EROL HÜLAGÜ
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ: H. OLCAY ORMANKIRAN, GÜVENÇ DENEÇLİ, MURAT KARACA, GÜLSİM DOLGUN, GÜRCAN YILMAZ
DENETİM KURULU ÜYELERİ: ATİLLA AKAGÜNDÜZ, HÜLYA DENEÇLİ, İSMAİL ATILGAN
DENETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ: HALİT GENER, NİLGÜN BİLGİN GENER, İSMAİL AKKOL,
ONUR KURULU ÜYELERİ: MUSTAFA KARAKUŞ, BİRCAN NERSİNLİ, MEHMET ELBEK
ONUR KURULU YEDEK ÜYELERİ: OSMAN DANALI, ERDAL SİRAL,ŞAFAK İNCE

 

 


Federasyon İl Temsilcileri Toplantısı

 

 

Bianchi Bisiklet San. ve Tic. A.Ş. de Fabrika Satış Sonrası Müdürü olarak görev yapan İzmir Bisiklet Derneği Başkanlığına seçilen Mulis Dilmaç tam bir bisiklet sevdalısı.

Manisa Bisiklet İl Temsilciliği görevini de yürüten Muhlis Dimaç başta İzmir ve Manisa’da olmak üzere Türkiyedeki  bir çok sportif ve sosyal  bisiklet  etkinliklerinin gerçekleştirilmesinde, yabancı bisikletçilerin ülkemizdeki etkinliklerinin desteklenmesinde aktif olarak rol almıştır.

Bisiklet Federasyonu’na Bianchi Bisiklet Sanayi’nin sponsor olmasında, Tour of Turkey’in düzenlenmesinde, iki senedir Manisa’da gerçekleştirilen ve geçen sene Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası ünvanını da alan Manisa Kent Ormanı Dağ Bisikleti Yarışı’nın bu sene uluslararası statüye çıkarılmasında ettkin rol alan Muhlis Dilmaç, aynı zamanda İzmir’de bisiklet sporunun ve bisiklet kullanımın gelişimi içn Perşembe Akşamı Bisikletcileri Grubu’nu iki senedir başarıyla oraganize ederek her geçen gün bisiklete binen insan sayısının artmasını sağlamıştır ve grubu büyütmektedir .

 

 

İzmir Bisiklet Derneği Başkanlığı’na Seçilen Muhlis Dilmaç  bisiklet ile ilgili  yapıla gelen söyleşi ve sunumlar hakkında  Cyclingtr.com’a  aşağıdaki bilgileri vermiştir.

  “İzmir’de “İzmir Bisiklet Derneği” tarafından her ay yapılan söyleşi ve sunumların amacı; bisikletin istikrarlı bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır.  Bunun için de bisiklet kullanımına ait alt yapının oluşturulması gerekmektedir.  Toplantılar bir nebze olsun yol gösterici aydınlatıcı olmaktadır.

Ferdi olarak bisiklete binip gezmek, spor yapmak topluma çok fazla bir şey kazandırmayabilir.  Bisiklet kullanıcıları olarak bir araya gelip tek pedal, tek yürek, tek ses olarak gücümüzü göstermemiz gerekmektedir.  İzmir Bisiklet Derneği de bu sesin en güçlü çıkacağı yerdir.  Gelin ele ele vererek gücümüzü artıralım, gelecekten ödünç aldığımız dünyamıza iyi bakalım. 
Her ay yapılacak olan “Bisikletli Yaşam İçin Söyleşi ve Sunum” toplantılarımıza destek veriniz.
Saygı ve sevgilerimle

 
Muhlis Dilmaç 

 


     
Kaynaklar:
www.izmirbisiklet.org
www.izmirbisiklet.com
www.bisikletfederasyonu.gov.tr

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın