İstanbul Bisiklet Fuarından; Bisiklet Gezigini ile Uzun Yol Turcularına Müjde

03/03/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

28 Şubat-3 Mart tarihlerinde gerçekleşen ve seneye açılmak üzere, bu yıl kapılarını kapatan Eurasia Bisiklet ve Motorsiklet Fuarı katılımcılarını bu hafta sizinle paylaşmıştık. İstanbul’da gerçekleşen fuara mesafe ve zamanlama sorunu sebebiyle katılamayan bisiklet severler için bu yıl ki önemli gördüğümüz yenilikleri paylaşacağız. Bisiklet fuarının yeni katılımcılarından Bisiklet Gezgini ile bu kez turcuları sevindirecek bir yepyeni, Türkiye’nin turlara özel öncü mağazasını tanıtacağız.

 

Gerek ülkemize gelen yabancı turcular ve gerekse Türk turcuların yıllardır sıkıntısını yaşadığı, uzun tura hazırlık, malzeme tedariki sorunu nihayet sona ermiş oldu. Her turcunun Rohloff kapalı vites sistemli, dayanıklı vr konforlu tur bisikleti eksikliği, bisiklet gezginlerince çözüme ulaşıyor. Sadece bisiklet değil, turcuların ihtiyaç duyacağı her türlü malzemenin tedarikçisi olarak Türkiye’yi temsil eden bisiklet gezgini ile malzemeleri temin için yurt dışında malzeme arayışına son verilmiş oldu. Yine bir ilk olarak, bike fitting uygulaması ile ölçüm kadrosu kolaylığı ile ölçülerinize en uygun bisikleti ve donanımlarını seçebileceksiniz. Hollanda ve Türk girişimcilerinin 9 Mart Cumartesi günü açılaşını yapacağı, turcuların öncü mağazası bisiklet gezgini, İstanbul-Anadolu yakası Çifte havuzlar’da açılacak. Bütçeye göre tur bisikleti modelleri, haritalar, rotalar, çantalar, su filtreleri gibi detaylı ürün yelpazasi ile hizmet verecek olan mağaza, tur bisikletçilerinin özellikli tercihi Rohloff’un resmi servis noktası olarak da hizmet verecek.

 

Dünya turuna çıkmış sayısız turcuya köprü görevi gören Anadolu’nun zengin tarihi bisiklet turizmini çekmeyi başarırken, çoğu turcunun tercihi Rohloff’un Tayland’a kadar servis noktasının olmaması yönünden de önem teşkil ediyor. Türkiye’nin İstanbul’da sahip olduğu bu son servis noktası, ülkemizin bisiklet turizmi için de oldukça önemli. 

 

 

Türkiye’nin bisiklet turlarının başlangıcı kabul edilen ve ülkemize bir çok alanda ilklerin yaşandığı Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Turu(GPA) bir çok yeni projenin oluşmasına da öncülük yapmıştı, bunlardan biri de Gökova Bisiklet Turu idi. GPA artık maalesef düzenlenmiyor ancak  yine aynı güzergahta Muğla Bisiklet  Derneği öncülüğünde gerçekleşen Gökova Bisiklet Turu istikrarlı bir şekilde her sene ülkemize yeni dostluklar ve turcular kazandırmaya devam ediyor. İşte 2011 yılında Gökova Bisiklet Turu’nuda tanışan Hollandalı Eric ile Türk genç girişimciler Başak ve Seçil’in bu turda başlayan dostlukları ve ilerleyen  sohbetleri bu yıl Bisiklet Gezgini olarak hayat bulmuş oldu. 12 yıl turculuk geçmişine sahip Alex’in de katılmasıyla 4 kişiden oluşan Bisiklet Gezgini Projesi, Türk turcular ve Türk bisiklet turizmi için duyulan büyük eksikliğin giderilmesine öncülük etmiş olacak.

 

İstanbul Bisiklet Fuarı’ndaki standlarından müjdeyi veren, Bisiklet Gezgini’nin sahiplerini ve mağaza içeriğini merak ettiyseniz, Cyclingtr ile röportajlarını izleyebilirsiniz.

 

[View:http://vimeo.com/60917075:550:0]

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın