İstanbul Bisiklet Fuarında Orbis Bisikletten ‘Orbis Plus’ Sürprizi

04/03/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

28 Şubat-4 Mart tarihlerinde gerçekleşen Eurasia Bisiklet ve Motorsiklet Fuarında görücüye çıkan yeni modellerin yanı sıra yeni atılımların olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bisiklet fuarına katılamayan bisiklet severler için, yeni atılımlardan en büyük sürprizi sunan Orbis bisiklet standını ve konu ürünlerini sizlerle paylaşacağız.

 

Orbis Bisiklet 20 yıllık geçmişine, şirketin yeni neslini dahil ederek genç neslin yarattığı Orbis Plus ürünlerini 2013 sezonu itibari ile çıkarmaya başladı. Geçtiğimiz yıl Raleigh bisikletlerini Türkiye’ye getirerek atılımının ilk adımını atmıştı. Bu yıl ise bisiklet fuarındaki bisiklet firmaları standları içerisinde, göz alıcı renkleri ile sürpriz yapan 26 modeli ile Orbis Plus’lar ilgi odağıydı. Yeni marka, yeni isim ile çıkan bu ürünlerle çıtayı yükseltip her bütçeye uygun üst düzey bisikletleri piyasaya sunan firmanın ürünlerinde muhakkak sizi etkileyecek bir bisiklet bulabileceksiniz. Bütçeye uygun donanımlara sahip bisikletlerde ortak nokta, donanımları göze alındığında fiyatın oldukça uygun seviyelerde tutulmuş olması. Orbis Plus ürün geliştirme uzmanı Mehmet Kurt; “Orbis Plus’ların donanımları, renkleri ve kadro rahatlığını üst düzey tuttuk. Sürüş testlerini bizzat ben de yapıyorum. Donanıma göre fiyat seçeneği tutmuş olsak da herkesin ulaşabilmesi için fiyatları düşük tuttuk.” dedi.

 

 

Dünyayı kasıp kavuran 650B(27,5inç) dağ bisikleti furyasını Türkiye’ye sunan Orbis Plus, 2 model 650B ürünü ilgililerin beğenisine sunuyor. Fuar genelinde bir çok firmanın 650B popülaritesi gerisinde kaldığını gözlemlerken, piyasaya bu yıl 650B süren nadir firmalardan birinin Orbis Plus olduğunu belirtmekte fayda var. Yenilikçi ürünlerine ek olarak prototip olarak bisiklet fuarına katılan ve kullanıcılara 2014 yılında sunulacak olan elektronik kilitlemeli maşa ve yüksek donanım kalitesi ile DB XTR Carbon Tech Modelinin şimdiden hayran toplamayı başardığını gördük.

 

 

Kadro başarısı, kadro materyal seçenekleri, renk ve dizayn, uyumlu donanım seçimleri ile Orbis Plus kullanıcılar için muhakkak görülmesi gereken modellere sahip. En yüksek fiyatlı modelden en düşük fiyatlı bisiklet modeline dek Shimano komponentlerini tercih eden firma için kalite ve konfor öncelikli tutulmuş. Detayları, Bisiklet fuarından Mehmet Kurt ve Cyclingtr röportajını içeren videodan takip edebilirsiniz.

 

[View:http://vimeo.com/60869468:550:0]

 

Orbis bu yıl BMX severlerin Türkiye’de ulaşma zorluğu çektiği bisikletleri de unutmamış. Diamondback bisikletlerin üst ve orta seviyedeki bisikletlerini bu yıl sevenlerine ulaştıracak.

 

Yine Orbis bisikletten olumlu ve başarılı bulduğum diğer bir atılımı çocuk bisikletlerinde gördük. Minimum %40 Türkiye’de üretim ve yerli malı standardını tutturarak Almanya, Yunanistan gibi Avrupa ülkelerine ithalatını yaptığı gibi bu yıl gözde bisiklet mağazalarının da aranılan ürünü olacak. Bisiklet üzerindeki seri kahramanların renk seçimi ve uyumu gerçekten başarılı. Örneğin 16 inç bisiklette elinde bebeği olan çizgi kahraman, 20 inç bisiklette aynı kahramanın büyümüş çizimi yansıtılmış. Jungle serisinde hayvan sever minik bisiklet sevdalılarının gönlünü çalacak gibi görünüyor. 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın