İngiltere Severn Bridge Yol Yarışında Trajik Kaza… Junior Heffernan Hayatını Kaybetti

04/03/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

Pazar günü, İngiltere’de yapılan 53 kilometrelik(10 Tur) yol yarışında, 23 yaşındaki Junior Heffernan’un trajik kazası sonrası hayatını kaybettiği haberi bir kez daha bisiklet camiasını yasa boğdu. Yarış konseptinde atılacak 10 turun 3.turunda gerçekleşen kazanın seyrinde ana grubun en önünde ilerleyen sporcunun bir araba ile kafa kafaya çarpıştığı bilgisi paylaşıldı. Arabanın park halinde mi? yoksa seyir halinde mi olduğu hakkında bir bilgi henüz paylaşılmadı. Bu yıl, yeni takımı Herbalife Leisure Lakes kadrosunda 122 sporcu ile start aldığı Severn Bridges yarışının 41.edisyonundaki başarı beklentisini bloğunda payşan Heffernan’ın ölüm haberi ailesini, dostlarını ve bisiklet camiasını yıktı.

 

Genç sporcunun Cuma günü son kez bloğuna yarışla ilgili düştüğü notlar arasında Heffernan’ın; “Hafta sonundan sonra iyi haberleri (umuyorum) takip edin.” diyerek sonlandırdığı yazısı bu trajedi gölgesinde acı verici bir detay olarak kaldı. İlk olarak ölümcül kaza haberi ulaştı. Ve yarış organizatörleri yarışı iptal etti. Daha sonra kazada hayatını kaybeden sporcu olarak Junior Heffernan’ın adı açıklandı.

 

Severn Bridge Yol Yarışının iyi organizasyon kalitesi ve acil müdahale ekipleri olduğu biliniyordu. Ancak kaza detayları gibi, bilinmeyenlerle şu an için yorum yapmak mümkün değil. Kaza sonrası soruşturma başlatılmış olup, ilerleyen süreçte detaylarla ilgili daha fazla bilgi toplanacaktır. Genç sporcunun gerek klasikler gerekse büyük turlara olan ilgisi ve profesyonel bisiklet fanatikliğini bilen sevenleri için büyük yıkım oldu. Bloğunda her defasında dile getirdiği “Ben yarışlarla mutluyum.” yorumuna ek olarak yeni takımı ile katılacağı yarışın heyecanını anlatıyor. Britanya Bisiklet Federasyonu Başkanı Brian Cookson, “Bu olay, ülkedeki bisikletle ilgili olan herkes için bir trajedidir. Junior’un ailesi ve arkadaşlarını düşünüyorum.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın