III. Uluslararası Atatürk ve Zafer Yolu Turu

25/08/2009  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ve uluslararası düzeyde düzenlenen 3. Atatürk ve Zafer Yolu Turu, yarın (26.08.2009) 618 kilometrelik , Kastamonu’nun İnebolu ilçesinden başlayacak ve 30 Ağustos’ta Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde tamamlanacak.

 

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek ve toplam 5 etaptan oluşan tura, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gürcistan, İsrail, Bulgaristan ve Romanya’dan 70 sporcu katılacak. Her etap sonunda dereceye girenlere ödülleri verilecek.

 

Uluslaraarası olarak düzenlenen Atatürk ve Zafer yolu turu kapsamında başlangıç noktasında İnebolu Kaymakamı Dr. İlhan Karakoyun’dan teslim alacakları bayrak, toprak ve temsili cehaneyi taşıyacak sporcular Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde bitiş noktasına kadar ulaştırıp Kütahya Valisi’ne teslim edecekler. Uluslararası yarışçılara da tarihimizden, kültürümüzden tanıtım yapılacak. Kağnılarla alınan yolun yıllar sonra bisikletle alınması Zafer kutlamaları için ayrıca önem taşımakta. Atatürk ve Zafer Yolu Turu  Dünya yarış takvimine de girmeye hazırlanıyor. Türk Kültür ve Tarihini tanıtma amaçlı düşünülen Zafer Yolu Turu’nun Dünya Takvimine girip giremeyeceği Eylül ayında belli olacak.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: bisikletfederasyonu

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın