Homeros Festivali Bisiklet Turu 26 Mayıs’ta Bornova’da

23/05/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

İzmir’de Bornova Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Homeros Festivali, 24 Mayıs‘ta başlıyor.

 

 

Adını Bornova’da yaşadığı bilinen ünlü Ozan Homeros’tan alan festivalde her yaş grubundan insanın katılabileceği bir  bisiklet turu da yer alıyor. Tur, 26 Mayıs Pazar günü saat 10:30‘da Bornova Viyadük altı otopark alanından başlayıp 9 km‘nin ardından Aşık Veysel Park alanında sona erecek.

 

Kurallar ve katılım şartları

Tura katılmak isteyenler kayıtlarını İzmir Bornova Belediyesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kütüphanesi‘nde bulunan kayıt standında, 23 Mayıs Perşembe gününden 24 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar yaptırabilirler. Kayıt günlerini kaçıranlar, 26 Mayıs Pazar günü, tur başlamadan hemen önce, saat 10:00 – 10:30 arasında turun başlangıç alanındaki stantta da kayıt yaptırma fırsatına sahip olacaklar. O gün orada olup şehir içinde rahat rahat bisiklet kullanma keyfini yaşamak isteyenlere önemli bir hatırlatma: Güvenlik açısından katılımcıların kask takma mecburiyeti var. Organizasyon, bisikleti ve/veya kaskı olmayan katılımcılara da gereken ekipmanı ücretsiz olarak sağlayacak. 18 yaşından küçük bisiklet severler ise tura, velilerinin imzalayacakları izin belgesiyle katılabilecekler.

 

Tur parkuru

 

Sürpriz hediye ve ödüller

Turun heyecanına ve eğlencesine ek olarak, tur sonunda yapılacak olan çekilişi kazanan şanslı katılımcılara, 5 adet bisiklet ve bisikletçiye özel onlarca sürprizden oluşan çeşitli hediyeler verilecek.

 

Yeme-İçme

Turun ardından katılımcılar, Aşık Veysel Parkı’ndaki bitiş alanında sunulacak olan sınırsız yiyecek ve sıcak/soğuk içeceklerin tadını çıkaracak.

 

Kültürel/sanatsal aktiviteler ve yarışmalar

Bisiklet turunun yanı sıra teleskopla gökyüzü gözlemi, paneller, konserler, sergiler, tiyatro gösterileri, çocuk yarışmaları, halk oyunları gösterileri, çevre şenliği, sağlık yürüyüşleri ve spor gösterileri gibi birçok etkinliği de kapsayan festival 7 Haziran‘a kadar sürecek.

 

Festivalle ilgili detaylı bilgi için Bornova Belediyesi’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın