Haydi Oylar Bisiklete…

30/12/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Milliyetin geleneksel Yılın Sporcusu anketinde, “yılın spor adamı” kategorisinde Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu üç aday arasında yer almaktadır.
Aşağıdaki linkten ulaşacağınız ankete desteklerinizin bisiklet sporuna yönelik toplumsal farkındalık sağlanması açısından faydalı olacağına inanıyoruz.
Oylama 31 Aralık 2011 tarihinde sona erecektir.
Bu mesajın daha fazla bisiklet severe ulaşmasında göstereceğiniz destek için teşekkür ederiz.
http://www.milliyet.com.tr/anket/yilin_sporcusu2011.html
Dağ bisikletinde 2008 Pekin Olimpiyat Oyunlarında bir sporcu ile temsil edilen Türk Bisikleti 2012 Londra Olimpiyatlarına Yol Bisikletinde 3 sporcu ile katılmayı garantilemiştir.
Türk Bisikletinde ilk Avrupa Şampiyonluğu’na 2011 yılında Pist Bisikleti Branşında ulaşılmıştır.
Dağ ve Yol Bisikletinde bayan ve erkeklerde sporcularımız Balkan Şampiyonalarında kürsüde yer almayı başarmıştır.
123 ülkede canlı yayınlanan ve dünya genelinde en önemli 14 müsabaka arasında yer alan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile Türk Bisikleti ulusal ve uluslararası saygınlık kazanmıştır.
Sporcularımızın elde ettikleri başarılar ve ulusal/uluslararası organizasyonlar yoluyla bisiklet sporuna artan ilgi ülke genelinde ulaşım, sağlık ve spor amaçlı bisiklet kullanımını özendirici bir rol oynamıştır.
Bisiklete gönül veren herkesi, yılın spor adamı kategorisinde Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu’nu desteklemeye çağırıyoruz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın