Gürkan Genç Dünya Turuna Çıktı

01/10/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

Daha önce 6 ayda Türkiye-Japonya turu yapan bisikletli gezgin Gürkan Genç, geçtiğimiz hafta İzmir’den yola çıktı. Geçtiğimiz aylarda İzmir’de aynı yerde verdiği Türkiye-Japonya turunun sunumunun etkileri, izleyiciler üzerinde halen devam ederken, bu sefer salona yepyeni izleyici kitlesinin gelmesi, Gürkan’ı da sevindirdi. “Demek ki daha fazla insana ulaşabilmişiz” dedi.

 

 

Tıka basa dolan salonda, dünya turuna çıkacak olan Gürkan Genç’in anlatacaklarını merakla bekleyen büyük bir kitle vardı. Bir kısmı kendisini önceki turundan tanırken, izleyicilerin yarısı ise Gürkan’la henüz tanışıyordu. Japonya turunun tadı damağında kalan Gürkan, yeni izleyiciler için de Japonya’ya kadar olan önceki yolculuğunda yaşadığı birçok macerayı, zorluğu, keyifli anı tekrar paylaştı.

 

 

 

Kapısını çaldığı 680 firma ve kurumdan (5’i yabancı olmak üzere) SADECE 10 tanesinin kendisine destek olduğunu ifade eden Genç, sırf bu sürecin bile hayli zaman, enerji ve para kaybettirdiğini vurguladı.

 

İzleyicileri arasında, kendisinin de zamanında ilham aldığı ilk bisikletli gezginlerimizden değerli arkadaşımız Serkan Taşdelen de bulunuyordu.

 

Serkan Taşdelen (ayakta), Gürkan Genç’in sunumunda

 

Şimdi sizleri daha fazla bekletmeden Gürkan Genç’in sunumunun tamamının video kaydını sizlerle paylaşıyoruz;

 

[View:http://vimeo.com/49975250:550:0]

 

 

[View:http://vimeo.com/50394164:550:0]

 

 

 

Sunumun son bölümünde Gürkan Genç, sözü izleyicilere verirken kendisine birçok soru yöneltildi. Soruların “tamamının” olumsuzluk üzerine olması dikkat çekti. Kültürümüzün sadece olumsuzu düşündüren, sınırlayıcı nitelikte olmasının sonuçlarını bu sunumdaki sorularda da görmüş olduk.

 

Gürkan Genç’in “kendi adını taşıyan” Dünya Turu’na çıkacağı bisikleti

 

Kendisinden en son aldığımız habere göre 29 Eylül Cumartesi günü itibariyle Çanakkale’de ve bisikletiyle ilgili birkaç ekipman ihtiyacı olduğunu belirten Gürkan Genç, her gün bu uzun soluklu yolunda ilerlemeye devam ediyor.

 

 

Düzinelerce okulda ve eğitim kurumunda, toplantı salonunda bisikletin faydalarından bahsedip toplumda aydınlanma gibi çok değerli bir misyonu da üstlenen Gürkan Genç dostuma 7 yıl gibi uzun bir zaman alacak bu büyük turunda başarı, güç, sağlık ve sabır diliyorum.

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın