Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Buluşması Duyurusu GPA IV

29/07/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )


Üç senedir geleneksel olarak düzenlenen geçen sene 145 bisikletçinin katıldığı, Muğla Valiliği ve birçok sponsorun destek verdiği Gökova Pedallarımın Altında  Bisiklet Buluşması’ının dördüncüsü GPA – IV. bu sene 3-9 Ekim 2010 tarihleri arasında tekrar yapılıyor.

 

Geçen sene yapılan GPA III. Basın Açıklaması

[View:http://www.dailymotion.com/video/xb6fgy_gpa-iii-basyn-acyklamasy_sport:500:0]

 

Proje Adı         GÖKOVA PEDALLARIMIN ALTINDA IV. (GPA IV.)

Temel Amaç  Bisiklet sürmeyi yaşam biçimi haline getirmiş insanları, bu spora en uygun coğrafyalardan biri olan Muğla İlinde bir araya getirerek, yöremiz halkının Bisikletli Yaşam Kültürü hakkındaki farkındalıklarını arttırmak, Bölge dışından gelen katılımcıları Muğla İli coğrafyası ve kültürü hakkında bilgilendirmek, tura katılacak tecrübeli bisikletçi ziyaretçilerin bilgilerinden faydalanarak, Türkiye’de ve yaşadığımız illerde bisiklet ve doğaya  dair ileride düzenlenecek etkinlikler hakkında alt yapı çalışması yapmak.

     Bisiklet Federasyonunun 2006 yılında teklif ettiği “Bisikletim ve Ben” projesinin ruhuna uygun olarak bu buluşmanın Muğla’da uluslar arası bir şenlik havasında her yıl tekrarlanarak gelenekselleştirilmesi için faaliyette bulunmak.

 

Temel Hedef Farklı coğrafyalardan, değişik yaş ve meslek gruplarından bir araya gelmiş bisikletçilerin 04–09 Ekim 2010 tarihleri arasında belirlenen rota üzerinde lojistik destek verilerek güvenli bir şekilde yol almalarını sağlamak.

 

Alt Hedefler  Katılımcılara belirlenen bölgelerde fidan dikilmesi konusunda yardımcı olarak, ilimizde orman yangını tehlikeleri hakkında bilgilendirmek, rota üzerindeki yerleşim birimlerinde yaşayan insanların dikkatini çekerek bisiklet sporunu yapmaya teşvik etmek. Turizmin önemli bir gelir kaynağı olduğu bölgemizde, alternatif turizm dalları yaratarak çeşitliliği ve hareketli sezon sürelerini arttırmak.

 

Biz Kimiz       Muğla Valiliği ile Muğla Üniversitesi himayelerinde, yerel yönetimler ve ticari firmaların sponsorluk desteğiyle, 2007, 2008 ve 2009 yıllarında Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Buluşmalarını başarıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

 

     Tur İşleyişi     Belirlenen tarihlerde kayıt yaptırmış katılımcılar, uzun süreli bisiklet turuna çıkmaya elverişli olduklarına dair sağlık kontrolleri yapılmış bir şekilde bisikletleri ve kamp malzemeleriyle birlikte, 03 Ekim 2010 tarihinde Muğla Üniversitesi Kampüsü Kötekli yerleşkesinde düzenlenecek teknik toplantıya katılacaklardır. GPA–IV. turunun başlayacağı ve biteceği 04–09 Ekim 2010 tarihleri arasında Organizasyon Komitesi tarafından belirlenmiş kurallara uyarak, kolluk kuvvetlerinin ve sağlık görevlilerinin eşliğinde tur disiplin içerisinde yol alacaklardır. Organizasyonsüresince yerel yönetimler ve sponsor firmalar tarafından tedarik edilen yemek ve kumanyalardağıtılacak,yine organizasyon komitesi tarafından ayarlanan konaklama yerlerinde kamp kurulacaktır. Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Buluşması’nın (GPA) temel prensibi, güvenli bir şekilde, dostluk, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde turun tamamlanmasıdır.

ve GPA II ve GPA III ‘Videoları.

[View:http://www.dailymotion.com/video/xb1291_gokova-pedallarymyn-altynda-iii_travel:550:0]

[View:http://www.dailymotion.com/video/xb5aq2_gokova-pedallarymyn-altynda-iii-bol_sport:550:0]

[View:http://www.dailymotion.com/video/x7cn2h_gpa-2-balkaran-inii_sport]

 

Parkur       1. Gün: Muğla- Ula- Portakallık- Elmalı- Yeşilova- Gökova- Akyaka (70 km)

                         2. Gün: Akyaka – Akbük – Ören ( 65 km )

                     3. Gün: Ören – Mazıköy – Mumcular – Kızılağaç – Bodrum (90 km)

                     4. Gün: Bodrum – Datça Körmen Lmn. (Feribot Geçişi) – Aktur (45 km)

                     5. Gün: Aktur – Hisarönü – Marmaris ( 70 km )
                       6. Gün: Marmaris – Akyaka ( 30 km )
 

Tarihler         Başlangıç Tarihi ve Yeri: 03 Ekim 2010 Muğla Üniversitesi Kampüsü Atatürk Kültür Merkezi (AKM) D Salonunda teknik toplantı. (Saat:19:30)                    

                        Tur Başlangıcı: 04 Ekim 2010 Muğla Üniversitesi Kampüsü (Saat:10:30)

                        Tur Bitiş Tarihi ve Yeri: 09 Ekim 2010 Akyaka

 

DüzenleyenlerMuğla Valiliği, Muğla Üniversitesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Muğla Bisiklet Topluluğu

 

Org. Komitesi   A. Arslan KAYA, Altan KALAY, Dilek BULUT, Erdinç HASKAYA,

                         H. Can DEMİREL, Murat SAKAL, Özgür PÜSKÜLLÜOĞLU, Tuğrul MUTLU

 

İl temsilcilikleri ve kontenjanları

ANKARA: Funda ULUTÜRK, Ayşe YILDIZ—25 kişi
BURSA: İbrahim KIZILKAYA—15 Kişi
Doğu Anadolu Bölgesi: Serkan TAŞDELEN—10 Kişi

İstanbul: Hüseyin SUDA, Mutlu Tunç, Mesut DİKMETAŞ —50 kişi

İzmir: Olcay ORMANKIRAN—25 kişi
Karadeniz Bölgesi: Enes ŞENSOY—10 kişi

Diğer iller ve Muğla: Altan KALAY, H.Can DEMİREL—25 kişi

Yurtdışı: Altan KALAY, H.Can DEMİREL—25 kişi

Kayıtların Alınış Biçimi: Ücretler, Muğla Üniversitesi Geliştirme Derneği’ ne ait olan hesaba yatırılacaktır. Hesap numarası, bölge ve il temsilcilerinden öğrenilecektir.

Tur Katılım Ücreti: Kişi başı 75 TL.

www.gokovapedallariminaltinda.com

 
 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın