Genç Erkekler 2013 Türkiye Zamana Karşı Şampiyonu Kocaeli Brisa Takımından Onur Balkan

20/06/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

Çorum’da yapılması planlanan, ancak son hafta Niğde’de yapılması kararlaştırılan 2013 Türkiye Şampiyonasında ilk gün, kategorilere göre sergilenen zamana karşı performansıyla geçti. 2012 Yıldız A Erkekler Zamana Karşı şampiyonu Onur Balkan (Kocaeli Brisa Spor), bu yıl genç erkekler kategorisine geçerek, en iyi dereceyi çıkarttı ve şampiyonluk ünvanını korudu. İkinciliği Torku Şeker Spor Takımından Fethullah Köse, üçüncülüğü ise yine Kocaeli Brisa Spor takımından Muhammet Ali Özçelik aldı.

 

Büyük Erkekler zamana karşı Türkiye Şampiyonası mücadelesinde  Bekir Bakir Akirşan (Torku Şeker Spor)‘ın Şampiyonluğunu ilan etmesinden sonra yarış programında sıra genç erkekler 2013 Türkiye Zamana Karşı Şampiyonasına geldi. Büyük erkeklerin yarı mesafesi olan 15 kilometrelik parkura 37 genç erkek sporcu start aldı. 2012 Türkiye genç erkekler zamana karşı şampiyonu Onur Balkan, start alan son isimdi. 10 Mart 1996 doğumlu genç sporcu, 15 kilometrelik parkur içerisinde 3 sporcuyu geçerek bir kez daha saate karşı kapasitesini sergiledi ve günün en iyi derecesini, 20 dakika 07 saniye olarak çıkardı.

 

17 yaşındaki sporcu Onur Balkan, “Şampiyonluk ünvanımı, yeni kategoride korumayı hedefliyordum. Forumundan memnunum ancak başarımı borçlu olduğum Kocaeli Brisa Takım Menajerimiz Nadir Yavuz‘a ve antrenörüm Mert Mutlu‘ya, bana güvenip destekledikleri için teşekkür ederim. Takımıma bu şampiyonluğu kazandırmış olmaktan çok mutluyum. Yarın ki yol yarışını da hedefliyoruz. Bu sezon için, olursa Balkan Şampiyonasını da hedefliyorum.” dedi.

 

2013 genç erkekler Türkiye Zamana Karşı şampiyonasında gümüş madalyayı, Konya Torku Şeker Spor‘dan Fethullah Köse kazandı. Fethullah Köse, 50 saniye fark ile 15 kilometreyi tamamladı. Bronz madalya ise yine Kocaeli Brisa Takımından Muhammet Ali Özçelik‘e gitti. Özçelik, takım arkadaşı Onur Balkan‘ın derecesinden 53 saniye geriden tamamladığı parkurdan Türkiye üçüncüsü olarak ayrıldı.

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın