Frig Vadileri Dağ Bisikleti Yarışı Tamamlandı

08/11/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir illerini kapsayan Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliğince düzenlenen etkinliklerden ikincisi olan Frig Vadileri Dağ Bisikleti Yarışı 31 Ekim 2010 tarihinde koşuldu.

Eskişehir ili sınırları içerisinde bulunan Yazılıkaya’dan start alan Frig Vadileri Dağ Bisikletleri Yarışı, 75 kilometrenin sonunda Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Döğer Kasabası’nda sona erdi. 93 sporcunun katıldığı 6 kategoride gerçekleştirilen Frig Vadileri Dağ Bisikletleri Yarışını 2 saat 53 dakikalık derece ile Ankaralı sporcu Zülfü Karabulut birinci olarak bitirirken, 2 saat 56 dakikalık derece ile Aksaraylı sporcu Kamil Akalp ikinci ve 3 saat 6 dakikalık derece ile Antalyalı sporcu Mustafa Şirin üçüncü olarak finişi gören sporcu oldu. Elitmen, U-23 ve 30 yaş üzeri kategorilerinde yarışan sporcular 75 kilometrede pedal çevirirken, bayanlar, Junior ve 40 yaş üzeri kategorilerinde yarışan sporcular da Büyük Yayla mevkisinde starta ulaştılar.

 

Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga yaptığı konuşmasında, Bölgenin Türk ve dünya kamuoyuna tanıtılmasını ve bölgeyi turizme açmayı hedeflediklerini belirtti. Bir süre önce fotoğraf yarışmasının yapıldığını dile getiren İmga, ikinci bir etkinlik olarak da Frig Vadileri Dağ Bisikleti Yarışı’nın yapıldığını ve katılımcıların da parkurdan çok memnun olduklarını belirtti. İmga, “Katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza büyük destek verdiler. İnanıyorum ki vadinin tanıtımı noktasında çok büyük katkıda bulundular. İlk yarışmanın hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonraki yıllarda daha yüksek katılımların çıkarılmasını bekliyorum” dedi.

Döğer Kasabası vatandaşlarının büyük bir ilgi ile seyrettikleri yarışmalara katılan sporcular, tarihi Döğer Kervansarayı’nda düzenlenen tören ile Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, İhsaniye Kaymakamı Onur Kökçü, Kütahya İl Özel İdare Genel Dr Salih Akaya ve İhsaniye Belediye Başkanı Ömer Güngör’ün ellerinden ödüllerini aldılar.


Yarış Sonuçları:

 

40+ MASTER
ADI SOYADI LİSANS NO KULUBÜ ŞEHİR DERECE
SONUÇLAR
Murat Hatipoğlu 01-009000317 Adanaa Bisiklet Spor Klübü Adana 1.41.20
CENGİZ UÇKAN 16-00900035 BURSA BÜYÜKŞEHİR BURSA 1.42.31
OĞUZ ÇEVİK 34-009000550 FERDİ İSTANBUL 1.50.06
Aykut Sıgındık 03-009000031 Afyon Afyon 1.58.02
Osman Çoban 03-009000035 Afyon Afyon 2,03,07
Ali osman Kara 26-009000231 Eskişehir Eskişehir 2,03,52
Yalçın Nişancı 34-009000420 İstanbul İstanbul 2,03,57
Vedat Demiroğlu Eskişehir Eskişehir 2,05,46
İsmail Elçi 03-009000026 Afyon Afyon 2,07,03
YÜKSEL DEMİRKAN 34-00900052 FERDİ İSTANBUL 2,07,38
H.İBRAHİM BOZANİÇLİOĞLU 26-009000266 FERDİ ESKİŞEHİR 2,26,55

 

30+MASTER
ADI SOYADI LİSANS NO KLÜBÜ ŞEHİR DERECE
SONUÇLAR
Aliihsan Taş Tur19790626 İSTANBUL GENÇ. SPOR. İstanbul 3,05,00
SALİH MANAVOĞLU 59-009000046 BURSA FERDİ BURSA 3,05,04
ERSİN ÇELİK 16-009000147 BURSA BÜYÜKŞEHİR BURSA 3,05,40
BÜLENT ATLAS 06-009002192 MKE ANKARAGÜCÜ ANKARA 3,11,24
CEM ANAMURLUOĞLU 34-009000099 RİZE GENÇLİK SPOR MÜD. İSTANBUL 3,26,02
OGÜN ÇAVUŞ 34-009000407 MKE ANKARAGÜCÜ ANKARA 3,34,13
İlhan Karabiber 27-009000055 Gaziantep Ferdi GAZİANTEP 3.38.23
ERKAN TERİK 16-009001170 FERDİ BURSA 3,56,52
mustafa şahan 27-009000068 FERDİ GAZİANTEP 80%
gökhan uzunca bursa 80%
Murat Demirtaş 55-009000058 Samsun Samsun 80%
Aram tabar istanbul 80%
OĞUZ ÖZÇELİK 34-009000009 RİZE GENÇLİK SPOR MÜD. İSTANBUL 80%
Faruk diş istanbul 80%
TAHSİN BAKIM  27-009000202 FERDİ GAZİANTEP 80%
ALİ YILMAZ 06-009001885 HACETTEPE ÜNİVER. ANKARA 80%
CENGİZ TÜRK 03-009000038 AFYON AFYON terk
BARIŞ SEÇER 03-009000037 AFYON AFYON terk

 

JUNIOR
ADI SOYADI LİSANS NO KLÜBÜ ŞEHİR DERECE
SONUÇLAR
İsak Ünal Tur19920101 Adana Bisiklet Spor Adana 1.20.12
AGİT SALMAN 33-009000328 İSTANBUL GENÇLİK VE SPOR MÜD. İSTANBUL 1.20.12
TANER ERDOĞAN 27-009000091 GAZİANTEP GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ GAZİANTEP 1.23.12
ÖMER FARUK KANSIZ 34-009000519 RİZE GENÇLİK SPOR MÜD İSTANBUL 1.23.40
YUSUF ÇABIK 27-009000084 MKE ANKARAGÜCÜ ANKARA 1.23.40
MUSTAFA ŞAHAN GAZİANTEP GENÇLİK SPOR GAZİANTEP 80%
UGUR RECEP ÇELİK  27-009000086 GAZİANTEP GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ GAZİANTEP 1.20.42
MERT ÜŞENMEZ  16-009001238 BURSA GENÇLİK SPOR BURSA 1.31.16
EMRAH GEZEN  27-009000090 GAZİANTEP GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ GAZİANTEP 1.33.20
mehmet yazaoğlu GAZİANTEP GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ GAZİANTEP 1.40.22
Abdulsamet Kıv 27-009000211 Gaziantep Ferdi Gaziantep 1.42.31
okan Semih Zorbek 26-009000257 Eskişehir Eskişehir 1.44.53
Ömer CEYLAN 26-9000265 FERDİ Eskişehir 1.51.07
gökhan kuşçuoğlu 26-009000229 Eskişehir Eskişehir 1.53.11
Barış Çakmak 26-009000263 Eskişehir Eskişehir 1.55.28
KEREM ANIL 55-009000054 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ SAMSUN 2,03.27
Şafak Uysal 43-009000134 Kütahya Belediye Spor Eskişehir 2.13.08
Orcun CEYLAN 26-9000264 FERDİ Eskişehir 2.35.09
Sercan Kızılkaya 03-009000023 AFYON afyon Dnf

 

ELITE ERKEKLER
ADI SOYADI LİSANS NO KLÜBÜ ŞEHİR DERECE
SONUÇLAR
ZÜLFÜ KARABULUT  06-009002051 ATLANTİK GENÇ.SPOR. ANKARA 2,53,03
Kamil Akalp 33-009000039 Aksaray Aksaray 2,56,15
Mustafa ŞİRİN TUR19850928 ALANYA DOĞA SPORLARI ALANYA 3,06,11
YAVUZ KİLİM TUR19861101 NİLÜFER BİSİKLET BURSA  3,07,20
HASAN ŞEN 16-009000039 FERDİ BURSA  3,07,35
Mahmut Karabiber Tur19820319 Gaziantep Gaziantep 3,15,34
Gökay KONUK 26-009000031 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SPOR KLÜBÜ Eskişehir 3,17,24
Uğur Nişancı 34-009000388 İstanbul İstanbul 3,18,07
İsmail Odabaşıoğlu Turr19850502 Ankara Ferdi Ankara 3,18,07
MUSTAFA ALATAY 27-009000048 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GAZİANTEP 3,43,53
İSKENDER ÖZBEK 06-009002210 HACETTEPE BİSİKLET ANKARA 3,47,21
Mahmut Bayram  34-009000526 İstanbul İstanbul 3,51.09
Aziz Mustafa Şahin 34-009000525 İstanbul İstanbul 80%
HALİL İBRAHİM BAYRAKTAR  06-009002277 HACETTEPE BİSİKLET ANKARA 80%
BEŞİR BOZDAĞ 26-009000267 FERDİ ESKİŞEHİR 80%
Metehan Şeker 26-009000179 Eskişehir Eskişehir 80%

 

 

ELITE WOMEN
ADI SOYADI LİSANS NO KLÜBÜ ŞEHİR DERECE
SONUÇLAR
Esra Kürkçü  TUR19870205 LASSA ANKARA 1.29.18
SEMRA YETİŞ 07-009000675 MKE ANKARAGÜCÜ ANKARA 1.31.16
Eda KONUK 26-009000099 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SPOR KLÜBÜ ESKİŞEHİR 1.46.44
PELİN BAYRAM TUR19900107 RİZE GENÇ. SPOR İSTANBUL 1.55.30
ayris ışık ferdi İSTANBUL 2.00.40
SEÇİL İNCİ 06-009002308 HACETTEPE ÜNİ.SPOR KULUBÜ ANKARA 2.22.25
Seda KARCI 53-00900003 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SPOR KLÜBÜ RİZE 2.39.00
Emine Meriç Şeker 26-009000178 Eskişehir Gsim Eskişehir terk

 

 

U-23
ADI SOYADI LİSANS NO KULÜBÜ ŞEHİR DERECE
SONUÇLAR
HAMZA KANSIZ  RİZE GENÇLİK SPOR İSTANBUL 2,56,15
Bayram Eroğlu MKE Ankaragücü Adana 3,04,20
İsmail Demirkan Tur19910507 Delta Spor Ankara 3,16,32
YUNUS TERKİN 27-009000172 SOF DAĞ GENÇLİK VE SPOR MÜD. GAZİANTEP 3,18,23
Burak Güner tur19910701 Gaziantep Gaziantep 3.38.23
CİHAN MERCAN 16-009001194 BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR BURSA 3,40,12
İsmail Şen 32-009000005 Isparta Isparta 3,43,53
Kaveh Kebriaei Tur19891231 Delta Spor Ankara 3,43,53
Bilal Kurnaz 26-009000227 Eskişehir Eskişehir 3,43,53
ALPER ŞENER  06-009002305 HACETTEPE BİSİKLET ANKARA 80%
İbrahim Sarı Eskişehir Eskişehir 80%
OGUZHAN DAĞ 01-009000286 Aksaray Gsim Adana 80%
BUĞRA ÖZKAN 06-009002264 HACETTEPE BİSİKLET ANKARA 80%
Hasan Öztürk 06-009002212 Ankara Ankara 80%
YASİN MUTLUBAY 26-009000225 FERDİ İZMİR 80%
Kamil Sina Şentürk 26-009000214 Eskişehir Eskişehir 80
Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın