Eski Pro Bisikletçi Kazada Yaşamını Yitirdi

17/12/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

 

Fransız bisiklet camiası, bu sabah gelen şok kaza haberi ile sarsıldı. Eski Fransız bisikletçi Arnaud Coyot geçirdiği araba kazası sonrası yaşamını yitirdi.

 

Fransız medyasından gelen raporlara göre, Coyote pazar sabahı 3 kişi ile birlikte yolcu koltuğunda gezintiye çıktı. Araç o anda profesyonel olan Cofidis sürücüsü Guillaume Levarlet tarafından kullanılıyordu. Diğer yolcu ise bir başka profesyonel bisikletçi olan Ag2La Mondiale sürücüsü Sébastien Minard olarak kayıtlara geçti.

 

Sürücü Levarlet’ in, kazanın ardından polis ekipleri tarafından alkollü olarak direksiyon başına geçtiği ile ilgili ifadesine başvuruldu. Levarlet’ in söylediğine göre kaza yaklaşık olarak sabah 6:30 saatlerinde meydana geldi. Aracın kontrolünü kaybettiklerini belirten Lefarlet, kontrolü kaybettikten sonra metal bariyerlere çarptıklarını söyledi.

 

Fransa’ nın Beauvais kentinde meydana gelen kazanın ardından olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı araçtan çıkartılarak hastaneye götürüldü. Ancak 33 yaşındaki bisikletçi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

Araç sürücüsü Levarlet ve diğer yoldu Minard ise kazayı ciddi bir biçimde yaralanmadan atlattılar.

 

Arnaud Coyot, 2003 yılında profesyonel kariyerine başlamıştı. Cofidis takımı ile profesyonel bisiklet camiasına giriş yapan Coyot, 4 yıl bu takımda kaldıktan sonra Unibet.com takımında 1 yıl süre ile yarıştı. Daha sonra 2008 yılında Caisse d’Epargne takımı ile anlaşan Fransız, 2010 yılına kadar burada kaldı. Son olarak 2011 yılında Sojasun ile anlaşan Coyot son 2 yılını burada geçirmişti.

 

Coyot’ un en büyük başarısı 2006 yılında zafere ulaştığı Classic Haribo idi. Bu zaferini Thor Hushovd ile girdiği sprint mücadelesi sonrası kazanmıştı. Aynı zamanda 2008 yılında Fransa Yol Şampiyonası’ nda gümüş madalya elde eden bisikletçi, 2005 Paris-Roubaix’ i 10. sırada bitirmiş ve Vuelta a Espana ile Tour de France’ ta bir çok etapta ilk 10′ da yer alma başarısını göstermişti.

 

Coyot’ un kaza haberinin duyulmasının ardından ise birçok profesyonel bisikletçi ve bisiklet camiasının önemli ismi twitter aracılığı ile duydukları üzüntüyü paylaştılar;

 

İşte o tweetlerden bazıları;

 

Saddened to read the news that former French pro rider Arnaud Coyot has passed away. He was a great guy. RIP

 

Good fine and nice rider from the peleton left us. RIP Arnaud Coyot

 

so sad to read the news of Arnaud Coyot. He was a great friend and a dedicated team mate to one and all. he will be sadly missed. My…..

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın