Ege Pedal Spor Kulübü’nden Örnek Bir Adım – Altın Ödüllü Çiğli Bisiklet Yarışı

11/06/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

Birçok 2.2 ve KAP yarışlarının yapılamadığı şu günlerde  henüz daha yeni kurulmasına rağmen hızlı ve emin adımlar ile yoluna devam eden İzmir’in yegane profesyonel takımı olan Ege Pedal Spor Kulübü başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor, bu sene Türkiye’de ki yarış eksikliğini yerel dinamikleri de harekete geçirerek bu anlamda da  katkı veriyor.

 

 

Yarış organizasyonlarındaki başarılarına devam eden Ege Pedal Spor Kulubü  İzmir’de 3 hafta süren ve büyük ses getiren “Ödüllü Mosso İzmir Çiğli’de Yarışıyor” yarışlarından sonra şimdi de 16-17 Haziran 2012 tarihinde yine Çiğli’de daha büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Organizasyonun adı Altın Ödüllü ”Türkiye Çiğli’de Yarışıyor” Bisiklet Yarışı.  Adından da anlaşılacağı gibi yarış Türkiye çapında olup dereceye girenlere ödül olarak altın verilecek. Yarışa Türkiye genelinde 17 adet bisiklet spor kulübü katılacak, isterlerse bisikletçiler ayrıca ferdi olarak ta yarışa katılabilecekler ancak katılımcıların öncelikle  kulübün resmi internet sitesinden ön kayıt oluşturmaları ve gerekli tüm koşulları sağlamaları gerekiyor. Yarışma için lisans şartı aranmamakla beraber mutlaka alınması gerekli belgeler sitede belirtiliyor. Böylelikle yerli ve yabancı herkesin katılabileceği bir yarış organizasyonu hazırlayarak  bisiklet sporuna katkı verilmesi hedefleniyor.

 

Daha kurulduğu ilk günden itibaren hedeflerini ve çıtasını yüksek tutan Ege Pedal Spor Kulubü hak ettiği desteği sponsorlarından ve yerel dinamiklerden gördüğü gibi Bisiklet Federasyonu’nun da desteğini almış görünüyor. Bu yarış için çıtayı yükselten organizatörler yarışta profesyonel chip sistemlerini kullanarak ve Bisiklet Federasyonu’nun profesyonel hakemleri ile çalışarak katiteye bir kaç basamak ileriye taşıyacaklar.

 

Yarış, yarışta ki kategoriler ve detaylı yarış bilgileri için lütfen tıklayınız: http://www.egepedalsporkulubu.com/yaris.htm

 Katılımcı kulüpler aşağıdaki gibidir;
 
KKTC Bisiklet Federasyonu
Lassa Cycling Team Brissa Spor  
Yalova Belediye Spor  
Bursa Büyükşehir Belediye Spor
Yeşil Giresun Belediye Spor
Balıkesir Zeytinli Belediye Spor
Aydın Gençlik Spor
Konya Torku Şeker Spor
Çorum Belediye Spor
Çiğli Belediye Spor
Çatal Höyük Çumra Belediye Spor
Aydın Güzelçamli Belediye Spor
İstanbul Rimayad Spor Kulübü
Eskişehir Gençlik Spor Kulübü
Nilüfer Belediye Spor
Balıkesir Belediye Spor
Ege Pedal Spor Kulübü

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın