Dostumuz Çağatay Avşar’ı Kaybettik Acımız Büyük

17/06/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

Bugün içimizi yakan bir haberle başladık güne. Sevgili dostumuz Çağatay Avşar’ın acı haberi bisiklet camiasına düştüğünde yakıştıramadık dostumuza bir çoğumuz inanmak istemedi de acı haber gerçekti. Çağatay sabah saatlerinde çıktığı antrenman güzergahında plakası belirsiz bir araç tarafından zalimce çarpılıp sürüklenerek kaçan araç tarafından ölüme terk edildi. Otoban üzerinden geçen araçların Çağatay’ı görmeleri ve polise haber vermeleri üzerine olay yerine gelen ambulans Çağatay’ı kurtaramadı. Çarpan araç kaçmasaydı zamanında müdahaleyle şansı olabilirdi. Cinayeti işleyen araç sahibi aranıyor.

 

 

40 yaşındaydı Çağatay hayat dolu, dost canlısı, güler yüzlüydü sürekli çok özleyeceğiz. Acımız büyük…

 

Mayıs ayında katıldığı Ankara yarışlarından resimleri kaldı geriye. Yarın cenazesi Ankara Kocatepe camiinden kaldırılacak. Dostumuzu son yolculuğunda yalnız bırakmak istemiyoruz. Katılmak isteyen arkadaşlarımız için; saat 16.00`da GÜVENPARK`ta havuz başında BİSİKLETLERİMİZLE buluşalım.

Bir BÜTÜN olmak ve TEPKİLERİMİZİ belli etmek için bu acı günümüzde SIYAH KIYAFETLERİMİZLE ve BİSİKLETLERİMİZLE Çağatay`i son yolculuğunda yalnız bırakmayalım.

Pedallarımız, içimizdeki öfkeyi bastırmak ve acımızı paylaşmak için bu kez hüzünle dönecek!

 

Bisiklet için gereken önem, bisiklet yolları hakkımız olan bize verilmediği sürece bu acılar bitmeyecek. Bu sebeple sayımızı göstermek, sesimizi duyurmak için katılımları bekliyoruz. Diğer illerin bisiklet derneklerinin de konunun önemini dikkate alarak aynı gün ve saatte ülke genelinde Çağatay için toplantı düzenlemelerini rica ediyoruz. Böylesi bir günde bu şekilde kaybettiğimiz dostumuz artık birşeylerin değişmesi için organize olmamız gerektiğiniz sayımızı sesisimizi gösterip hakkımız için uğraşmamıza vesile olmalıdır.

 

Bir hafta boyunca cyclingtr ‘de yas sebebiyle siyah kurdele uygulamasına dostlarımı davet ediyorum. Ailesine, dostlarına ve tüm camiamıza Allah sabır versin.

 

Facebook linki: http://www.facebook.com/event.php?eid=102276933158396&ref=ts

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın