Daniel Moreno Antrenmanı Sırasında Kaza Geçirdi

07/01/2014  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

Önümüzdeki ay 2014 sezonuna Tour de San Luis ile start alacak olan 32 yaşındaki İspanyol sporcu Daniel Moreno Fernandez, dün antrenmanı sırasında kaza geçirdi. Katusha takımının tırmanışçısı, dün sürat antrenmanı yapmak üzere zamana karşı bisikleti ile çıkmış, önüne çıkan, dikkatsiz sürücü yönetimindeki arabaya çarparak, ambulansla hastaneye sevki gerçekleşmiş. Sporcunun herhangi bir kırığı ya da travması olmadığı tespit edilse de, kaza sonucu 2 gün performans antrenmanlarını gerçekleştiremeyeceği Moreno’nun takımı tarafından açıklandı.

Moreno-crash

Kazaya sebep olan aracın fotoğrafı ve sevenlerinin tedirgin olmaması için Moreno’nun fotoğrafı Twitter’dan paylaşıldı. Daniel Moreno’nun takımı Katusha, kazaya dair bilgileri bisiklet basını ve fanatikleri için paylaştı. “Moreno dün, 28 Aralık’ta antrenman yapmak üzere ilerlerken bir araç kendisine çarptı. Acil olarak hastaneye sevki yapılan Moreno’nun, olası travma ve kırık tespiti için tam tıbbi check-up uygulandı ve bulguya rastlanmadı. Öte yandan, Moreno’nun bisikleti tamamen kullanılamaz durumda.” açıklaması yapıldı.

moreno_bcroxmbcyaa8f1f_220

2013 sezonunda, Katusha kadrosunun hem Fransa Bisiklet Turu hem de Vuelta a Espana’da start alan güçlü tırmanışçısı, Fransa Turunu genel sıralamada 17. Vuelta’yı ise 10.sırada tamamlamıştı. Muneco lakaplı İspanyol sporcunun 2 gün antrenman arasından sonra, önümüzdeki ay gerçekleşecek Tour de San Luis için idmanlara devam edebileceği açıklandı.

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın