Cyclingtr Geleneksel II. Uludağ Bisiklet Tırmanışı

29/07/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )


[View:http://vimeo.com/13738916:550:0]

Her sene geleneksel olarak yapacağımız  Cyclingtr Geleneksel Uludağ  Bisiklet Tırmanışı’ının ilkini 17 Temmuz 2010 sabahı gerçekleştirdik.

Sonderce keyif aldığımız bu tırmanışımızda  bisiklet ve triatlon sporuna gönülvermiş bütün dostlarımızın aramızda olmasını arzu ederdik. Seneye tekrarlayacağımız Cyclingtr Uludağ  II. Bisiklet Tırmanışımızı’ın tarihini şimdiden belirledik. Auğtos 2011 ayı içerisinde  yapmayı hedeflediğimiz tırmanışta tüm dostlarımızı yanımızda görmek istiyoruz.

Ne amaçla; Nasıl yapıyoruz?
Öncelikle belirtmek isterim ki yaptığımız ve geleneksel olarak yapacağımız bu trımanışlar kesinlikle bir yarış değildir. Biz burada bisiklet ve triatlon sporuna gönül vermiş herkesin bir araya geldiği bir etkinliği gerçekleştireceğiz. Cyclingtr Geleneksel II. Uludağ Bisiklet Tırmanışı herkesin keyif alarak kendi temposunda Uludağ‘ın büyüleyici atmosferinde, yeşillikler içinde ve akan sular arasında herkesin bisikleti ile yapacağı bir performans trımanışıdır.  Yukarıda mangal başında yemeklerimizi yerken, bir olup ve birlikteliğimizi tadını çıkarıp bisiklet ve triatlon sporu için neler yapabilirizi konuşacağız, dostluk ve arkadaşlıklarımızı pekiştireceğiz.

 

Bu tırmanışın ticari hiç bir yanı, ücret, katkı payı yoktur herkesten tırmanışa yetenekleri, bilgisi ve gücü oranında katkının beklendiği ve herkesin her anlamda bireysel sorumluluğunu alacağı bir performans tırmanışıdır.  Bu etkinlikte bizim için önemli olan tırmanıştır, tehlikeli olacağından etkinlik kesinlikle Uludağ’dan inişi hedeflememez ve kapsamaz.

Planımız;
28 Ağustos 2011 Cuma akşamı Uludağ’da kamp çadılarımızı kurarak Cuma gecesini yukarıda geçireceğiz.  Cumartesi sabahın ilk ışıkları ile hafif bir kahvaltı yapıp  bisikletler ile kontrollü bir şekilde öncü lideri geçmeden aşağıya birlikte ineceğiz.  Eğer Cuma akşamı bize katılamayan dostlarımız olursa onları 8:30’da Çekirge Meydanında karşılayacağız. Öncesinden bize katılacağını bildirmiş, tırmanışa katılacak diğer arkadaşlarımızın kayıtları alınacaktır. Tırmanış hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Aracı olmayan dostlarımızın eşyalarını yukarıya çıkarmak için bir araç tahsis edeceğiz. Saat 8,30 -9.15 arası tüm ihtiyaclar giderilip hazırlıklarımızı bitireceğiz ve saat 9.30’da yaklaşık 30 km lik trımanışımız başlayacaktır. İlk 3-5 km grup halinde çevirilecektir  işeret verinceye kimse lider bisikletçiyi geçmeyecek ve kopmaya izin verilmeyecektir kopan olursa uyarılacaktır.  Lider bisikletçinin yada teknik aracın işareti ile herkes kendi temposunda ve sorumluluğunda tırmanışını gerçekleştirecektir. Herkesin kendi bisikletini tamir edebilecek donanımı yanında taşımasını öneririz bununla bereber eşyalarımızı taşıyacak ve en sondan gelecek araç içerisinde de teknik malzemelerin taşınması mümkündür.

Tırmanış öncesi herkes mutlaka cep telefonlarını organizatöre kaydettirecek, hattını açık olarak telefonunu yanında taşıyacaktır ve liderin yada organizatörümüzün tel numarasını telefonuna kayıt edecektir.

Sürücüler tırmanış sırasında bir başka bisikletçiyi beklemek beklememek konusunda serbestirler, hiç bir katılımcı bir başkasına “Niçin beni beklemediniz?” deme hakkına sahip değildir. kimseyi bir başkasını beklemek zorunda olmayacaktır ancak bekleyip yardımlaşmak isteyene de kimse karışmayacaktır. 

Herkes tırmanış sırasında milli parka giriş ve çadır kurmak için bir miktar 20 TL civarında ek parayı yanında taşımalıdır.

Uludağ zirvesinde otelleri geçtikten sonra yol sola dönmektedir buradan manzara yerine ilk ulaşan 10 kişiye CTR tshirtü armağan edilecektir ve zirveye CTR bayrağı dikeceğiz. Çadırlarımızı bir gün öncesinden kurmamışsak ilk kez yukarıya çıkan katılımcıların çadır kurmasına yardımcı olunacaktır. Yiyecek konusunu ise şu şekilde düşünüldü,  Çıkmadan önce herkes yemek konusunda katkı sağlayacak, malzemeler araba ile yukarı taşınacaktır.  Öğlen yemeği herkesin öncesinden kendi hazırladıklar aparatif yiyecekler ile geçirilecektir. Akşam ise katılımcılara Cyclingtr.com tarafından mangalda pişirilmiş tavuk ikarmı olacaktır. Her katılımcı içecek ve sabah kahvaltılıklarını öncesinden evlerinde  hazırlayıp yanına alacaktır.

 
Yukarıda kamp kuracagımız yerde bir kantin olmasına rağmen kişsel gıda ya yönelik ihtiyaçlarınızı yola çıkmadan öncesinden hazırlamanız önerilir.  Kamp için çadır kurma alanıdır buradaki temel kuralların hepsinie katılımcıların uyması zorunludur. 


Herkes kişisel ihtiyaçlarının yanısıra kendine ait bir çadır, mat, uyku, tulumu getirmelidir. Ağustos ayında yukarısı özellikle akşam soğuk olacağı için ayrıca  uzun kollu bir polar veya mont hatta içlik ve yağmurluk getirilmesi önerilir. Bisikletiniz için yedek iç lastik, pompa, yama takımı, yukarıda akşam kullanabileceğiniz bir fener almayı unutmayınız lütfen.

 

Bir kez daha tekrar edilmesi gerekirse bu etkinlik bir bisiklet turu değildir. Startın topluca verildiği, bisklet ve triatlon severlerin birlik ve beraberliğin geliştilmesinin amaçlandığı sportif amaçlı, performansa yönelik, ama herkesin kendi sorumluluğunda ve temposunda  tırmanacağı bir etkinlik olacaktır.

Bir senelik zamanınız var ve umarız katılanlar için küçük de olsa bir kaç süpriz daha yapabiliriz. Bu konuda ki gelişmeleri sitemizden duyuracağız lütfen takip ediniz.

2011 yılı için 50 kişil ile sınırlı bir katılımcı listesi oluşturulacaktır. Bu konuda katılımcı olma istediğinizi içeren maillerinizi tel numaralarınızı da vererek şimdiden  lütfen info@cyclingtr.com ‘a iletiniz. Katılımcı sayımıza uygun olarak etkinlik planlanacaktır.

 

 İlkini 17 Temmuz 2010’da gerçekleştirdiğimiz Cyclingtr Geleneksel I. Uludağ Bisiklet Tırmanışı konusunu Buradan takip edebilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

H. Hakan Koç

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın