Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu 23 Aralık ta Koşulacak

14/12/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

    Atletizm Federasyonunun 2010 yılı faaliyet takvimindeki planlı yarışlardan olan ve Şehit Asteğmen Kubilay anısına düzenlenen Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu 23 Aralık 2010 tarihinde Menemen Tarımsal Araştırma Enstitüsü önünde başlayıp, Çanakkale asfaltından ilçe garajına geçilerek, ilçe merkezine giden güzergahtan Kubilay anıtına varılması ile son bulacak. Koşulacak olan toplam mesafe 8000 mt.

    Hem Atletizim Federasyonu’nun resmi sitesinden, hem İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden aldığımız bilgiye göre; organizasyon İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Ege Ordu Komutanlığı’nın çabaları ile gerçekleşmekte. Teknik konuları ise Atletizm Federasyonu ve İzmir Atletizm İl Temsilciliği denetiminde yürütülecek olan koşuya katılmak için gereken şartların başında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, lisanslı sporcu olmak ve lisansını kayıt esnasında yanında bulundurmak zorunluluğu var. Son kayıt tarihinin 22 Aralık 2010 saat 17:00 olduğu yarış için herhangi bir katılım ücreti söz konusu değil. Müsabakaya katılan sporcular organizasyonun verdiği (günün anlam ve önemini belirten) formayla yarışmak zorunda. Formaları giymeyenler yarışmaya katılamayacaktır.

    Çeşitli kategorilerde koşulacak olan yarışmada; Büyük Erkekler, Büyük Bayanlar,  Genç Erkekler ve Genç Bayanlar yaş kategorilerinde dereceye girenlere para ödülleri dağıtılacak. Bu yıl dereceye giren sporculara yarışma sonrasında doping kontrolü yapılacak olması federasyonun yarışmaya verdiği önemi göstermekte.


    İlimizde sınırlı sayıda yapılan bu türden yol koşusu yarışlarının artması hatta Runtalya ve Avrasya gibi uluslararası maraton yarışlarına ev sahipliği yapması dileğiyle. Tüm katılımcılara başarılar dilerim.

Not: Triatlon lisansı ile yarışmalara katılabilinmektedir.

Kaynakça: http://www.taf.org.tr/

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın