Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 4.Etabında Ale-Jet Farkı

27/04/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 


      Tour of Turkey’in iki senedir yapılan ve turun zorlu etaplarından olan Marmaris-Pamukkale etabı bugün sabah  saat 10:35’de Marmaris Atatürk Caddesi sahil yolundaki Sabancı Lisesi önünden 165 sporcusu ile start aldı.

_____Üç gündür ünlü favori isimlerin etabı alamadığı turda bu kez etabın sprint etabı olmamasına rağmen şu sıralar Casa (Uluslararası Doping Kurulu) ile daha önce de olduğu gibi başı dertte olan Lampre’nin ünlü sprinteri Petacchi’nin bu yarışı alarak akıl, tecrübe, güç, teknik açıdan söylenebilecek her şeye sahip, dünya bisikleti ve Türkiye Turu için ne kadar önemli bir isim olduğunu tüm bisiklet severlere göstermiş oldu. Petacchi hatırlanacağı üzere ilk etabın finişinde rakibine yaptığı vurma hareketi yüzünden 1 dakika ve 200 İsviçre Frankı ceza almıştı. Bu etaptaki performansı bu turu ne kadar kazanmak istediğini ortaya koymuş oldu. Etap sonunda hem Türkiye Güzellikleri mayosunu hem de yeşil mayoyu bir sonraki etapta giymeye hak kazandı.

_____47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 207 kilometrelik etabından sonra genel sıralama birinciliğine NetApp takımından Bartosz Huzarski yükselerek turkuaz Mayo’nun sahibi oldu. İkinciliği FDJ takımından Sulzberger, üçüncülüğü Andaluccia takımından Riccardo Chiarrini aldı. Dünkü genel sıralamada birinci olan Colnago takımından Manuel Belleti ise yarışı bıraktı.

_____Türk sporcularından bahsedecek olursak özellikle Konya Torku Şeker Spor’lu Bulgar şampiyon Andanov Petrov’un takımı için neler yapacağı herkes tarafından merak konusuydu. Daha yarışın başlarında oluşan 38 kişilik öncü grubun içerisinden kopmayarak yarışı kazanmayı ne kadar istediğini gösterdi. Konya Torku Şeker Spor’lu bisikletçi Petrov, taraftarlarının ve takımının beklentilerini boşa çıkartmadı ve bu zorlu etabı başarıyla tamamlayıp hepimizi sevince boğarak genel sıralamada 16 saat 58 dakika 13 saniyelik derecesiyle 8. sıraya yerleşti ve takım arkadaşlarına moral kaynağı oldu. Manisaspor’dan Jeremy Yates ise 24. sırada bulunuyor.

[View:http://vimeo.com/22957899:550:0]

_____Etabı kısaca hatırlayacak olursak, son derece zorlu geçen bu etap aslında birçok sporcu tarafından tehlikeli bir iniş bölümü olan Sakar inişinin Marmaris’ten yapılan çıkışıydı. Etabın daha henüz başlarında Kategori 1 çıkışıyla başlaması nedeniyle takımların bu etap için özel taktikler planlamasını ve sporcularını hazırlamasını gerektiren bir etaptı. Etabın başlamasıyla beraber hava şartlarının da kötü olması tırmanıcılara çok büyük avantajlar sağladı. Ara gruplar ile grubu kaçıranlar arasında çok büyük zaman farkları olmasına sebep oldu. Sanırız ki bu da tur için üst sırada yer almayı hedefleyen, ancak grubu kaçıran sporcular için son derece hayal kırıklığı yaratacak olan bir etap olarak kalacaktır.

_____Ayrıca etap bugün iki adet Türkiye Güzellikleri ve bir adet sprint primi verdi. Yine yarışın sprint primi geçirdikten sonraki iniş kısmı son derece iyi teknik gerektiren bir bölüm olduğu için başarılı inişleri olan yarışçılara çok büyük avantaj sağladı, teknik inişe geldikten sonra artık geride kalan ana grubun öncü grubu yakalaması ihtimali kalmadı.

_____Yarıştan kısaca bahsedecek olursak, etap hava koşulları nedeniyle zorlu geçerken, yarış esnasında kaygan zemin dolayısıyla bazı kazalar yaşandı. Kazalar dolayısıyla yaralanmaları olup da yarıştan ayrılmayan isimler olsa da 34 sırt numaralı Juraj Sagan yarışa devam edemeyerek hastaneye götürüldü. Sagan dışında Konya Torku Şeker Spor Vivelo takımından Mustafa Sayar da bu zorlu parkurda düşmesi sonucu ambulansta tedavi altına alındı, fakat sonrasında yarışı terk etmek zorunda kaldı. Dünkü etapta 18. olan Saxobank takım sporcusu Laurent Didier de düşenler arasındaydı. Yüksek hızla yarışa devam ederken asfaltta kayarak sağ kalçası üzerine düşen Didier, ciddi şekilde yaralansa da yarışa geri dönerek etabı tamamladı.

_____Zorlu yarışa devam eden bisikletçiler arasında daha Marmaris çıkışından itibaren başlayan tırmanışlarda kopmalar yaşanmaya başladı. Yaklaşık 38 kişilik bir gruptan oluşan grupla ana grup arasındaki mesafe son 55. kilometrede yarım saat gibi bir farka kadar çıkarak ön grubu yakalamalarını imkansız hale getirdi. Etabın ilk prim kapısı olan başlangıçtan sonraki 36. kilometrede bulunan Dağların Kralı primleri sırasıyla kaçan grupta bulunan Villegas, Bagot ve Noe tarafından alındı. İlerleyen dakikalarda önü çeken 38 kişilik grup içinden yaşanan bir atakla 8 yarışçı ön gruptan da koptu, fakat arayı açabildiği en yüksek mesafe ancak 2 dakikaya çıkabildi. Başı çeken yarışçıların sağladığı tek avantaj etap primlerini toplamak oldu. 123. km’de Afrodisias’taki Türkiye Güzellikleri prim kapılarını Pinot birinci sırada geçerken Zeits ve Mourey onu takip ederek puan topladılar.

_____Tavas-Denizli ayrımına kadar düz giden parkurda yolların bozuk olması ve yağmur suları nedeniyle tehlikeli anlar yaşanırken, 148. kilometrede şehir içine giren yarışmacılar seyircilerin alkışları eşliğinde Sprint primleri kapısından geçtiler ve sıralama yine atak grubunda bulunan Zeits, Mourey ve Bertogliati tarafından paylaşılırken ilginç bir şekilde prim kapısında bisikletçiler arasında bir çekişme yaşanmadı. Ön grubu çeken isimler arasında yer alan ve yarışta uzun bir süre atakta kalmayı başaran Cofidis takımından Julien Fouchard, kovalayan grupla aralarını açmayı başaramaması üzerine bireysel atağa geçti ve yarışın bitişine 25 km kala ona katılan Svein Tuft’la beraber kaçma girişimleri son kilometreye kadar devam ettikten sonra grup tarafından yakalandılar.

_____Yarışın bitimine 300 metre kala grubun arkalarında hızlanmaya başlayan ve son 50 metrede müthiş bir atakla yarışçıların arasından sıyrılarak, son 5 metreye kadar başı çeken ve yarışı kazanacağı düşüncesiyle heveslenmiş NetApp takımından Bartosz Huzarski’ye ikinciliği bırakıp hayal kırıklığı yaşatan ve  etap birincisi olan Lampre-ISD takımından Alessandro Petacchi, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 4. etabını kazanarak 157. etap birinciliğine imza atmış oldu.

[View:http://vimeo.com/22963758:550:0]

_____Aynı zamanda Türkiye Güzellikleri mayosunu ve yeşil mayoyu da taşımaya hak kazanan Petacchi, yarıştan sonra yapılan röportajda, “Son iki etapta yaptığım hatalar dolayısıyla yarışı alamadım, sprintte de hata yaptım bu yüzden Iglinskiy’nin yarışı kazanması normaldi, fakat bugünkü yağmurlu ve zor etabı kazanmak benim için daha anlamlı. Takım arkadaşlarım ön grupta kalmamı sağlayarak bana çok büyük yardımda bulundular. Giro d’Italia’ya katılmak üzere bir gün erken ayrılacağım. Bu yüzden aldığım 1 dakikalık ceza ve Tour of Turkey genel sıralamasını kazanamamak benim için çok da önemli değil” şeklinde konuştu.

_____Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 5. etabı 28 Nisan Perşembe günü saat 10:10’da Denizli’den start alacak. Yine zorlu bir etap olarak 218,6 km mesafe kat edilerek Fethiye’de sona erecek. 5. etapta Türkiye Bisiklet Turu’nun en yüksek noktası olan 1600 metre irtifaya çıkılacak. 3 adet prim kapısı bulunan etapta 2 adet Kategori 1 tırmanışlı Dağların Kralı ve bir adet Sprint kapısı bulunuyor. Bugünkü yarışta zamanlamalar arasında yaşanan büyük fark dolayısıyla, grupların finişe bugünün atak grubunda yer alan yarışçılarını taşıması beklenen 221 km uzunluğundaki 5. etabın 2010 yılı birincisi Andre Greipel olmuştu. Yarın 5. etapla birlikte yaşanan gelişmelerle tekrar sizinle birlikte olacağız.


 

 Yarış Lideri :

1 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp 16:58:06
2 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:00:03
3 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 0:00:07


 

 

 Sprint Sıralaması : Alessandro Petacchi

1 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 41  Puan
2 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 31
3 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 25
4 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 24
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 23
6 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 21

 

 

  Dağların Kralı Sıralaması :

1 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 16 Puan
2 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 11
3 Arthur Vichot (Fra) FDJ 10
4 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team 7
5 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 5
6 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 3

 

 

 

  Türkiye Güzellikleri Sıralaması :


1 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 5  Puan
2 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural 5
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 5
4 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 3
5 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano 3
6 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 3

 

4. Etabın Sıralaması :

1 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 5:36:26
2 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
3 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:00:01
4 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
5 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis
6 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
7 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
8 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
9 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
10 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
11 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
12 Sandy Casar (Fra) FDJ
13 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
14 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
15 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
16 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
17 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
18 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
19 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
20 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
21 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
22 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
23 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
24 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
25 Anthony Roux (Fra) FDJ
26 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
27 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
28 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural
29 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
30 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent
31 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
32 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
33 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale 0:00:22
34 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard 0:00:26
35 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:00:29
36 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana 0:00:31
37 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:00:33
38 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:37
39 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 0:00:40
40 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:00:48
41 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:00:51
42 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:00:55
43 Jan Barta (Cze) Team Netapp 0:01:19
44 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
45 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
46 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:57
47 Rémi Pauriol (Fra) FDJ 0:03:50
48 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 0:04:35
49 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:25:33
50 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:31:36
51 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
52 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:38:09
53 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD 0:46:54
54 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
55 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
56 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada
57 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada
58 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
59 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada
60 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
61 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
62 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada
63 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
64 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
65 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
66 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
67 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD
68 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
69 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
70 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent
71 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
72 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
73 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
74 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
75 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
76 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
77 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
78 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
79 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
80 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
81 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
82 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
83 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
84 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
85 Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
86 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
87 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
88 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD
89 Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team
90 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
91 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural
92 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis
93 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
94 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
95 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
96 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team
97 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
98 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
99 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
100 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
101 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
102 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
103 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli
104 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
105 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
106 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
107 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
108 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
109 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli
110 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
111 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD
112 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
113 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
114 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
115 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
116 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
117 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
118 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
119 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
120 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
121 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
122 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
123 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
124 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
125 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
126 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
127 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo
128 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
129 Salazar Hugo Sebastian (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
130 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
131 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
132 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
133 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
134 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
135 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
136 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
137 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
138 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10
139 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
140 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
141 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
142 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
143 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
144 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano
145 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
146 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
147 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
148 Arthur Vichot (Fra) FDJ
149 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:47:12
150 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 0:47:15
151 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:47:22
DNF Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
DNF Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
DNF Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
DNF Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10
DNF Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10
DNF Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
DNF Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
DNF Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
DNF Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
DNF Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
DNF Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 


4. Etabın Ardından Genel Sıralama :

 

1 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp 16:58:06
2 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:00:03
3 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 0:00:07
4 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
5 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
6 Anthony Roux (Fra) FDJ
7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
8 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
9 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
10 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
11 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis
12 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
13 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
14 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
15 Sandy Casar (Fra) FDJ
16 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural 0:00:13
17 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
18 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
19 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
20 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
21 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
22 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
23 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
24 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
25 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:00:20
26 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:27
27 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale 0:00:34
28 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:00:35
29 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana 0:00:37
30 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard 0:00:38
31 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:43
32 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:00:45
33 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent
34 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:00:49
35 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:00:50
36 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 0:00:52
37 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:00:57
38 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:01:38
39 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:40
40 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:01:43
41 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:09
42 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:02:27
43 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:02:58
44 Jan Barta (Cze) Team Netapp
45 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:03:23
46 Rémi Pauriol (Fra) FDJ 0:03:56
47 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:04:20
48 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 0:06:14
49 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:27:15
50 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:31:48
51 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 0:31:52
52 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:47:00
53 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
54 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
55 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
56 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
57 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
58 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
59 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
60 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
61 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:47:06
62 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
63 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
64 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
65 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
66 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
67 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10
68 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano
69 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
70 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
71 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
72 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:47:12
73 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 0:47:13
74 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
75 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:47:15
76 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural 0:47:16
77 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:47:32
78 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 0:47:35
79 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
80 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
81 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:47:38
82 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
83 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
84 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
85 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:47:41
86 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
87 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
88 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:47:42
89 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
90 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
91 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
92 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 0:47:49
93 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:47:58
94 Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team 0:48:33
95 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
96 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
97 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
98 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
99 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
100 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada
101 Salazar Hugo Sebastian (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
102 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural
103 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
104 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli
105 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
106 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
107 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
108 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural 0:48:40
109 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:48:53
110 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:49:07
111 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada 0:49:08
112 Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:49:22
113 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:49:30
114 Feng Han (Chn) Skil – Shimano 0:49:49
115 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 0:50:10
116 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:50:12
117 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:50:16
118 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:50:26
119 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 0:51:03
120 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:51:11
121 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 0:51:14
122 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD 0:51:31
123 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD
124 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD 0:51:45
125 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:53:12
126 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:53:21
127 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:53:42
128 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 0:54:42
129 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 0:54:43
130 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:55:12
131 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:55:27
132 Arthur Vichot (Fra) FDJ
133 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:55:57
134 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:56:17
136 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
137 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
138 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis
139 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
140 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
141 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
142 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
143 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
144 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:58:07
145 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:58:21
146 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
147 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:58:29
148 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:58:59
149 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent 1:00:09
150 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:02:01
151 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 1:02:19

 

 

 

4. Etabın Ardından Takım Sıralaması :

1 FDJ 50:54:39
2 Cofidis le Crédit en Ligne
3 Team NetApp 0:00:05
4 Caja Rural 0:00:06
5 Team Garmin – Cervelo 0:00:54
6 Pro Team Astana 0:01:21
7 Team Spidertech Powered by C10 0:01:27
8 Lampre – ISD 0:08:02
9 Saxo Bank SunGard 0:32:12
10 Veranda’s Willems-Accent 0:46:59
11 Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:47:31
12 Farnese Vini – Neri Sottoli 0:47:48
13 Liquigas-Cannondale 0:48:53
14 Colombia es Passion – Café de Colombia 0:50:05
15 Androni Giocattoli 0:01:33
16 Manisaspor Cycling Team 1:33:58
17 Andalucia Caja Granada
18 Omega Pharma – Lotto
19 Konya Torku Seker Spor – Vivelo 1:34:05
20 Skil-Shimano 1:35:05
21 Colnago – CSF Inox 2:21:00
22 De Rosa – Ceramica Flaminia 2:22:56

 

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın