Cavendish Yol Yarışlarında İlk Milli Galibiyetini Aldı

28/06/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

23 Haziran Pazar günü koşulan Britanya Milli Yol Yarışı Şampiyonası’nı Omega Pharma-Quick Step’in “Manx Missile” lakaplı sporcusu Mark Cavendish, alışılmadık bir şekilde, takımının desteği olmadan aldı. Cavendish, yarışı küçük bir grupla beraber yaptığı atak sonrasında grubu müthiş bir sprintle geride bırakarak kazandı. Böylece kariyerinin ilk yol yarış şampiyonası galibiyetine de imza atmış oldu.

 

Onu desteklemek için yalnızca takım arkadaşı Andy Fenn olduğundan, Cavendish daha serbest bir taktik uygulamak zorunda kaldı. Fenn, günün ilk atak grubunda yer almıştı, böylece Cavendish de pelotonda biraz dinlenebildi, ancak yine de tırmanışlarda oldukça yoruldu.

 

 

Cavendish: “Sonuçtan gerçekten memnunum. Dürüst olmak gerekirse bu sabah kendimden çok da emin değildim, çünkü bizden sadece Andy ve ben olmamıza rağmen, burada çok fazla takım ve sporcu vardı. Parkur hiç de kolay değildi, çok teknikti. Fenn, Stannard’la beraber ilk atakta yer aldı. Fenn’in kaçış grubunda olması bana arkadaki grupta kalıp dinlenme imkanı sağladı. Fenn’le Stannard’ı yakaladıktan sonra pedala asılmaya başladım. Son kilometrelerde yalnızca üçümüz kaldık ve ben de sprinte çıktım. Gerçekten çok hoştu. Mutluyum, çünkü bir Britanyalı olmaktan ve özellikle de Tour de france öncesinde bu mayoyu kariyerimde ilk kez giyiyor olmaktan gurur duyuyorum.” (Omega Pharma-Quick Step websitesinden alınmıştır.)

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın