Catlike Türkiye Pazarını Önemsiyor.

14/01/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

İspanyol Catlike firması 12 senedir üstün kalite ve tasarımları ile kask ve gözlük yarışında Peloton’un önünde yer alıyor. Firma bu çerçevede 2010 yılında Türkiye’deki yatırımlarını arttırıyor.

Başta kask ve gözlük üreten firma, artık çorap gibi bazı aksesuar malzemeleri de üretip pazarlıyor.

 

Birçok ünlü sporcu ve takımın sponsorluğunu yapan firmanın ürünlerini kullanan sporculara örnek verecek olursak, 5 kez dünya ve 2004 – 2008 senelerinin dağ bisikleti olimpiyat şampiyonu, dağ bisikletinin kralı Julien Absalon, olimpiyat şampiyonu Samuel Sanchez, 2008 Tour de France altın madalya sahibi Carlos Sastre, yol bisikletinin büyük sprinterlerinden 2009 Tour de France yeşil mayo sahibi Thor Hushovd gibi ünlü sporcuların ve daha birçok profesyonel sporcunun kullandığı bir marka Catlike.

Firma ayrıca Cervelo Test Team, Euskaltel Euskadi, Contentpolis Ampo ve yine Türkiye Turu’ndan çok iyi tanıdığımız Xacobeo Galicia takımlarına sponsorluk yapıyor. Henüz Türkiye’de sponsorluk anlaşması yaptığı takım ya da sporcumuz yok.

Yüksek teknoloji kullanan İspanyol firması  Ar-Ge çalışmalarına çok önem veriyor.  İddialı kalite ve tasarımlara sahip bisiklet kaskları ve gözlüklerini üreten Catlike, sadece İspanya’da değil dünya bisikletçileri arasında da kabul görmüş bir marka olarak pazarda yerini almış durumda.


Kask ve gözlüklerde güvenlik kadar tasarıma da önem veren firma, kullanıcıya birçok seçenek sunuyor.

Gelişen, potansiyel bir pazar olarak gördüğü Türkiye pazarına da girmeyi hedefleyen firma, Türkiye distribütörlüğü için Marin bisikletlerini de Türkiye’de pazarlayan Yasmin Spor ile anlaşmış durumda.

 

 

 

 


Kaynak: Catlike.com

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın